Nuray Hafiftaş kimdir?

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
[h=2]Halk müziğinin yeşil gözlü güzeli Nuray Hafiftaş’a kanser teşhisi konuldu. Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'a, kolon kanseri ve karaciğer kanseri teşhisi konuldu. Öte yandan Nuray Hafiftaş’ın yaşı, eğitimi ve geçmişi merak konusu oldu. Nuray Hafiftaş kimdir?[/h][FONT=pt_sansregular]
[/FONT]

[FONT=pt_sansregular]
5a1ff6b367b0a914b82a6b2c.jpg
[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]1964 yılında Kars'ta doğan Nuray Hafiftas, ilkokulu Taksim'de okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır. Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet "i ise İzzet Yıldızhan okudu.

[/FONT]


"Yerli Liz" diye tanınan Hafiftaş, Türk Halk Müziği'ni insanlara sevdiren sanatçılardan bir tanesidir. Müzikal anlamda olsun, kişiliği ile olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden bu yana çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş, Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkan "Eyvah Gönül" albümünde İsmail Derker'le çalıştı. Sanatçının, Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.


 
Üst