Viyana ekonomi üniversitesi

• Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
E

Eqe

Guest
Günün her saatinde öğrencilerinin kullanabildikleri kütüphanesinde 900.000 adete yakın literatür bulunmaktadır.
Üniversite 1898 yılında „İthalat Ekonomi Akademisi“ adıyla kurulmuş, 1916 yılında şu anda eğitim verilen binasına taşınmış ve „Dünya Ticaret Yüksekokulu“ adını almıştır. 1975 yılında eğitim reformuna tabii tutulmuş ve günümüzdeki „Viyana Ekonomi Üniversitesi“ adını almıştır.
Uluslararası öğrencilerin de ilgisinin yoğun olduğu Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde „Bologna Süreci“ çerçevesinde alınmış olan kararlar doğrultusunda 2005 yılından itibaren uluslararası 3’lü sisteme geçilmiştir. Bu sisteme göre 3 yıl lisans, 2 yıl master ve doktora programları sunulmaktadır. Üniversitenin 20.000 in üzerinde öğrencisi vardır, öğrencilerinin yarısından fazlasını bayan öğrenciler oluşturmaktadır.

Üniversitenin 200’ ün üzerinde uluslararası düzeyde anlaşmalı olduğu partner üniversitesi vardır. Ulusal ve uluslararası ekonomi şirketleriyle anlaşmalarının ve ortak çalışmalarının getirdiği bilimsel ve maddi avantajları üniversite doğrudan öğrencilerine yansıtır. Kütüphane, bilgisayar laboratuvarları ve anfileri Avusturya’ nın en modern yapıları arasındadır. Viyana Ekonomi Üniversitesi'nin „Learn WU“ adıyla bilinen, dünyanın en büyük ve en çok yararlanılan elektronik ve online eğitim programını yaklaşık 30.000 kişi (öğrenci ve eğitmen) kullanmaktadır.

Viyana Ekonomi Üniversitesi’nin dünya çapındaki sirketlerle ortak calışmaları, mezunlarının kariyer hayatlarını olumlu yönde etkilemektedir. Birçok ünlü mezun vermiştir. Siemens, Nestle, Porsche, Red Bull gibi uluslararası şirketlerin CEO’ları Viyana Ekonomi Üniversitesi mezunudur. Günün her saatinde öğrencilerinin kullanabildikleri kütüphanesinde 900.000 adete yakın literatür bulunmaktadır.

Lisans
İşletme, Uluslararası İşletme, İktisat Ve Ekonomi Sosyolojisi, Ekonomi Enformatiği, Ekonomi Hukuğu

Yüksek Lisans bölümleri
Ekonomi Enformatiği, Ekonomi Hukuğu, Ekonomi Pedagojisi, Supply Chain Management

İletişim
Wirtschaftuniversität Wien
Augasse 2-6, 1090 Wien
Tel:+43-1-31336-0
Fax:+43-1-31336-720

Alt