Yeni Yıl için Tavsiyeler

Minikçe

Well-known member
HanımZade

1)Saf olmayın ...Tabiki değişmek kolay değil ama herkesle öyle iki dakikada canciğer kuzu sarması olmaya da gerek yok. Sonra cigerinizi söküp, canınıza okuyorlar. Herkesi kendiniz sanmaktan vazgecin, birakin zamana yayılsın bazı şeyler, acele etmeyin...
2) Külahı başa, ayakkabıyı ayağa giydirin.Yani herkese hakettigi gibi davranin. Hatta size bir sır vereyim mi tepenize çıkaracak kadar da kimseye değer vermeyin. Her şeyin fazlası zarar, sonra yerlerini beğenip, tepenizden hiç inmek istemiyorlar.
3) Minnetsiz, bencil, teşekkür etmeyi,özür dilemeyi bilmeyen,nankör insanları ayıklayın hayatınızdan. Yapamıyorsanız aranıza yüksek duvarlar örün iyice, atlayamasın bir daha iyiniyet bahçenize...
4) Yaşınızın kac olduğu, kaçtan gün alacağınızın bir önemi yok. Bu zamana kadar hep başkalarını memnun etmek icin yaşadınız da noldu. Koskoca bir hic ve diz boyu nankörlük kaldı avuclarinızda. Üzülmeyin zararin neresinden dönerseniz kardır, hadi bu yıl sizin yılınız olsun.Kendinize daha çok vakit ayırın. Daha cok kitap okuyun, daha cok gezin, dostlarınızla daha sık görüşün. Bir kursa yazılın, sizi mutlu edecek yeni bir seyler öğrenin...
5) Ve en önemlisi de kendinize odaklanin. Kalbiniz ne diyor, bedeniniz ne durumda..seviyorsanız söyleyin, kiloluysanız zayıflayın. Cocuklariniz varsa daha cok sarilin daha cok öpün .Nefes alislarinizi yavaslatin ve dinleyin, kim ne demis, ne demek istemis, niye aramamis, böyle seyleri takilip kendinize de baskalarina da hayati zehir etmeyin. Yeni yılda farkindaliginizı artırın ve hayati hakettiğiniz gibi yaşayın....
İnan durak taş​

D

DiaveL

Guest
Bakin arkadaslar sigara icmiyen varsa baslasin bir abimin bir lafi vardir "sigara kadar guzel sey mi var Mustafaaa"sigara dertlere psikolijik olarak iyi gelir icin icmeyenleride tesfik edin

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Bakin arkadaslar sigara icmiyen varsa baslasin bir abimin bir lafi vardir "sigara kadar guzel sey mi var Mustafaaa"sigara dertlere psikolijik olarak iyi gelir icin icmeyenleride tesfik edin
at-1066-sigaraya-hayir.jpg

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Aborjin Duası ( Yılbaşı dileklerim olsun herşeye ve herkese )
Her şey yeterli olsun!
- Seni ayakta tutmaya yetecek kadar güzelliklerle dolu bir yaşam sürmeni diliyorum.
- Aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek kadar güneş diliyorum.
- Güneşi daha çok sevmene yetecek kadar yağmur diliyorum.
- Ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar mutluluk diliyorum.
- Yaşamdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş gibi algılanmasına yetecek kadar acı diliyorum.
- İsteklerini tatmin etmeye yetecek kadar kazanç diliyorum.
- Sahip olduğun her şeyi takdir etmene yetecek kadar kayıp diliyorum.
- Son "elveda"yı atlatmana yetecek kadar "merhaba" diliyorum.

26165534_1584961831590916_8158065735806150264_n.jpg

Alt