Yeni İş Tebriği İçin İşyerine Hangi Tebrik Çiçeği Gönderilir?

Ahmet

New member
Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2017
Mesajlar
10,838
Tepkime puanı
5,175
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek
[h=2]Yeni İş Tebriği Çiçeği[/h]Yeni bir işe başlayan, terfi alan kişiye hayırlı olsun demek, tebrik etmek için çiçek yollamak adettendir. Günümüzde online çiçek siparişine olanak tanıyan web sitelerinin oluşu özellikle sevdiklerimiz için anlam ifade eden günler ya da olayları hatırlamayı, kutlamayı kolaylaştırıyor.
Ofisler genellikle merkezi havalandırma sistemi ile havalandırılan kapalı alanlardır. Özellikle plazalarda hiç, iş hanı ve benzeri ofis ortamlarında ise sınırlı şekilde pencere açabilirsiniz. Hal böyle olunca ofise yeni iş tebriği amaçlı gönderilecek çiçek seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok nokta ortaya çıkar.
[h=3]İş Yerine Çiçek Gönderiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler[/h]1- Yoğun parfüm esanslı çiçekleri seçmeyin!
Lilyum, sümbül, yasemin gibi kokulu çiçekler bulundukları ortama yayılan hoş kokularıyla cezp edici olsalar da iş yerleri için uygun çiçekler değildirler.

2- Büyük ve abartılı aranjmanları göndermeyin!
Elbette çiçek göndermeyi düşündüğünüz kişi sizin için önemli. Ve onu önemsediğinizi göstermek istiyorsunuz. Aman dikkat! İşyerleri sınırlı alanlardır. Genellikle açık ofis çalışma ortamları da söz konusudur. Çiçek göndermeyi düşündüğünüz kişinin bir odası olsa dahi ortalama boyutlarda bir çiçek göndermek her zaman için daha uygundur.

3- Asla Yapma Çiçek Göndermeyin!
Kimi zaman kalıcı olması adına yapma çiçek göndermeyi düşünebilirsiniz. Evet bazı durumlarda yapma çiçekler dekoratif birer öğe olarak tanımlansa da iş yerleri buna uygun alanlar değildirler. Üstelik zamanla yapma çiçek üzerine yapışan toz ve kirler, göndermiş olduğunuz tebrik çiçeğini estetik bir öğe olmaktan çıkaracaktır.

4- Buket Çiçek Göndermeyin!
Buket çiçekler ofis ortamı için uygun seçeneklerden değildir. Unutmayın orası bir iş yeri ve iş yerlerinde tıpkı evlerimizdeki gibi vazo bulundurmak ya da bulmak çok da kolay değildir. Buket çiçek gönderdiğinizde karşı tarafa ekstra bir görev yüklemiş olursunuz. Gönderdiğiniz çiçeklere uygun vazo aramak gibi…

[h=2]Yeni İş Tebriği Çiçeği Hangisi Olmalı?
[/h]Yeni iş ya da görev durumunu tebrik etmek için çiçek gönderimlerinde kaygı ortaktır. Bu kaygılar nelerdir? Öncelikle göndereceğimiz çiçeğin gösterişli olmasını, bu çiçeğin karşımızdaki kişiyi önemsediğimizi değer verdiğimizi anlatacak bir çiçek olmasını isteriz, bu iki kaygıya ek bir de bütçemizi çok sarsmaması da önemlidir.
yeni-is-tebrigi-cicegi.jpg
İş Tebriği İçin Orkide En Doğru Seçim
Fiyatları 70 TL’den başlayan ve en pahallısı 275 TL olan orkide iş yerine gönderilecek en uygun çiçek. Orkide hemen herkes tarafından değerli bir çiçek olarak kabul edilir. Karşınızdaki kişiye başarılar dilerken onu önemsediğinizi göstermenin en etkili yolu, bu hayırlı olsun mesajını iletmeyi Orkide’nin haklı ününe bırakmaktır.
 

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
11,973
Puanları
113
Konum
..
Cinsiyet
Kadın
Üst
Alt