Küfür Etkisi Yaratan Laflar

Şiir

New member
HanımZade
Cinsiyetçi Olmayan Ancak Küfür Etkisi Yaratan Laflar
İtiraf edelim, küfür etmenin gerçekten rahatlatıcı, deşarj edici bir etkisi var...

İtiraf edelim, küfür etmenin gerçekten rahatlatıcı, deşarj edici bir etkisi var. Ama, bazı ortamlar (misal aile ya da iş ortamları) ya okkalı bir küfüre el vermiyor ya da ağzımızdan çıkanı kulağımız duyunca kendimizden utanıyoruz. Hele ki, arkadaş çevresinde feminist çıkışlarıyla sivrilmiş biriyseniz, bu durum aleyhinizde haklı bir koz olarak kullanılabiliyor.
Bu yüzden bugün oturdum, yüzde yüz aynı tatmini sağlamasa da doğru yer ve zamanda kullanıldığında ihtiyacı karşılayan bir takım laflar sıraladım:

Çapsız

6003

Son zamanlardaki favorimi ilk sırada paylaşmak istedim.
TDK’ya göre anlamı: Yetersiz, dar görüşlü

Ben karaktersiz, beceriksiz anlamında kullanıyorum. Burnu kıvırıp, gözleri kısarak söylendiğinde daha etkili oluyor.

Denyo
TDK’ya göre:
Sersem, budala

Hiçbir anlama gelmiyor olsaydı da sadece tınısıyla bile yeterince komik ve etkili. Kardeşiniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, anneniz bile bir şey demez.

Angut
TDK’ya göre:
Ördekgillerden, tüyleri kiremit renginde, evcilleştirilebilen bir yaban kuşu

Zavallı kuşun ne günahı vardı da sözlükteki ikinci anlamı ‘’ahmak, kaba saba’’ oldu bilmiyoruz, ama gündelik dilde bir boşluğu doldurduğu da gerçek.

Yavşak
TDK’ya göre:
Bit yavrusu
2. Geveze, yılışık kimse

Zaten bolca kullandığımız bir laftı; artık kullanırken aynı zamanda kadınları aşağılamadığımızı bildiğimize göre kullanmaya devam edebiliriz. (Bit yavrularını da aşağılamak istemiyorsanız, diğer alternatifleri değerlendirin.)

Alt