Sınav Dershaneleri

Mia

New member
HanımZade
1992 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Sınav Dergisi, 18 yılı aşkın bir süredir, eğitim ve yayın alanında faaliyet göstermektedir. Ciddi bir gelecek tasarımının, geniş ölçekli bir vizyonun bütün kararlara ve çalışmalara eşlik ettiği bu süreçte, Sınav Eğitim Kurumları, hem yayıncılık hem de dershanecilik alanında ulusal bir marka hâline gelmiştir. Sınavlara hazırlık yayınlarındaki öncülüğünü, dershanecilik alanına da taşıyarak bu alanda bir ilke imza atmıştır.
İlk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan Sınav Dergisi Dershaneleri, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka hâline gelmiştir. 200’den fazla dershanesi, yüzlerce bayisi, binlerce çalışanıyla Türkiye’nin yaygınlığı en yüksek, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biridir. Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan dershaneleriyle her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır.
Çıtayı sürekli yükselterek dershane ve yayıncılık alanında öncü bir rol üstlenen Sınav Eğitim Kurumları, abonelik sistemiyle de yüz binlerce kişiye ulaşmaktadır. Ülke genelindeki dağıtım ağı ve yüzlerce bayisi ile, dershane öğrencisi olmayan binlerce gencimizin sınavlara hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.
Yayın çeşitliliğini göz önünde bulundurarak öğrencilerine daima en iyiyi ve en yeniyi sunmayı ilke edinen kurumumuz, 2007 – 2008 öğretim yılında yayın alanında bir ilke daha imza atmıştır. Tüm derslere yer veren ve haftalık periyotlarla hazırlanan dergilerinin içerik ve işlevini değiştirerek, “her derse, her konuya özel dergi” çıkarmaya başlamıştır. ÖSS’nin kaldırılarak yerine YGS-LYS’nin geçtiği 2009 – 2010 öğretim yılında da kurumumuz ders dergilerini yeni sınavlara ve programlara uygun olarak özenle hazırlamış ve bu zorlu süreçte öğrencilerimizin yanında olmakta gecikmemiştir. Aynı şekilde, OKS’nin yerine geçen SBS’ye hazırlıkta da bütün dergilerimiz yapılandırıcı eğitim modeli esas alınarak hazırlanmıştır. KPSS’ye hazırlıkla ilgili yayınlarımızda da aynı kuşatıcılık ve titizlik gözetilmektedir. Sınav bünyesinde kurulan “İşleyen Zeka Yayınları” da iki yıl gibi çok kısa bir sürede, kapsamlılık ve çeşitlilik içeren yayınlarıyla önemli ve güçlü bir marka hâline gelmiş bulunmaktadır.
Sınav Dergisi Dershaneleri; “Yükseklerden Vazgeçmeyin”, “İlk Girişte Kazanın” gibi etkin sloganlar eşliğinde, bütün öğrencilerini ayrıcalıksız ve kuşatıcı bir eğitim anlayışıyla başarıya taşımayı hedeflemektedir. Bu nedenle dershanelerindeki eğitim-öğretim sistemini ve hazırladığı yayınları “İyi Anla”, “İyi Kavra”, “Sık Tekrarla” ve “Sık Uygula” şeklinde formüle edilen “Kuartet Sistemi”ne göre yapılandırmaktadır. Her yıl yüz binlerce öğrenci, dershane ve yayın alanında bütünleşmiş bu güçlü işbirliği sayesinde başarıya ulaşmaktadır.
Sınav Eğitim Kurumları; ülke genelinde dershanecilik alanında gösterdiği profesyonel eğitim anlayışı, yaygınlık ve bilinirliği, müşteri memnuniyeti, ciddi ve örnek kurumsal kimliği ile tüketicilerin de takdirini kazanmıştır. Kurumumuz, Dünya Tüketiciler Günü’nde düzenlenen törenlerle “Tüketici Kalite Ödülü”, “Tüketici Altın Marka Ödülü”, “Tüketici Altın Adam Ödülü” ve “Tüketici Dost Ödülü” gibi birçok ödülün de sahibi olmuştur.
Sınav Eğitim Kurumları, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında eğitim kampanyalarını desteklemeye de önem vermektedir. Özellikle, yoksul ve başarılı çok sayıda öğrencinin burslu olarak okutulması ve zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli yardımı ve desteği sağlamaktadır. Yine bu eksende, geliri düşük ailelere ve zorlu koşullarda eğitim veren okullara ücretsiz kitap yardımı yapılmaktadır.
Yayın kalitesini ve çeşitliliğini her yıl biraz daha artıran, üniversiteye ve liselere hazırlıkta zirveye ulaşan, KPSS alanında ilklere imza atarak özgün bir açılım sağlayan Sınav Eğitim Kurumları; yüksek standardını, vizyonunu, güvenilirliğini ve kalitesini eğitim ve yayınla ilgili yeni projelerde de devam ettirerek halkımıza hizmet vermeye devam edecektir.

Alt