Orange

Fineas

Epik
Kullanıcı
TANITIM

Lise 2. sınıfa geçen Naho Takamiya, okulun açılışının olduğu günün sabahı bir mektup alır. Gönderen hanesinde Naho Takamiya yazmaktadır. Okula geç kaldığı için mektubu okumaz ama yanına alır. Fırsatını bulduğunda açıp okumaya başlar.

Mektubu yazan kişi 10 yıl sonraki Naho Takamiya olduğunu iddia etmektedir ve geçmişte yaptığı hataları onun düzeltmesini istemektedir. Naho önce bunun şaka olduğunu zanneder ama okumaya devam eder. Öncelikle Naho' nun sınıfına Tokyo' dan Kakeru Naruse isminde bir öğrencinin transfer olacağı ve onun yanındaki sıraya oturacağı yazılmıştır. Tam o esnada öğretmen de yeni transfer öğrenciyi tanıtmaktadır. Olay aynen mektupta anlatıldığı gibi gelişir. Ama Naho bunun tesadüf olduğuna kendini inandırmaya çalışır. Mektubun devamında, okul çıkışı Kakeru' yu eve birlikte gitmek için çağıracakları ama onun reddedeceği yazılıdır, mektubun sahibi Kakeru' yu kesinlikle davet etmemelerini istemektedir. Neden?!

Bu yazanlar aynen gerçekleşir ve eve dönüş yolunda Kakeru' yu da yanlarına alırlar, çok güzel vakit geçirirler. Naho çok mutludur, günlüğüne o günü anlatır ve bir şeyi fark eder elindeki mektup onun günlüğüne bakılarak yazılmıştır (çünkü onun günlüğüne yazdıkları ile kelimesi kelimesine aynıdır) ve gelecekte olacakları söylemektedir. Naho bunun gerçek olabileceği düşüncesi karşısında tedirgin hisseder. Bundan sonra Kakeru 2 hafta boyunca okula gelmez. 2 hafta sonra okula geldiğinde arkadaşlarına sadece okuldan kaytardığını söyler. Acaba gerçekte ne olmuştur?

Mektup bunu açıklamamaktadır ama mektubun yazılış amacı şu cümlelerle anlatılır;
"26 yaşıma bastığımda pek çok pişmanlığım vardı. Bu mektubu yazıyorum çünkü 16 yaşındaki Naho' nun pişmanlıklarla dolu bir hayat sürmesini istemiyorum. 10 yıl sonra Kakeru aramızda olamayacak. Bu kadar değerli bir insanı kaybetmek istemiyorum. Lütfen Kakeru' ya iyi bak."

Naho bu cümlelerin sahibi gibi pişman olmak istemediğine karar verir ve mektuptaki uyarıları dikkate alarak geleceği değiştirmeye çalışır.

KARAKTERLER
Hiroto Suwa - Ana Karakter
Kakeru Naruse - Ana Karakter
Naho Takamiya - Ana Karakter
Saku Hagita - Ana Karakter
Azusa Murasaka - Ana Karakter
Takako Chino - Ana Karakter
Father Takamiya - Yardımcı Karakter
153742.jpg

DİĞER İSİMLERİ
Romaji:
Orange