MAC OS (Macintosh) Işletim Sistemi Üzerinden Telnete Bağlanmak

RomantiC

New member
Kullanıcı
Evet Arkadaşlar Mac OS işLetim Sistemine Sahip IRCD Yöneticilerinin Bu Programda Telnete Nasıl Bağlanmaları Gerektiği iLe iLgili Bilgi..

[FONT=&amp]Evet Arkadaslar Macintosh isletim Sistemi Üzerinden IRC Sunucularinin Telnet (Uzaktan Baglantı) Nasil Yapildigini Sizlere Anlaticam…[/FONT]
[FONT=&amp]Bu islem icin Oncelikle Mac, iMac, Macbook, Macbook Pro, Macbook Air Pc lerinizin Üzerinde Bulunan Macintosh isLetim Sisteminin Gelistirmis Oldugu Terminal Sekmesini Tikliyoruz.[/FONT]
[FONT=&amp]Onunuze beyaz renkli bir terminal sayfası cikicaktir… Unix Programi Macintosh da , Windowsun Tam Aksine Beyaz Bir Sayfa Olarak Karsimiza cikmaktadir.Gorunen iLk Ekranda Bilgisayarinizin iSmi ve Ana Dizin iSmi, Yani Pc nize Vermis oLdugunuz iSim Gozukmektedir. Egerki Bir IRC Sohbet Sunucunuz Varsa ve bu sistem üzerinden Telnete Baglanmak istiyorsanız Yapmaniz Gerekenler islem cok basit bir biçimde asagidadir. Gelen Ekranda Hicbirsey Yapmadan Komut Satirina,[/FONT]
[FONT=&amp]>> ssh KullaniciAdi@irc.SunucuAdi -p Port Numarasi[/FONT]
[FONT=&amp]Seklinde Yazıyoruz.[/FONT]
[FONT=&amp]Örnek : www.SohbetSizsiniz.Com Sunucunun IRCD Telnetine Mac OS Üzerinden Bağlanacak oLursak,[/FONT]
[FONT=&amp]ssh RomantiC@irc.SohbetSizsiniz.Com -p 61[/FONT]
[FONT=&amp]Seklinde Yazip Enter Dediginizde , Sizden Password iSteyecektir. Sifrenizi Girdiginizde de , Unix Uzerinden Sunucunuzun Telnet’ine Baglanmis oLacaksiniz… Komutlar Windowsda Kullandiklarinizla Tamamen Aynıdır… Tesekkurler…[/FONT]

o6Mb4R.jpg

Alt