Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

1 - 2 Yaş Montessori Etkinlikleri

Katılım
26 Ara 2016
Mesajlar
1,067
Tepkime puanı
2,264
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Screenshot_20190822_015901_com.android.chrome.jpg

Özellikle 1-2 yaş grubu bebekler oyuncaklarla vakit geçirmekten pek hoşlanmazlar. Onların dikkatini çekmek için sürekli yaratıcı olmak zorundasınız ve bebeğinizi iyi bir şekilde gözlemlemeniz gerekir. Çünkü o sizi neyle oynamanız gerektiği konusunda yönlendirir.
Bu bazen basit bir kutu, bazen tencere tava olabilir. Genellikle çocukların gündelik hayatta kullanılan eşyalarla daha çok zaman geçirdiği ve onlara karşı daha meraklı olduğu saptanmıştır. Herkese bebeği keyifli zamanlar dilerim.
Screenshot_20190822_020325_com.android.chrome.jpg


Oyuncak telefonu yada eski bir telefonu çocuğunuzun eline verin, bir telefonu da siz alın ve karşılıklı diyalog kurun. Önce siz konuşun sonra onunda bir şeyler söylemesi için bekleyin. Hem bu sayede beklemeyi ve sıra kavramını öğrenecektir. Çocuğunuzun dikkatini çekmek için telefonda konuşurken komik sesler kullanın ve biraz hayal dünyanızı zorlayın.
Screenshot_20190822_020629_com.android.chrome.jpg

Bebeğinizle oynarken yada paylaşım içerisindeyken kullandığınız nesnelerin isimlerini söylemeye çalışın. Bu sayede günlük yaşantıda kullanılan objelerin isimlerini daha kolay öğrenecektir. Mesela birlikte top oynayacaksınız topu ondan getirmesini isteyin gibi. Bu etkinlikte bebeğinizin isimlerini öğrendiği nesneleri bir sepet yada kutuya toplayıp rastgele nesneler seçerek ondan getirmesini isteyin. Daha sonra bu etkinliği bir seviye zorlaştırın. Nesneleri odanın içerisine saklayarak ondan bulmasını isteyin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)