Viggo Mortensen Yeni Aragorn’a Koçluk Yapmak İstiyor

Fineas

Epik
Kullanıcı
Amazon tarafından şu sıralar prodüksiyon aşamasında olan yeni Yüzüklerin Efendisi serisi tanıdık yüzlerin gençliklerini ya da geçmişlerini konu edinebilir.

Son dönemde yeni uyarlama için atıp tutan birçok kesim görmeye başladım. Biraz bu duruma sinirliyim. Öncelikle bu yapımın yeni bir Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi filmi olmayacağını hatırlatmak isterim. Amazon’un çekeceği seri genel anlamda Tolkien’in kitap aralarına ve sonlarına yerleştirdiği ek tarihçelerden yola çıkılarak hazırlanacak.

Yapımın senaryosu Star Trek 4’ün senaristlerine emanet edildi. J.D. Payne ve Patrick McKay bir süredir yeni uyarlamanın genel hatlarını belirlemeye çalışıyor. Amazon Studios’un en üst ismi Jennifer Salke, yapım için “Yapım sürecindeki bir sonraki adım olan dünya yaratma kısmı için çok heyecanlıyız. Umarım filmleri yeniden çekmediğimizi biliyorsunuzdur fakat bazı şeyleri de sıfırdan yapıyoruz. Anlayacağınız, sevdiğiniz karakterleri de görebilirsiniz.” sözlerine yer verdi.

Bu konuşmanın ardından seride genç Aragorn’u görebileceğimiz konuşulmaya başlandı. Haliyle gözler anında Viggo Mortensen’e çevrildi. Peter Jackson’ın bile beklentilerini aşan Mortensen haricinde bir başkasını Aragorn rolünde görmek zor olacaktır diye düşünüyorum. Mortensen bunun farkında olacak ki Collider’a verdiği bir röportajda, olası Aragorn rolünü üstlenecek aktöre koçluk yapmak istediğini dile getirdi.

Viggo Mortensen, “Yüzüklerin Efendisi gibi koca bir kitabı sadece okunmamalı. Nordik efsanelere de göz atmalı. Tolkien’in bu bilgilere nereden ulaştığı hakkında ipuçları elde edecektir. Ejderha Katili Sigurd ve Volsunga Efsanesi mutlaka okunmalı.” sözleriyle, henüz ortada olmayan aktöre tavsiyelerde bulundu. Oyuncu, karaktere hazırlanırken Akira Kurosawa filmlerini de izlediğini ve ders çıkardığını belirtti.

Şu an için Amazon tarafından belirlenmiş bir hikaye yok. Resmi ağızlardan da son dönemde çıkan söylentiler ne yalanlandı, ne de doğrulandı. Seride sevilen karakterlerin genç hallerini görmek elbette hoş olacaktır fakat ortada üç filmlik bir efsane olunca, insan ister istemez alıştığı karakterleri başka birinin canlandırmasını istemiyor.

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Hmm. bu Film Benim Listemde top5'te Gercekten Muazzam Bir Seri ASLA kacirilmicak. ve Her Sene İzlerim..

Fineas

Epik
Kullanıcı
2019 yilinda lord of the ringsin dizine baslanicak bende heycanla bekliyorum diziyi :)

Alt