Sigara Paketleri Değişiyor

Minikçe

Well-known member
HanımZade
siagara18e82fa5.jpg
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, gündeme ilişkin konuları değerlendirirken sigara paketlerinde yapılacak önemli değişikliği aktardı.
SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ

9 Şubat'ın Sigarayı Bırakma Günü olduğunu hatırlatarak sözlerini sürdüren Bakan Demircan, "Gördüm ki sevindirici bir durum, buradaki arkadaşlar sigara içmiyorlarmış. Sigara halk sağlığı, insan sağlığı için bir tehdit. Sigaranın hiçbir faydalı tarafı yok. Bu zararlıyı milletimiz en hızlı bir şekilde bırakıp kurtulmalı. Bu konuda yapılmış düzenlemeleri ve uygulamaları takip ediyoruz. Yeni düzenlemeler de önümüzdeki günlerde yapılacak" ifadelerini kullandı.

TEK TİP UYGULAMA

Sigara paketleri için 'tek tip' uygulamasının getirileceğini aktaran Bakan Demircan, bu yönde çalışmalara ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Önümüzdeki günlerde onu kamuoyuyla paylaşacağız. Paketler, yani reklam unsuru oluşturmamalı. Kolay ulaşılmamalı, insanlarda bu işi alma ihtiyacı doğuracak, o kullananların aklına düşürmemeli. Bunun için her türlü tedbiri almalıyız. Alo 172 hattımız sigarayı bırakma noktasında hizmet veriyor ve 'Ben sigarayı bırakmak istiyorum' diyerek bu hatta müracaat edebilirler. Onlara her türlü destek sağlanır. Sigarayla mücadele noktasında hakikaten toplum olarak ısrarcı olalım dedi

alıntı

Ahmet

New member
Kullanıcı
kokünden kurusun sigara

Alt