Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Apple, Google: Şimdilik özel Siri, Asistan sohbeti dinlemekten vazgeçti

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Google ve Apple, çalışanların ve yüklenicilerin, şirketlerin ilgili asistanlarından yapılan kayıtları inceledikleri programları askıya aldı.
6254

Apple, asistanın bunları doğru yorumlayıp yorumlamadığını ve yanlışlıkla çalıştırılıp çalıştırılmadığını kontrol etmek için Siri kullanıcılarının sorgularının kayıtlarını gönderen bir programı askıya aldı.

Geçen hafta The Guardian'ın Apple'ın müteahhitlerinin çok hassas bilgiler içeren Siri kayıtlarını düzenli olarak duyduğunu belirten bir ihbarcı ile yapılan görüşmelere dayanan bir raporunu takip ediyor.
Kayıtlarda yer alan konular arasında cinsel karşılaşmalar, uyuşturucu anlaşmaları ve doktorlar ve hastalar arasındaki tartışmalar yer alıyor.

Apple, Siri'nin kullanıcı sorgularını doğru şekilde yorumlayıp yorumlamadığını ve istemeden uyandırılmakta olup olmadığını belirlemek için 'derecelendirme' programını çalıştırır. Ses parçacıkları kullanıcı kimlikleriyle bağlantılı değildir.

Apple Perşembe gecesi TechCrunch'a yaptığı açıklamada, bir değerlendirme yaparken dünya çapındaki derecelendirme programını askıya aldığını açıkladı. Muhtemelen, Apple'ın ilk başta yapması gerektiği gibi, Siri kullanıcılarının programı seçmelerine izin verecek bir yazılım güncellemesi sağlayacak.
Apple, "Kullanıcı gizliliğini korurken harika bir Siri deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz." Dedi.

Yama Yönetimi, katmanlı uç nokta siber güvenliğinde kritik bir rol oynar.
Güçlü bir uç nokta güvenlik altyapısına sahip olmak çok önemlidir ancak tek başına antivirüs yeterli değildir. Avast Business Patch Management, kritik güvenlik açıklarını tespit ederek yama dışı bırakmanın tahminini yapar

Avast Business tarafından sağlanan indirmeler
"Kapsamlı bir inceleme yürütürken, Siri'yi global olarak derecelendirmeyi askıya alıyoruz. Ek olarak, gelecekteki bir yazılım güncellemesinin bir parçası olarak, kullanıcılar derecelendirmeye katılmayı seçebilecekler."

Apple, gizlilik broşüründe kişisel bilgileri reklamverenlere satmadığına dikkat çekmektedir. Şartları ve koşulları, Siri'yi iyileştirmek için kayıtların alındığını ancak insanlara inceleme için gönderilmediklerini belirtir.

Apple, The Guardian'a Siri isteklerinin yalnızca küçük bir kısmının teknolojiyi geliştirmek amacıyla analiz edildiğini söyledi. Cevaplar, güvenli tesislerde Apple'ın gizlilik gereksinimlerine uymak zorunda olan hakemler tarafından analiz edilir. Şirket, derecelendirme için "günlük Siri aktivasyonlarının% 1'inden azının" kullanıldığını tahmin ediyor.

Ayrıca: Apple'ın Siri suistimali güler, ama öyle mi olmalı?
Yine de, bu durum, son kullanıcı gizliliği standartlarına dayanarak kendisini diğer teknoloji devlerinden ayıran bir şirket için iyi görünmüyor.
Apple'ın insan incelemesi programının haberi, Google çalışanlarının Google Home akıllı konuşmacıları ve Android akıllı telefonlarda Google Asistan tarafından kaydedilen ses dosyalarını "sistematik olarak dinlediklerini" bildiren bir rapor .

Google, bu değerlendirme programını bugünden itibaren üç ay boyunca Avrupa'da bekletiyor. Associated Press Perşembe günü yaptığı açıklamada, Google’ın Hamburg’un komisyon üyesine, Almanya’nın BfDI gizlilik izleme kurumunun bir parçası olan veri koruma konusunda AB’ye üç aylığına Google Asistan’dan kaydedilen konuşma verilerinin transkriptlerini keseceğini söyledi.
Perşembe günü Hamburg veri koruma ofisi, Google ve müteahhitlerinin Asistan'dan ses kliplerini üç aylık bir süre boyunca değerlendirmelerini yasaklamak için bir eylem başlattığını duyurdu .

Yeni genel veri koruma düzenlemeleri hakkında bilmeniz gereken her şey
Genel Veri Koruma Yönetmeliği veya GSYİH geliyor. İşte ne anlama geldiği, bireyleri ve işletmeleri nasıl etkileyeceği.

Google, gözlemciye, idari prosedür boyunca, ses kayıtlarının kopyalarının AB çapında 1 Ağustos 2019’dan en az üç ay durdurulacağını söyledi.


Hamburg Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü komisyoncusu Johannes Caspar, Google Asistan'ın Avrupa'nın GDPR veri koruma yasalarına uyup uymadığı konusunda "önemli şüpheleri" vardı .
6255

Caspar, "AB’de dil yardımı sistemlerinin kullanılması, GSYİH’nın veri koruma şartlarına uymalıdır. Google Asistan’ın durumunda, şu anda önemli şüpheler var," dedi.
“Dil yardım sistemlerinin kullanımı şeffaf bir şekilde yapılmalı, böylece kullanıcıların bilgilendirilmiş bir onayı mümkün olacaktır. Kötü aktivasyonun sıklığı ve riskleri.

Bakan, kayıtlardan etkilenen üçüncü tarafları koruma ihtiyacına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.
"Her şeyden önce, konuşma-analiz sisteminin işleyişiyle ilgili daha fazla soru açıklığa kavuşturulmalı. Veri koruma otoritelerinin gizlilikle uyumlu bir operasyon için gerekli olan kesin önlemlere karar vermeleri gerekecek."
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)