Önümüzdeki Hafta Tanıtılacak ‘Nokia Smart TV’ Hakkında Tüm Bilinenler

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Bu ayın başlarında bir akıllı televizyon üzerinde çalıştığını duyuran Nokia, ürünün tanıtımı için onaylanmış lansman tarihi verdi. Bu yazımızda ise önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Nokia Smart TV hakkında tüm bilinenleri bir araya getireceğiz.

Bu ayın başlarında Finlandiyalı teknoloji şirketi Nokia, Flipkart ile bir iş birliği içinde olduklarını ve yepyeni bir akıllı televizyon üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. O zamandan beri Nokia’nın yeni televizyonu hakkında çok sayıda dedikodu ve sızıntı ortaya çıktı. Bugün geldiğimiz konum itibarıyla ise ürünün resmi lansman tarihini öğrendik.
Önceki tanıtım tarihi iddiaları ile uyuşan televizyon, 5 Aralık’ta Hindistan’da düzenlenecek bir lansman ile tanıtılacak. Bu iş birliğinin bir parçası olarak Flipkart, yakında tanıtılacak olan akıllı televizyonların üretim, satış ve dağıtım aşamasını üstlenecek. Bu noktada Flipkart, Motorola ile yaptığı anlaşmanın ardından akıllı TV pazarındaki en büyük ikinci anlaşmasını yapmış olacak ve Nokia Smart TV, “Make in India” programının bir parçası olacak,
Nokia Smart TV hakkında bilinen tüm detaylar
1575213970195.png

Televizyonun birkaç gün önce sızdırılan bazı görüntülerine göre televizyonda ince çerçeveler ve metal kaplamalar üzerine yoğunlaşılmış bir tasarım göreceğiz. Ayrıca Nokia’nın, televizyonun ses sistemi için oldukça iddialı bir marka olan JBL ile ortaklığa gittiği söyleniyor. Bu noktada ön kısımdaki hoparlörler için Dolby Atmos ve DTS TruSurround desteği de televizyonda bulunacak.

4K çözünürlüğünde 55 inç ekrana sahip olması beklenen Nokia Smart TV, Google Play Store ve Google Asistan desteklerinin bulunduğu Android 9.0 Pie işletim sistemini bünyesinde barındıracak. Buna ek olarak televizyonun daha iyi renk ve restorasyon seviyelerini sunabilmek için “akıllı karartma teknolojisine” sahip olması bekleniyor

Alt