Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ailenizin Hayattaki En Büyük Şansınız Olduğunu Gösteren 8 Şey

Muzik

buyuk-bir-aile-758x379.jpg


1. Ne olursa olsun yanındadırlar.
Onlar karşılık beklemeden, menfaat gözetmeden her anını seninle paylaşmaktan çekinmezler. Sadece iyi veya kötü bir gününde değil her zaman yanında olduklarını bilirsin. Aile öyle bir güçtür ki, eğer şanslıysan seni en dipten çıkarıp yükünü paylaşırlar. Arkadaşlar seçtiğimiz ailemizdir deseler de, insan ablasının omzunda ne düşünür hakkımda diye endişelenmeden salya sümük ağlayabilir. Ailendeki kişilerle sadece kan bağın değil, gönül bağın da varsa kendini hep güçlü hissedersin.

happy-family_prccxf.jpg2. En sadık arkadaşın olurlar.
Arkadaşlarına bir derdini anlattığında seni anlamayacaklarını düşünür, anlatmak istemezsin. Bazense dürüst davranamadığın için içini açamaz, rahatlayamazsın. Ama ailene ne olursa olsun anlatabileceğini bilirsin. Hatta annenin, babanın veya kardeşinin seni dinlemediğini düşünüyorsan bile uyarmaktan çekinmezsin. Zorla kendini dinlettirmeye çalışmak kötü hissettirmez. Onlara rezil olmayacağını bilirsin. Oysa arkadaşın senin derdini umursamadığında bu üzüleceğin bir problem halini alabilir. Ama ailenle konuşurken kafan hep rahattır.

3. Sana kendini sevmeyi öğretirler.
Kendini sevmeyen biri, karşısındakini de sevemez. Sana sevginin nasıl bir şey olduğunu sadece onlar öğretebilir. Çocukluğunda sevilmemiş biri, ileride kendi değerini anlayamaz ve sevdiklerine sevgisini göstermede problemler yaşayabilir. Aslında çok sevgi dolu bir insan olmasına rağmen nasıl seveceğini bilmediği için etrafındakiler tarafından soğuk biri olarak algılanır. Bazılarıysa sevginin ne demek olduğunu hiç bilmedikleri için sevmekten korkarlar. Ailenin yanı sevmeyi öğreneceğin ilk yerdir.

family.jpg


4. Uzakta olsalar bile yalnız hissetmezsin.
Ailen uzakta olsa da, senin yanındaymışçasına güçlü ve güvende hissedersin. Sadece seslerini duymak bile seni bulunduğun zor durumdan birden çıkarıverir. Sokaklarını hiç bilmediğin, insanlarını tanımadığın bir ülkede dolaşıp yalnız hissederken kuzenine açacağın bir telefonla dünyanın aslında ne kadar küçük olduğunu anlar, endişelerini bir kenara bırakırsın. Nereye gidersen git ailenin hep bir yerde seni düşündüğünü bilmek kadar insanı rahatlatan hiçbir şey yoktur.

5. Seni asla bırakmayacaklarını bilirsin.
Ne kadar kavga ederseniz edin, ailen sana onları kaybetme korkusunu yaşatmaz. Zaten birbiriniz için önemliyseniz birbirinizi kaybedeceğiniz hatalar yapmamaya çalışırsınız. Fakat aile tam da böyle bir şey işte, aslında çok büyük hatalar yapsanız da birbirinizi kaybetmezsiniz. Belki araya günler, haftalar girer ve kırgın olduğunuz için konuşmazsınız. Ama bunun sonsuza kadar sürmeyeceğini bilirsiniz. Hatta hemen arasanız ihtiyacınız olduğu için kırgınlığını unutup yanınıza bile gelebilir.

aile-resimleri.jpg


6. Uzun süre konuşmasanız da sizi unutmaz.
Arkadaşlık ilişkileri çoğunlukla nankördür. Herkes olmasa da bazı arkadaşlarınız sizi 3. çağırışında da buluşmaya gitmezseniz 4.’de aramaya yeltenmez. Ama bütün bir okul dönemi boyunca görüşmediğiniz teyzenizle yaz tatilinde görüştüğünüzde sizi unutmadığını bilirsiniz. Çünkü anne yarısı! Hatta sadece bayramdan bayrama gördüğünüz annenizin halası bile size öyle bir samimiyetle sarılır ki, aslında sevginin sadece görüşmekle olmadığını anlarsınız.


7. Sana olan sevgilerini konuşmasalar da hissedersin.
Ailenden süslü sözler duymaya ihtiyacın yoktur. Sürekli seni sevdiklerini söylemeseler de sana sevgilerini bir bakışlarıyla anlatırlar. Uzun bir tatil dönüşü baban sana sarıldığında aslında konuşmaya gerek olmadığını anlarsın. Anneannenin seni ne kadar sevdiğini her onu ziyaret edişinde aynı çorbayı yapmasından anlarsın. Sevginin konuşulmadan hissedildiği en güzel hali ailedir.

Family-Dreams-01.jpg

8. En çok onların yanında rahat edersin.

En yakın dostu bile olsa, kimse her zaman doğal davranamaz. Herkes içten içe korumak zorunda olduğu benliğini düşünür. Ailenin yanında kendin gibisindir. Kendin gibi olmaya çalışmazsın, öyle olursun. Çünkü annenin, babanın, halanın, teyzenin, yeğeninin seni incelemediğinden eminsindir. En güvenilir dostluklarda bile insanın gizli olmasını istediği ve sakladığı bir parçası vardır. Ailenin yanında kalkanların yoktur. Kendini onlardan koruma gereği duymadan hareket edersin. Umarım herkes iyi ki kendim seçmemişim dediği bir aileye sahiptir. Öyle olmasa bile umarım herkes öyle bir aile kurup, çocuğuna bu şansı verir. Her çocuğun en önemli hakkı sevgi dolu bir aileyle büyümektir. Onları bu haktan mahrum bırakmayın.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular