Hakkında Bir Gerçek Yaz

KalabA_

New member
Kullanıcı
çalışkan bir öğrenciydim yalnız matematiğim berbattı o yüzden okuldan yılıyordum okulu bıraktım.sonra hayatı hesapsız yaşamaya başladım.bu yüzden hiç birşeyin ortası olmadı ya sevdim hesapsız yada sildim insanları...

M

Me`va

Guest
Ders calısma dan teşekkür getiren bir inatcı kız cocugu birgün Yalova tatıle giderken babasıyla dönüste kardesini alıcak özlemiş kardeşi onlardan önce gitmiş oraya otobüs söfür ü ve baba arasında gece leri duyan kız ( söfür abi kız senin mi ( baba evet (söfür okuyor mu (baba evet ortaya gecti taktirle ( söfür okutaucakmısın kız kısmı okurmu (baba yok bende düşünmüyorum zaten ( kız bunları duyunca küser okul zamanı okula yazılmak İcin gidelim dien babaya okumak istemiyorum der. Kız kısmı okumaz baba o nerde cıktı? Kız konusmaz okumucam der ve okumaz bir yıl sonra kız pişman ve babaya sitem eder babada konuyu kapamak İcin ben düşünmüyorum dedim uzatmasın die. ah ah kız buda be nim pişmanlıgım okumadım inat ettim kustum dinlemedim herkez ne yapar sa yapsın kendine yapar kimseye degil.

KalabA_

New member
Kullanıcı
Ders calısma dan teşekkür getiren bir inatcı kız cocugu birgün Yalova tatıle giderken babasıyla dönüste kardesini alıcak özlemiş kardeşi onlardan önce gitmiş oraya otobüs söfür ü ve baba arasında gece leri duyan kız ( söfür abi kız senin mi ( baba evet (söfür okuyor mu (baba evet ortaya gecti taktirle ( söfür okutaucakmısın kız kısmı okurmu (baba yok bende düşünmüyorum zaten ( kız bunları duyunca küser okul zamanı okula yazılmak İcin gidelim dien babaya okumak istemiyorum der. Kız kısmı okumaz baba o nerde cıktı? Kız konusmaz okumucam der ve okumaz bir yıl sonra kız pişman ve babaya sitem eder babada konuyu kapamak İcin ben düşünmüyorum dedim uzatmasın die. ah ah kız buda be nim pişmanlıgım okumadım inat ettim kustum dinlemedim herkez ne yapar sa yapsın kendine yapar kimseye degil.
işte geri kafalılık işte eski gelenek görenek ne desek boş..aramızda bir yıldız kaymış bir yıldızın hayatıyla oynadık bu geri kalmışlığımızla.

M

Me`va

Guest
işte geri kafalılık işte eski gelenek görenek ne desek boş..aramızda bir yıldız kaymış bir yıldızın hayatıyla oynadık bu geri kalmışlığımızla.
Babam geri bir insan degildir konu kapansın die yapmıs ama ben kırılgan inatcı biriyim ne yaptımsa kendime yapmıs oldum bazen kimsenin hayatına birsey dememek lazım sonra o kişi ben gibi yanlıs bir kararlar ömür boyu pişmanlık yasaya bilir. Ben kendime yaptım kimseye birsey olmadı...

lalala

Moderator
Moderator
Meva'cım, diploma sadece bir etikettir. Ne kadar okunursa okunsun, bilgiye yakışır şekilde davranılmıyorsa, bu cahilliktir. Diplomalı olup, insanlığa ait değerleri bilmiyorsak, insanların dilinden anlamıyorsak, doktora yapılsa ne fayda, 10 dil bilinse ne fayda. Konuyu özetle; Fuzuli'nin dediği gibi : Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik baki kalır.

lalala

Moderator
Moderator
Eşeklerin de , atasözlerinden çektiği..:) Bu da benden o zaman, daha doğrusu Mevlana'dan : Cahille sohbet etmek zordur bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

Alt