Telefonlar Şimdi de Havayla Şarj Olacak

Telefonlar şimdi de havayla şarj olacak

5351

Telefonlar geliştikçe batarya ömrü yetersiz gelmeye başladı. Teknoloji markaları yıllardır yeni nesil batarya teknolojisi üzerine çalışırken, son olarak kablosuz şarj ile yeni bir dönem başladı.

Ancak yeni bir teknoloji, kablosuz şarj teknolojisine yepyeni bir boyut getirecek. ABD Federal Haberleşme Komisyonu (FCC), Ossia'nın geliştirdiği radyo ışınımlı kablosuz şarj teknolojisine onay verdi. Bu teknoloji, bugünün kablosuz şarj formatından farklı olarak herhangi bir pede veya aksesuara ihtiyaç duyulmaksızın cihazın olduğu yerde şarj olabilmesine imkan veriyor.

Fiziksel ped yerine radyo dalgalarından enerjisini alan yeni batarya teknolojisi, 'havadan' şarjı mümkün kılıyor. Bu sayede telefonunuz başta olmak üzere pek çok minik elektronik cihaz herhangi bir şarj noktasına temas etmeden de, belki cebinizdeyken bile, şarj olabilecek.

Ossia'nın kablosuz şarj teknolojisi, Wi-Fi ağları tarafından kullanılan 2.4 GHz radyo frekansları yoluyla güç sağlayabiliyor.

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
Yönetici
havayla mı :D

Prenses

Yönetici
:D

Prenses

Yönetici
:D

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Pek Yakında Üfleyerek Şarj Olacak , Not edin Buluş : Absnthe

Srad

New member
Kullanıcı
bir dönem kinetik enerji ile şarj edileceği söylenmişti.. insan hareket ettikçe yada telefon sallandıkça oluşan enerji den faydalanacağı söyleniyordu halen daha beklemedeyim güzel bir şarj yöntemi hakkında :)

Alt