Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Altından Yapılan İlginç Eşyalar

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 5:33

Eqe


Altından Yapılan İlginç Eşyalar
altindan-yapilan-ilginc-esya-798x349.jpgAltın denildiği zaman belki sadece kolye, bilezik, düğünde hediye edilen çeyrek altın veya bir yatırım aracı geliyor olabilir. Ama altından yapılan o kadar ilginç ürünler var ki; ister görgüsüzlük diyin, ister saçmalık…

Bazı zengin insanlar, diğer zenginlere fark atabilmek için aklınıza gelmeyen özel ürünler tasarlatıyor. Tamamen o kişiye özel yapılmış ürünler de, “ben senden daha zenginim” demenin bir göstergesi oluyor. Bunun sonucunda da altın gibi değerli madenlerden yapılmış birbirinden ilginç ürün ortaya çıkıyor. Bu size görgüsüzlük olarak gelebilir; ama zenginlik içinde yüzen ve parasını harcayacak yeni mallar arayan kişiler için hiç de öyle değil…

İşte zenginler için altından yapılmış ilginç eşyalar:

Altın Yüz Maskesi
altin-maske.jpg

24 ayar altından yapılmış bir yüz maskesiyle bakım yapmak istemez misiniz? Bir faydası var mı tam olarak bilinmiyor; ama bunu yapan güzellik salonları var. Sloganları ise “altın maskesi ile gençleşen cildinizle okula yeniden başlayabileceksiniz!”

Altın Elektrikli Süpürge
altin-elektrikli-supurge.jpg

Adını duyduğunuz zaman son teknoloji, birçok fonksiyona sahip bir süpürge gelmesin aklınıza. Gayet eski model bir elektrik süpürgesi hayal edin ve torbası dışında altın kaplı olduğunu düşünün. Düşünebildiğiniz mi? Belki fiyatı buna yardımcı olabilir. Tam olarak 1 milyon dolar olan bu süpürge bir indirimle 999,999.00 dolara düşmüş!

Altın Mangal
altin-mangal.jpg

24 ayar altından yapılan bu mangal, etlere ekstra bir lezzet katmıyor. Ama değeri tam olarak 164.000 dolar. Mangaldan arta kalan yağların, mangalı mahvetmesi konusunda endişe edebilirsiniz; belki de bu sayede daha da parlak görünebilir!

Altın Tuvalet
altin-tuvalet.jpg

Arap prenslerinin abartılı hayatlarını mutlaka duymuşsunuzdur. Ama altından bir tuvalet kullandıkları belki de duymadınız. Klozetin üzerinde görüntü almak yasal yazsa bile; bu uyarıyı yok sayarak görüntü alanlardan bu bilgiyi doğrulayacak fotoğraflara erişebilirsiniz.

Altın Çikolata ve Dondurma
altin-cikolata-dondurma.jpg

Pirinç patlağı yerine altın kullanılan çikolatanın tadı hakkında bir bilgi yok ama çıtırtısı daha sağlam olabilir. Altınlı dondurma ise tam 1000 dolar değerinde ve üzerinde 24 ayar altın yaprakları içeriyor. Bu dondurmayı 18 ayar altından yapılmış kaşıkla yiyorsunuz. “Golden Opulence Sundae” isimli bu dondurma yalnızca New York’ta bulunan Serendipity 3 restoranında satılıyor.

Altın Stres Oyuncağı
altin-stres-oyuncagi.jpg

Zenginler de stres yaşıyor elbette! Ama onlar bu stresi atmak için daha fazla para ödüyorlar. Gökkuşağı renginde olan plastik stres oyuncağı ile oynamak zenginlere göre değil. Bu yüzden zenginler bu eğlenceli oyuncağın altından olanını kullanıyor. 14 ayar altından yapılan bu oyuncak 99.99 dolar.

Altın Gömlek
altin-gomlek.jpg

32 yaşındaki Hintli zengin Datta Phuge, altın adam olarak biliniyor ve kadınları etkilemek için altından bir gömlek yaptırmış. Altın, beyaz kadife ve kristal düğmeler kullanılarak yapılan bu gömlek, 22.400 dolar değerinde. Emin olabilirsiniz ki, Hintli kızlar bu gömlek için deliriyor olabilir!

Altın Lego
altin-lego.jpg

Zengin çocuklarının basit oyuncaklarla oynayacaklarını düşünmüyorsunuz herhalde! Elbette onlarında Lego’ları olacak; ama sizinkinden biraz daha farklı olacak. Altından yapılmış Lego’lar, 14.450 dolar değerinde ve bu sadece bir parçası. Altın külçenizi saklamanın farklı bir yolu olarak da düşünebilirsiniz.

Altın Emzik
altin-emzik.jpg
Zenginliğin içine doğan bebeklerin sıradan emzikleri olamaz! 14 ayar beyaz altından yapılan emzik 17.000 dolar değerinde. Bebeğe kattıkları bilinemez ama büyüdüğü zaman hem bir hatıra hem de bir aksesuar olarak kullanabilir. Ayrıca düşünüldüğü zaman en çok kaybolan bebek eşyalarından birinin emzik olması, insanı endişelendiriyor.

Altın Peynir
altin-peynir.jpg

Kahvaltıda yediniz peynirin markasını biliyor musunuz? Ya da özellikle aradığınız var mı? Dünyanın en pahalı peynirleri arasında yer alan, Clawson Stilton altın peynirini yiyor olsanız mutlaka bilirdiniz! Bu peynirin kilosu 450 dolar ve dünya zenginleri ile ünlü pop yıldızlarının favorisi. Peynir, gerçek altın likörü ve yenilebilir altın yapraklarından yapılıyor. Elbette diğer içerik bildiğiniz gibi süt!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)