Yurt Dışı Öğrenciler İçin Burs

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
Kullanıcı
Yurt Dışı Öğrenciler İçin Burs

Yurt dışında yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmaksızın karşılıksız verilen paradır.

Ancak, burs kredisini 4. Madde belirtilen önceliklilere verilmektedir. 4. Madde dışında kalan tüm öğrencileri durumu yönetmeliğe uygun ise öğrencim kredisi verilmektedir.

Kurumca verilmekte olan burs başarıya endeksli olup bir sonraki yıl burs ödenmesine devam edilebilmesi için öğrenciler, (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde okuyanlar HARİÇ) her yıl muhtemelen Ağustos veya Eylül ayında yazışma adreslerine Ekim ayı sonuna kadar bir üst sınıfa başarılı olarak geçtiklerini gösterir (metni ve şekli Kurumca hazırlanan) Öğrenci Başarı Tanıtım Belgesi ile belgelemek zorundadırlar.

Bu gibi durumlarla ile ilgili bilgileri öğrencilerin, yurt içi yazışma adreslerine ve kayıtlarımızda bulunan elektronik posta adreslerine ağustos veya eylül ayı itibaren ile bilgi verilecektir.

Öğrencinin başarı durumunu Ekim ayı sonuna kadar bildirmemesi veya bildirip de öğretim kurumunda başarısız olması durumunda ise bursu borçlanma karşılığı öğrenim kredisine dönüştürülecektir. Öğrenim kredisine dönüştürülen burs, öğrenci daha sonra başarılı olsa dahi tekrar verilmeyecektir.

Ancak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde öğrenim gören öğrencilerin başarı durumlarını Kurum ilgili öğretim kurumlarına sorarak işlem yapacağından, sadece başarısız olan öğrencilere bilgi verecektir.

Bu sebeple, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde okuyup burs alan öğrenciler kesinlikle hiçbir işlem yapmayacaklardır. Çünkü başarı durumları öğretim kurumlarından alınmaktadır.

-Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü-

Alt