Tesla Araçlarına Youtube ve Netflix'te Dahil Oldu

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
6214


Hem fabrikalardan çıkan eksik araçlar yüzünden hem de önemli isimleri kaybetmekten ötürü başı ağrıyan Tesla, bu iki olumsuz vakayı kendisine daha fazla dert etmeyip yeniliklere odaklandı.
Tesla’nın bir numaralı ismi Elon Musk, yayın yapmayı, dizi izlemeyi ve video seyretmeyi sevenleri çok mutlu edecek o açıklamayı yaptı. Bundan böyle Tesla marka araçlar, internet gündemi ile iç içe olacak.


Tesla araçlarının özellikleri yeni işlevler kazanacak
Günümüzde sıra dışı olan birçok özelliği ile otomobil müşterilerini kendisine çekmeyi başaran Tesla, seyir keyfini artıracak hamleler yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kendi resmi Twitter hesabı aracılığı ile bir açıklama yapan Elon Musk, bu konu hakkında şöyle konuştu:
“Yakında, arabanız durduğu zaman, YouTube ve Netflix yayını yapabilme kabiliyeti Tesla markanıza geliyor. Bu özellik, konforlu koltuklar ile çevresel ses düzeni sayesinde, inanılmaz bir şekilde sürükleyici ve sinematik bir havaya sahip.

Bu yıl düzenlenen E3’te YouTube’u Tesla’nın ekranından izleyebilme özelliğindenbahseden Musk, Hulu ve Netflix kitlesini de unutmadı. Bu bağlamda, yeni sistem hakkında önemli detaylar paylaşıldı.

6215

Aracın merkezi ekranında akışın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlayacak olan bir yazılım, bir beyin gibi işlev görecek. Henüz HTML 5’i desteklemeyen Tesla, yakın bir zamanda bu altyapıyı destekleyerek ilgili projeyi hayata geçirecek.
Ücretsiz bir simülasyon oyunu olan Fallout Shelter’in YouTube ile beraber geleceğini duyuran Elon Musk, promosyon yöntemini kullanmaya devam edecek. Şu an itibari ile halihazırda Cuphead, 2048, Missile Command, Asteroids, Lunar Lander ve Centipede oyunları Tesla’nın sisteminde yer alıyor.


Tesla otomobil modelleri akışı nasıl sağlayacak?
Akış servislerinin devreye girmesi için park halinde olması gereken otomobil yolculuk sırasında, otomatik sürücü devrede olsa bile, dizi ve video izlemeye veya yayın yaptırmaya izin vermeyecek. Şu an için geçici bir karar olan bu adım, ileride değişecek.

Tam otomatik sürüş altyapısı denetleme yapanlar tarafından onaylandığındahareket halindeyken de video izlemeyi etkinleştireceğiz.”
 
Üst
Alt