Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

140 milyon aylık aktif kullanıcı barajını aşan SPOTİFY...

Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
16,062
Puanları
120
Konum
..
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

140 milyon aylık aktif kullanıcı barajını aşan SPOTİFY...

Ekli dosyayı görüntüle 12
Dünyanın en popüler online müzik dinleme platformu Spotify, aylık aktif 140 milyon kullanıcı rakamına ulaştığını açıkladı. Her geçen gün istikrarı bir şekilde büyümeye devam eden Spotify geçtiğimiz Mart ayında da 50 milyon ücretli kullanıcıya ulaşmıştı.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde toplamda 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan Spotify, 2017 yılında ise yüzde 40’lık bir artış göstererek aylık aktif kullanıcı sayısını 140 milyon seviyelerine kadar çıkardı. Kısa zamanda hızlı bir şekilde büyüyen Spotify, ücretli kullanıcı tarafında ise en büyük rakibi konumunda olan Apple Music'e fark atmış durumda.


30 milyondan fazla şarkı

Haziran ayının başında paylaşılan rakamlara göre Apple Music, 27 milyon ücretli kullanıcıya sahip. Kısacası neredeyse Apple Music’ten iki kat daha fazla ücretli kullanıcıya sahip olan Spotify, dijital müzik sektörünü domine etmeye devam ediyor. Kütüphanesinde 30 milyondan fazla şarkı bulunduran Spotify’ın Premium versiyonunun ülkemizde 13,99 TL fiyat etiketine sahip olduğunu da hatırlatalım.

Spotify kullanıcı sayıları anlamında başarılı bir grafik yakalasa da aynı şeyi finansal açıdan söylemek pek mümkün değil. Reuters tarafından açıklanan rakamlara göre Spotify, 2016 yılında 349 milyon euro zarar etmiş. Bir önceki yılın aynı döneminde ise bu rakam 236 milyon euro seviyelerindeydi.


 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)