Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

AMD Radeon RX 6700 Serisi Yakında Duyurulabilir

amd-radeon-rx-6700-serisi-yakinda-duyurulabilir-teknoloji-haber.jpg

Paylaşılan son raporlara göre, AMD Radeon RX 6700 serisi Mart ayında piyasaya sunulabilir​


Bildiğiniz üzere AMD, bir süredir Navi 22 GPU’ya dayalı AMD Radeon RX 6700 serisi üzerinde çalışıyor. Serinin yeni modelleri kullanıcılar tarafından merakla beklenirken, bugün ise RX 6700 serisi ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı.

Paylaşılan raporlara bakacak olursak, AMD’nin yılın ilk çeyreğinde 12 GB VRAM‘li Radeon RX 6700 XT ve Radeon RX 6700 modellerini lanse edeceğini görmekteyiz. Şimdilik, bu modellerin tam olarak ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor. Fakat, AMD’ye yakın kaynaklar bahsi geçen modellerin en geç Mart 2021‘de tanıtılacağını ön görüyor.

Bildiğiniz gibi RX 6700 serisi ile ilgili ilk bilgiler Kasım ayında gelmeye başlamış ve bu modellerin en erken Ocak ayının sonunda piyasaya sunulabileceği iddia edilmişti. Bunun en büyük nedeni ise NVIDIA’nın Ocak ayında tanıtabileceği GA106 tabanlı modelleri olarak gösterilmişti.

Tabi, şimdilik hem NVIDIA hem de AMD cephesinden yeni modellerin ne zaman tanıtılacağı hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak, paylaşılan son raporlara göre NVIDIA’nın önümüzdeki CES 2021 etkinliğinde 12 VRAM’li RTX 3060 modelini duyurması bekleniyor. Bu gelişmeden yola çıkan kaynaklar ise AMD’nin NVIDIA’ya karşı bir hamle yaparak RX 6700 serisini beklenenden daha erken piyasaya sunabileceğini de düşünüyor.
amd-radeon-rx-6700-serisi-yakinda-duyurulabilir-technopat-1.jpg

AMD Radeon RX 6700 Serisi Özellikleri Nasıl Olacak?​


Güvenilir kaynakların servis ettiği bilgilere göre, RX 6700 XT modelinin 2560 işlem birimli Navi 22 XT GPU üzerine kurulacağı belirtiliyor. Bunun haricinde bahsi geçen modelin 12 GB 192-bit VRAM ile birlikte lanse edileceğine de özellikle dikkat çekiliyor.

Serinin giriş modeli olarak lanse edilecek olan RX 6700 ise Navi 22 XL GPU’ya ev sahipliği yapması bekleniyor. 2 fanlı bir soğutucuyla beraber geleceği ifade edilen modelin, serinin tepe modelinde olduğu gibi 12 GB 192-bit belleği de bünyesinde barındıracağı söyleniyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)