Özgün Makale Kontrolü Nasıl Yapılır?

Tevfik

New member
Kullanıcı
Merhaba değerli Mevsim üyeleri, foruma bir makale giriyorsunuz ve bu makalenin özgün olup olmadığını merak ediyorsunuz? Eğer x bir internet sitesinden kopyalama yapıyorsanız bu makale zaten özgün değildir, Google daha önce bu makaleyi indexlemiş olur. Siz Google gözünde kopyacı (h*rsız) konumuna düşersiniz. Makaleyi özgünleştirmek aslında o kadar zor bir olay değil.

Bir paragraf içerisinde cümleyi okudğunuz zaman, alternatif kelimeler kullanılarak makaleyi yazmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda bir örnek vermek istiyorum müsaadenizle.

Kopya Makale: Bugün dışarısı o kadar sıcaktı ki, insanlar çok fazla terleyeceklerini bildiği hâlde yine de çıktılar.
Özgün Çeviri Makale: Dışarının sıcaklığı ve terleme gibi durumlar hiçbir insanın dışarı çıkmasına neden olamadı.

Bu gibi çevirilebilir tüm makale, böylelikle Google gözünde daha özgün bir hâle gelmiş oluruz. Peki makaleyi çevirdik, özgünleştirdiğimize inanıyoruz. Bazen aynı cümleleri bir başkası kendi internet sitesinde de kullanmış olabilir. Bunun için hemen Özgün Makale Kontrolü sitesine girip "PLAGIARISM CHECKER" alanının aşağısına yazmış olduğumuz makaleyi yapıştırıyoruz.

Makalemizi yapıştırdıktan hemen sonra, Ben robot değilim sekmesine tıklayıp robot olmadığınızı kanıtlıyorsunuz. Ardından Check Plagiarism alanına tıklıyoruz. Ekranı kapatmadan bekliyoruz.

indir.png

Beklememizin sebebi aşağıdaki gibi bir ekranın tamamlanması olacaktır (%100 tamamlandığında sonuçlar ortaya çıkacaktır)

Burada dikkat etmemiz gereken nokta: Unique %100 olursa eğer makaleniz full özgün oluyor, eğer Plagiarism gibi bir sekmede %1 dahi olsa o makale içerisinde kopya içerik mevcut diyor. Zaten hemen aşağısında düzeltmeniz gereken yeri kızmızı ile göstermektedir.

Screenshot_1.png

Eğer makalenizin özgün olmasını bekliyorsunuz, aşağıda görselde olduğu gibi Unique değeri %100 olmalıdır. Benim makalem özgün :)

Screenshot_2.png

Her zaman savunduğum bir gerçek vardır, eğer özgün makale sunarsan Google arama motoruna, Google'da sana altın tepsi ile yiyecek sunar. 5 milyon kopya makale, 5 özgün makalenin yerini dahi alamaz. Konuların ve yorumların her daim özgün olmasına özen gösterilir ise Mevsim sitesi bambaşka bir hâl alır. Bunlar benim naçizane fikir ve düşüncelerim.

Saygı ve sevgilerimle.

Tevfik

New member
Kullanıcı
@Tevfik, kardesım parmaklarına sağlık dokturmussun gene

Estağfurullah ağabeyim, yararlı olabiliyorsam ne mutlu bana. Senin vermiş olduğun teknik desteğin yanında benim anlatımım deve de kulak kalır :)

Asıl ben teşekkür ediyorum. Herkes buranın kıymetini sonuna kadar bilmeli, kaliteli ve samimi dostluklar çok az internet sitesinde bulunur.

Tevfik

New member
Kullanıcı

Hasan'ın huyunu seviyorum ama, olacak diyorsa olacak. Adam kitap gibi yapıyor internet sitesini, ben çok beğeniyorum tasarımını ve işleyişini.

Hasan'ın kazanmasını tüm kalbimle istiyorum ağabeyim, yalan yok. Çok fazla emek veriyor, gecesini gündüzüne katıyor öyle çalışıyor.

Me`Va

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Ellerine sağlık hiç yazilmamis konu olması kopya olmaması yada bir haber ekliyorsak o habere bizimde yorum katmamız gerektiğini Google nin yeni seyler görmek istediğini anladım))

BaRoN

Yönetici
Hasan'ın huyunu seviyorum ama, olacak diyorsa olacak. Adam kitap gibi yapıyor internet sitesini, ben çok beğeniyorum tasarımını ve işleyişini.

Hasan'ın kazanmasını tüm kalbimle istiyorum ağabeyim, yalan yok. Çok fazla emek veriyor, gecesini gündüzüne katıyor öyle çalışıyor.
aynen oyle kardesım bırde sınırlerıne hakım olsa busuru balıkcı var

Tevfik

New member
Kullanıcı
Ellerine sağlık hiç yazilmamis konu olması kopya olmaması yada bir haber ekliyorsak o habere bizimde yorum kaynamış gerektiğini Google nin yeni seyler görmek istediğini anladım))

Rica ederim, bilgi sabittir aslında. Portakalın faydası nedir? Bunun bilgisi sabittir, önemli olan yeni kelimelerle benzersiz bir cümle kurmak ve makaleyi tamamlamak :) işte o zaman Google gözünde yükselişe geçeriz.

aynen oyle kardesım bırde sınırlerıne hakım olsa busuru balıkcı var

Ağabeyim adam Karadenizli, sinirli olmazsa eğer şaşırırdım.

hasannakyuz

New member
Kullanıcı

hasannakyuz

New member
Kullanıcı
Sana anlatamıyorum gel benle 2 gün doğanın içinde kamp yapalım, insan yok kafa rahat tut pişir ye, sohbet muhabbet. Pazartesi işe giderken de, sanki atmışlar seni arıtma sistemimin içine, her şeyden arınmış bir vaziyette keyfine bak. Hafta içi yine dol öyle hafta sonu gel yine 😂

BaRoN

Yönetici
pekı bu ortamdan sonra ıse gıdebılecekmıyız :D

hasannakyuz

New member
Kullanıcı
Son 2 başlık kaldı hazırladığım makale de ben o iki başlığı da halledeyim de 1-2 saate gelirim.

BaRoN

Yönetici
kolay gelsın kardesım

Alt