Tıraş Köpüğü Yerine Doğal Çözümler

Şiir

New member
HanımZade
Katılım
8 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,734
Puanları
0
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın
Her şeyin doğalına yöneldiğimiz şu günlerde erkekler için tıraş köpüğü yerine kullanabilecekleri alternatif doğal çözümler sunduk.

Tıraş olmak erkekler için bazen kabus boyutunda olabiliyor. Özellikle her sabah tıraş olmak zorunda kalanların ciltleri çok fazla yıpranıyor. Hali hazırda raflarda yer alan tıraş köpükleri ve bakım losyonları kolaylıkla bulunabilse de yine de tıraşın izlerini cildimizde hissediyoruz. Hal böyle olunca, doğal olan ve tıraş ile birlikte cildi de besleyen yöntemler ilgi çekici oluyor.
5999


Doğallık deyince çoğumuzun aklına zeytin geliyor. Ülkemizde bolca yetiştirilen zeytinin yaprağından çekirdeğine, her şeyinden faydalanılıyor. Milas antik döneminden günümüze kadar sahip olduğumuz zeytin ağaçları ile elde edilen çeşitli ürünler bin bir şekilde yemeklerden cilt bakımına kadar kullanılıyor. Tıraş için de zeytinli doğal ürünler kullanmak kulağa çok güzel geliyor. Peki zeytini tıraş ile birlikte nasıl kullanabiliriz? Tıraş olurken cilt bakımını da aradan çıkararak, doğal zeytinyağı ile kolaylıkla tıraş olabilirsiniz.
  • Yüz kıllarınızı tıraş makineniz ile kısalttıktan sonra yüzünüze sıcak havlu koyarak yumuşatın.
  • Sıcak havlu koyduktan sonra zeytinyağı ile yüzünüzü ovun ve sonrasında 3-5 dakika kadar o şekilde bekleyin. Sonrasında tıraş işlemine başlayabilirsiniz.
  • Aralarda su ile cildinizi ıslatarak yeniden zeytinyağı sürebilir ve tıraşa devam edebilirsiniz.
  • Tıraş sonrasında yüzünüze soğuk ve ıslak havlu koyun ve sonrasında kurulayın.

Ölümsüzlüğün simgesi olarak da ifade edilen defne ağacı yaprakları, sürekli yeşil kalmaları ve kokusu ile bilinir. Bu ağacın meyvelerinden elde edilen yağ ile zeytinyağı karıştırılarak elde edilen defne sabunu, katkı maddesi bulundurmaması sebebi ile rahatlıkla tıraş esnasında kullanılabilir. Çünkü bu sabun aynı zamanda antiseptik özelliği olan bir sabundur. Antiseptik özelliği ile deri hastalıklarının çoğuna da iyi gelir. Cilt tarafından hızlıca emilen defne sabunu, derideki gözenekleri açar ve rahatlatır. Sakallardan arınan yüzünüzün rahat nefes almasını sağlarken, aynı zamanda cildinizin tıraş esnasında tahriş olmasını engeller ve tıraş sonrası için besler.
 

Peron

New member
Kullanıcı
Katılım
30 Ağu 2019
Mesajlar
184
Tepkime puanı
318
Puanları
0
Yaş
33
Konum
herhangi bir yer
Cinsiyet
Erkek
Tam bu kadar zaman nerede diye aklimdan gecirirken , bu sadece Hanimefendilere ait bir sey gecti aklimdan bir baktimki sayin @siir acmis konuyu:) Yinede zamani olan baylar icin iyi calisma:)
 
Üst
Alt