İnsanlık Nefes Alamıyor Çünkü Boğazını Kestiler..

Şiir

New member
HanımZade
FB_IMG_1566674724885.jpg

Benim oğlum erkek adamdır dersen
Erkekler ağlamaz ağlatır dersen
Sünneti için toy düğün edersen
Eline oyuncak silah verirsen
Vur oğlum dersen
Mapus hane yigit yatağı dersen
Kız gibi ağlama dersen
Vurduğun yerden kırdığın
Kemikten ses gelsin dersen
Yanında kadına kıza küfür eder
Aşağılar horlar azarlarsan
Her seye karışma dersen
Bunların saçının yaşı ile
Gözünün yaşını kurutmayacaksin dersen
Kızından oğlunu üstün tutarsan
Bana dövülüp gelme
Dövde gel dersen
Anlattığın hikayelerde masallarda
Hep erkegi kahraman edersen
Benim oğlum işini bilir dersen
Kızından çok değer verirsen
Kızına değil hep ona güvenirsen
Bu evin erkeği sensin
Bacını terbiye et dersen
Okulda erkeklerle konuşursa
Döv gebert dersen
Işte böyle yetistirirsen
Kurdu kuşu börtü böceği
Ağacı ormanı insanlara
Saygı duymayı sevmeyi öğretmezsen
Beynine sevgisizligi şiddeti
Erkek üstünlüğünü yüklersen
Kadında öldürür hayvanda öldürür
Ormanda yakar insanda yakar
Yani daha çok EMİNE BULUTLAR
öldürülür yanar
Böyle büyütürsen...

Şiir

New member
HanımZade
FB_IMG_1566675470250.jpg

Ne hissettin bir zamanlar aynı yatağı paylaştığın adamın gözünden kendi ölümünü görünce?
Kızının boğazının kesildiğini görmemesini mi diledin ilk önce yoksa ölmemeyi mi?
Kızının ne olur ölme diye ağlayışını duydun mu boğazından akan kanın telaşından?
Ya sen katil? Bir zamanlar boynuna inci kolyeler dizdiğin kadını, kokusunda gecelerle uyuduğun bebeğinin karşında nasıl katledebildin?
Peki sen küçük kız, kaç psikolog yeter olanları unutturmaya ne kadarı silinecek hafızandan nasıl bir kadın anne ve insan olabileceksin? Nasıl uyuyacaksın sevdiğinin kollarında huzurla?
Biz nasıl unutacağız peki Özgecanı unuttuğumuz gibi mi yada Münevver Karabulut'u.
İnsanlık nefes alamıyor artık çünkü boğazını kestiler...
#eminebulut

Rosa Wing​

Srad

New member
Kullanıcı
her zaman söylerim...ilkem hep şu oldu...ben anlaşamıyorsam şiddete başvurmak yerine döner arkamı çeker giderim...bu bu zamana kadar hep böyle oldu...Kadına vuran adamı adamdan saymam...Hatası olan kadını da dövmedim dövmem de... Ama O'nun yük'ünüde daha fazla omuzlarımda taşımam...Olmuyor mu ? Anlaşamıyormuyum ? Ayrılırım...Ayrılıkları bu yüzden çok sevdim ve seviyorum da...Zorlamanın hiç bir zaman bir anlamı olmadı bana göre...Ölenle ölünmez bu dünya ''O''nsuz da döner vede dönmeye devam eder...

Şiir

New member
HanımZade
FB_IMG_1567071605449.jpg

TUBA KORKMAZ YAZMIŞ

"kesilen boğazın hissini biliyorum ben...
ve "ölmek istememe"yi...
o an değil, belki iki gün sonra yutamadığın bir su damlasında boğularak ölmek, ama o an o adamın elinden değil...
ben şanslı mıydım? kızım şanslı mıydı? bilmiyorum, ama fotoğrafımda da gördüğünüz gibi "zafer"le çıktım o andan... beni gördüğünde videomu çekmek yerine ambulansı arayan o kadın olmasaydı yoktum belki şimdi... bugün bi kez daha teşekkür ettim ona... ve... ben Tuba Korkmaz, üç yıl önce ayrıldığım erkek arkadaşımın beş falçata darbesinden kıl payı kurtularak hayatta kaldım ve hala korkuyla yaşamaya devam ediyorum. kadınların korkusuzca yaşayabilecekleri bir yer için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım!"
#eminebulut
#olmekistemiyorum
#annelütfenölme​

Şiir

New member
HanımZade
Koluna altın bileziğini takmadan parmağına altın yüzüğü takarsan o parmak kangren olur. Hayatını bir başkasına muhtaç geçirir, şiddet ve yoksulluk dahil her şeye boyun eğersin. Güçlü kızlar yetiştirelim, marifetin tek taşa değil, altın bileziğe sahip olmak olduğunu bilen, önceliği ''okul ve meslek'' olan akıllı kızlar yetiştirelim.

FB_IMG_1567071872843.jpg

Alt