Hong Kong protestoları: YouTube hesapları dezenformasyonla kapattı

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
6694

Google, YouTube’da Hong Kong’da devam eden protestolar hakkında materyal gönderme amaçlı "koordine" bir girişimin parçası olduğunu söylediği 210 kanalı kapattı.
Firma , "bu hesapların kökenini ve genel olarak koordineli etki operasyonları ile bağlantılı diğer faaliyetleri gizlemek" için girişimlerde bulunulduğunu söyledi .
Arama devi, hareketini bu hafta başlarında
Twitter ve Facebook tarafından gerçekleştirilen benzer eylemlerle ilişkilendirdi .
Ancak, bu şirketlerden farklı olarak Google, açıkça Çin hükümetinin şu anda engelli hesapların arkasında olduğuna inandığını söyleyerek durdu.
Ayrıca, platformundan çıkardığı malzemenin niteliği veya motivasyonu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmaz.
"Bu haftanın başlarında" ifadesini okudu, "koordine edici etki operasyonlarıyla mücadeleye devam eden çabalarımızın bir parçası olarak, devam eden protestolarla ilgili videoları yüklerken bu ağdaki kanalların koordineli bir şekilde davrandığını keşfettiğimizde YouTube'da 210 kanalı devre dışı bıraktık. Hong Kong.
“Bu keşif, Facebook ve Twitter tarafından açıklanan Çin ile ilgili son gözlemler ve eylemlerle tutarlıydı.”

  • Hong Kong'da ihtiyacınız olan arka protestolar
  • Hong Kong: 'Eğer yanarsak, bizimle yanacaklar'
  • Sahte haberler 'sahte anılarla güçlendirilir'
Bir Google sözcüsü, BBC tarafından Google’ın, Twitter’ın Hong Kong’taki protesto hareketini baltalamak için tasarlanmış, devlet destekli bir yanlış bilgilendirme kampanyası olduğu yönündeki değerlendirmesine katılıp katılmayacağı sorulduğunda yorum yapmıyor.
Şirket, Çinli yayıncı Xinhua gibi devlet kontrolündeki medya kuruluşlarına reklam satışlarını yasaklamayı planlayıp planlamadığını söylemedi.
Twitter, artık Hong Kong karşıtı reklamların platforma yayılmasına izin verme konusunda ciddi eleştirilerle karşı karşıya kaldıktan sonra, hükümetler tarafından mali ve editoryal olarak kontrol edilen yayıncıların reklamlarına izin vermeyeceğini açıkladı.
 
Üst
Alt