Instagram Yeni Bir Bağış Toplama Özelliği Üzerinde Çalışıyor

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
instagram-kC4B1sC4B1tlama.png

Son yılların en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, yeni bir bağış toplama özelliğini deniyor. Bu özellik sayesinde ana sayfa ve keşfet kısmında yardım kampanyaları yer alacak.

Uygulama geliştirici Alessandro Paluzzi, yakın zamanda Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda Instagram’ın ana sayfa ve haber kaynağı üzerinden bağış toplama kampanyaları yapmayı mümkün kılacak bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu.
Paluzzi tarafından paylaşılan görsellerdeYeni Gönderi” arayüzü gözüküyor. Bu arayüzde “İnsanları etiketle”, “konum ekle” gibi standart hale gelmiş, bildiğimiz özellikler bulunuyor. Ayrıca gönderilerimizi başka platformlara da yollayabiliyoruz.
Instagram’da bağış toplama özelliği gönderilere geliyor
5ef1d67cd0e7c95bf16b88cd46a49b10c33e92f5.jpg

Normalde Instagram’ın bağış toplama özelliği var. Her ülkeye açık olmasa da bu özellik, firmanın repertuvarında bulunuyor. Hatta yaşadığımız koronavirüs pandemisi nedeniyle çıkışı hızlandırılan özellik oldukça sık kullanılıyor.

STK’lar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, ünlüler ve influencerlar, bu özelliği pandemi başladığında küçük ve orta boy işletmelere destek vermek, pandemiyle ön saflarda mücadele eden kişiler için destek toplamak gibi amaçlarla kullanmıştı. Ancak bu özellik “hikayeler” kısmında kullanılabiliyordu.

Yeni özellik ise doğrudan yardım toplama amaçlı gönderilerin paylaşılabilmesine olanak sağlıyor. Bu değişikliğin nedeni ise kampanyaların daha fazla insana erişebilmesini mümkün hale getirmek olarak gösteriliyor. Öte yandan Instagram, bu değişiklikle gerçek anlamda ekonomik bir habitata dönüşme yolunda da ilerlemiş oluyor.
Ticaret Instagram’a taşındı
Instagram hem KOBİ seviyesindeki hem de büyük şirketler için oldukça önemli bir vitrin haline gelmeyi başardı. Özellikle sokağa çıkma yasaklarından ve ticari yavaşlamadan zarar gören firmalar Instragram ve diğer sosyal medya mecralarından ayaklarının üzerine kalkmaya çalışıyordu. Instagram da hem pazarlama araçları hem de yeni şirket özellikleriyle onlara destek veriyordu.

Yeni bağış kampanyası modelinin de desteğiyle birlikte Instagram, daha da aktif bir pazar yeri haline gelecek ve daha geniş bir ekonomik döngü yaratmayı başaracak. Bu özelliğin herkesi mutlu edebileceğini söylemek mümkün.

lalala

Moderator
Moderator
Kaynanamda bile var ben de yok inst. :)

BaRoN

Yönetici
bendede yok face ınsta

lalala

Moderator
Moderator
@BaRoN herkesde var, bizde neden yok acaba Baron, düşünelim bu konuyu :)

BaRoN

Yönetici
@lalala, ben gerek duymadım acıkcası face ınsta telefon var bazen goruyorum arkadasları davetıye bıle ınternet sosya meda uzerınden

lalala

Moderator
Moderator
Bileziği veya çeyreği de sosyal medya üzerinden takabiliyormuyuz )

BaRoN

Yönetici
yakında oda olur bence

lalala

Moderator
Moderator
sanal para olursa, artık düğüne gitmeye de gerek yok, bütün ilişkileri keselim, evde pc başında her işimizi görelim :)

BaRoN

Yönetici
kriptoparalar var artık :D

lalala

Moderator
Moderator
Gayet güzell, tam da aradığımız şey, oyunumu oynarken kardeşimin düğününe kripto para takarım :)

Alt