Ünlü İsimlerden 15 Temmuz Paylaşımları

M

Muzik

Guest
15 Temmuz'un 2'nci yıl dönümünde ünlü isimler sosyal medya hesaplarından mesajlar paylaştı. İşte ünlülerin o mesajları...

HÜLYA KOÇYİĞİT
"15 Temmuz Türk Milleti’nin yeniden dirilişidir. Millet olarak iyi niyetimizden vurulduğumuz,ancak gafletimizden milli şuurla uyandığımız günün adıdır 15 Temmuz.
Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve tüm parlamento üyelerimiz olmak üzere, vatanına sahip çıkan milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum.
Canlarını bizim için, vatan için korkusuzca siper eden; bize yeniden dirlişi yaşatan tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor; kahraman gazilerimize de Allah’tan şifa diliyorum.
Biz, 15 Temmuz gecesinde tüm dünyaya; demokrasiye bağlılığımızı, Türk milletinin parçalanmayacağını, vatanın bölünmeyeceğini ve Türk bayrağının ilelebet bu topraklarda dalgalanacağını bir kez daha gösterdik. Unutmamalı ki; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!"

ACUN ILICALI
"15 Temmuz'un 2. yılında, demokrasimizi korumak için canını hiçe sayan şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Türkiye’mize ve demokrasimize sahip çıkmanın gururunu bugün de, her zaman da yaşayacağız."

AJDA PEKKAN
"15 Temmuz! Hayatın bir saniyede, bir köprünün kapatılması ile değişebileceğini anladığımda artık dönülmez bir noktaya doğru ilerliyormuşuz. Karanlığa doğru. Sonra bitmeyen, tükenmeyen, hepimizin kulaklarından gitmeyen o sesler...
Yavaş yavaş özgürlüğümüze doğru uzanan ellerin üzerimize çöküşü gibiydi her ses. Bitmeyecek bu sesler; elden ne gelir diye çırpınırken... Binlerce şükürle, birlik olup o karanlık geceden ülkemizi geri kurtardık. Uğruna şehitlerle yıkanmış toprağımız bir kere daha şehitlerle kurtarıldı. Dualarımızla, kahramanlıklarla, kaybettiklerimizin acısıyla bir kez daha destan yazıldı. Bu korkunç darbe girişimi bize bir kere daha; birlik olmanın önemini gösterdi. O karanlık geceyi aydınlığa çevirenlere selam olsun. Şehitlerimizi tekrar saygı ve seygiyle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum."

EBRU YAŞAR
"15 temmuzda vatan uğruna göğsünü siper eden tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz"

SİNAN AKÇIL
"Şehitlerimizin her biriyle gurur duyuyoruz. Vatanlarını cesurca korudular. Hepsi bizim kahramanımız. Halil İbrahim Yıldırım da gencecik yaşında vatan aşkıyla dolu bir arkadaşımız. Hiç düşünmeden o gece vatanına sahip çıkmak için sokaklara çıkmış"

BÜLENT ERSOY
"Ne Karanlik bir tarihti O GECE.! 15Temmuz 2016.. Devlete.! Millete.! Bayrağa.! İradeye.! Saldırarak İndirmeye Çalişan O Kirli Elleri 7 den 77 ye hangi görüş ve inanışta olurlarsa olsunlar ULUSCA el birliği ile berteraf etmislerdi yine YÜCE TÜRK MiLLETİ.! Binanaleyh.. aslolan darbede, darbe yapmaya calisanlara inmis ve bölünmez Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir kere daha ayni Bayrak, aynı Amaç, ayni Mücadele icin topyekün birbirlerine yine nasıl kenetlendikleri iste o gün tüm Dünyaca birkez daha görülüp, şahit olunarak anlaşılmıştır ki Türkiye ve Türkleri yenecek kuvvet yoktur. Zira.. Yüce АLLAH'in eli Büyük Türk Milletinin Üzerindedir.! Veee.. Yüce Türk Milleti söz konusu VATAN olunca her zaman, ötekileşmeden tek ideoloji, tek beden, tek yürek, tek yumruk olarak birbirlerine kenetlenmesini bilen Yüce Bir MiLLETTİR.! Saygılarımla efenfim"

UĞUR IŞILAK
"Şehitlerimizi, gazilerimizi, canını ortaya koyan kahramanlarımızı ve milletimize yapılan ihaneti asla unutmayacağız. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

M

Muzik

Guest
SİBEL CAN
"Vatanı için göğsünü hainlere siper eden kardeşim... Bayrağı için canını feda eden yeğenim, oğlum, abim... Hakkını helal et... Annen, baban, evladın, eşin... Artık vatana bıraktığın emanetin... Hakkını helal et... 15 Temmuz şehidim..."

ENGİN ALTAN DÜZYATAN
"Verme dünyalara altanda bu cennet vatanı. 15 Temmuz bir daha yaşanmasın diye bir olalım birlik olalım. İşte o vakit karşımızda hiç kimse duramaz."

KUTSİ
"15 Temmuz 2016'da yaşanan ve hafızamızda derin bir yer edinen hain darbe girişimi, yüce milletimizin kararlılığı ve birlikteliğiyle engellenmiştir. Toplumun demokrasiye olan inancı, tüm dünyaya örnek olmuştur. Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Vatanımız uğruna canlarını ortaya koyan yurttaşlarımızı her düşündüğümde bu ülkenin vatandaşı olduğum için bir kez daha gurur duyuyorum."

ALİŞAN
"Tüm #15temmuz şehitlerimizi rahmetle,gazilerimizi ve o destanı yazan herkesi saygıyla anıyorum."

SEDA SAYAN
"Türk halkının büyük bir mücadele vererek geri püskürttüğü 15 Temmuz darbe girişimini asla unutmayacağız. 15 Temmuz'da yüce Türk halkı tanklara, helikopterlere ve üzerlerine doğrultulan silahlara karşı dimdik durarak, bayrağına vatanına nasıl sahip çıktığının destanını yazarak, tüm dünyaya büyük bir ders vermiştir. Bu büyük mücadelede verdiğimiz şehitlerimizin sayesinde bir kere daha tüm dünya anlamıştır ki; bu vatan bölünmez!"

YAVUZ BİNGÖL
"15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi asla ama asla unutmayacağız. Bu vatan onlara şükran borçludur. 15 Temmuz gecesi emir veren, kurşun sıkan, bomba atan hainleri de asla ama asla unutmayacağız. O vatansızlar kıyamete kadar lanetli yaratıklar olarak kalacaklar. Yuh olsun onlara! Yedikleri ekmek, içtikleri su haram zıkkım olsun."

İBRAHİM TATLISES
"Halkın iradesine karşı darbe yapmaya çalışan hainlere bu MİLLET cevabını canıyla, kanıyla verdi... Bağımsızlık ve demokrasi bizim şah damarımızdır!!! Birliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmez!!! 15 Temmuz şehitlerimize minnettarım, vatan için gözünü kırpmadan canını feda eden kardeşlerimizi rahmet, saygı ve sevgiyle anıyorum... ALLAH vatanımızı, milletimizi, devletimizi korusun..."

MUAZZEZ ERSOY
"Türkiye'nin değerlerimiz konusundaki birlik ve beraberliğini tüm dünyaya 15 Temmuz gecesi göstermiş olduk. Vatanımız, bayrağımız, ulusumuz söz konusu olduğunda gerisinin teferruat olduğunun güçlü bir kanıtıdır 15 Temmuz gecesi. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Alt