Telefondan Bilet İptali ve Para İadesi

Şiir

New member
HanımZade
Katılım
8 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,734
Puanları
0
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın
Telefondan Pegasus Bilet İptali ve Para İadesi
6185


Pegasus havayollarından almış olduğunuz bileti iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Android veya iOS cihazınızda bulunan Pegasus uygulaması üzerinden bilet iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bilet iptali işlemleri sonucunda sizden bir ceza ücreti kesilir ve ödediğiniz paranın bir kısmı geri iade edilir. Pegasus bilet iptali ve para iadesihakkında tüm detaylar yazımızda.


flypgs.com veya mobil kanallardan satın aldığınız biletlerinizi, uçuşa en az 2 saat kala Pegasus’un mobil uygulaması üzerinden para iadesi alabilirsiniz. adresinden bilet iptali için PNR (Rezervasyon Kodu) ve yolcunun soyadı bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Mobil uygulama üzerinden ise hesabınıza giriş yapıp Seyahatlerim menüsünden iptal ve para iadesi işlemini yapabilirsiniz. Gelin şimdi Pegasus bilet iptali nasıl yapılır ve para iadesindeki kesintilere bakalım.

Pegasus Bilet İptal Etme Nasıl Yapılır?

  • Pegasus’un android ve ios uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Seyahatlerim seçeneğini seçin.
  • İptal etmek istediğiniz uçuşa dokunun.
  • İptal Et seçeneğini seçin.
6186


  • Eğer gidiş dönüş bilet aldıysanız ve her iki uçuşu da iptal etmek istiyorsanız üstte yer alan “Tüm uçuşları iptal etmek istiyorum” seçeneğini seçin ve DEVAM butonuna dokunun.
  • Açılan sayfada İPTAL TUTARINA GEÇ seçeneğini seçin.
  • İptal tutarı özeti sayfasında, Check-in Bedel iadesi, Ücret iadesi, ceza tutarı, vergi iadesi ve toplam iade edilecek tutar bilgileri yer almaktadır. Bizim örneğimizde biz esnek uçak bileti seçeneğiyle (FLEX / İptal ve Değişiklik Hakkı) toplam 724 TL ödemiştik. Ceza tutarı 150 TL olarak gözükse de aslında iptal işlemi sonrasında yaklaşık 250 TL zarar etmiş olduk.
  • İşlemi Onayla butonuna dokunarak bilet iptali ve para iadesi işlemini tamamlayın.
6187


Pegasus Para İadesi Nasıl Yapılır?
Pegasus’tan almış olduğunuz uçak biletini kredi kartı ile taksitli olarak satın aldıysanız, para iadesi de kredi kartınıza taksitli olarak geri ödenecektir.

Eğer uçak biletinizi acente aracılığıyla veya Ucuzabilet gibi farklı bir uygulama üzerinden aldıysanız, bilet iptal işlemlerinizi bu aracı firmalar ile yapmanız gerekmektedir.

Pegasus bilet iptal işlemleri hakkında detaylı bilgi ve iptal işlemlerini 0888 228 1212 nolu Pegasus müşteri hizmetleri numarasından öğrenebilirsiniz. Ancak çoğu Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom numarası 0888’li numaralara kapalıdır. Öncelikle operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayıp hattınızı 0888’li numaralara açtırmanız gerekmektedir. Ayrıca bu numarayı aramanın dakikası 1.5 TL‘dir!
 
Son düzenleme:
Üst
Alt