HABERLERLE SOHBET ETMEYE NE DERSİNİZ?

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
Quartz uygulaması 2016 yılında piyasaya sürüldüğü zaman, ana haber uygulamasından uzakta büyük bir adım olacağı hemen belli oldu. Burada başlık listesi yok; ilk defa bir kullanıcı, sohbet arayüzüne benzeyen bir şey gördü, arkadaşlarıyla barb takas etmek için kullandıkları uygulamadan tanıdık geliyordu ve bir tür metin esrarengiz vadi: Bir botla mı konuşuyorum? Bir kişi? Bir haber organizasyonu?
6145

Cevap, üçünün bir kombinasyonuydu. Gerçek zamanlı olarak, uygulamanın nesli yazılım tarafından gönderiliyordu; 7/24 her kullanıcıya cevap veren bir baş ağrılı stajyer yoktu. Ancak bu sözler, gerçek bir Quartz çalışanı tarafından yazılmıştır; bunlardan biri, ilginç bir hikayeyi, hikayeyle etkileşimi teşvik eden ve insan hissettiren ileri-geri tepkilerin senaryosunda yoğunlaştırmakla görevlendirilmiştir. Ve bir anlamda, gerçekten vardı haber kuruluşu kendisi ile sohbet; Quartz'un Zach Seward, uygulamanın yayınlanmasından önce belirttiği gibi , "Quartz bir API'dir" ve tüm temel içeriklendirme misyonunun ürün ifadeleri:

2016 belki de yayıncıların sohbete bir dağıtım vektörü ve bir arayüz metaforu olarak gösterdiği ilginin zirvesiydi. En iddialı haber grupları, WhatsApp veya WeChat veya Facebook Messenger ya da tam olarak hangi platformda göründüğünü araştırıyordu . Purple adında bir girişim SMS üzerinden haber sohbeti yapıyor ve “ilk mesajlaşma-ilk haber odası” inşa ediyordu. Facebook, ilkbaharda, CNN gibi Messenger botları ve haber grupları oluşturmaya yönelik yeni araçlar olduğunu duyurdu .
Sohbet argümanı açıktı. İnsanlar sohbet uygulamalarında , özellikle de yayıncıların ulaşması zor olan genç insanlarda çok zaman harcıyor . Biraz şüphe ettiyseniz, özellikle 2016'da olduğu gibi, haber içeriği ve büyük lig seyirci dikkatini toplayanların yararlı dağıtıcıları olan diğer sosyal medya türlerine çok benziyorlardı. Sohbet uygulamaları ve arayüzleri bir şeyler denemek için mantıklı bir yerdi.
Bazıları bunun “yeni bir alt türün,“ muhabir gazeteciliğin ”başlangıcı olduğunu düşündü .” Felix Salmon , “mesajlaşma haber markasının geleceğidir” ve “bugün bir haber markası oluşturmaya çalışan herkes için mesajlaşmanın en önemli yeni alan olduğunu açıkça belirtti. fethetmek için. ”(Eserin geri kalanı bundan daha zekidir.)
Ancak, sohbet balonunun ( üzgünüm ) patladığını söylemenin adil olacağını düşünüyorum . “Neden CNN'in Facebook Messenger Sohbet Botu Sucks” adlı YouTube videosunun arkasındaki kişinin söylediğine göre: “Haberciler gerçekten Habercilerine su basmak istiyor mu?” Veya Simon Owens'ın “ Video için sohbetleri kullanarak birkaç hafta geçirdim. Onlar emiyorlar ”:“ Temelde, sadece daha da kötüsü hariç, push bildirimleri sadece yüceltilmiş… Hızlıca onlara bakmak bile bir angarya haline geldi. ”
Sohbet uygulamaları - en azından ABD'de kullanıldığı gibi; folklorlar buradaki ülkeler arasında büyük farklılıklar göstermektedir - kişisel iletişim için kapalı alanlardır. Sohbet kullanımındaki patlamanın yarattığı kıvılcımın bir kısmı, kişisel haberleşmeyi haber hikayeleri ve diğer her türlü içerikle birleştiren Facebook ve Twitter gibi ortamlardan kaçma isteğidir. Arkadaşlarınızla yapılan sohbetler, insan konuşmasıyla kendi hızlarında çalışır; sohbet uygulamalarındaki haberi birkaç saatte bir “BURAYA DAHA FAZLA BAŞLIYOR, MY FELLOW ÇOCUKLAR” mesajlarına yönlendiriyor. Telefonunuzdaki muhtemelen en kişisel alanın ne olduğu konusunda ticari bir istilacı. Evet, kullanıcılar özellikle ilgilenmiyor gibi görünüyor.
Uygulamalar arkasında teknoloji şirketleri de emin olmadığını cabası kendileri onlar içinde haberlerin alelade bir gelen kutusu olmak istemeye. WhatsApp, yayıncıların 256'dan daha büyük gruplar halinde mesajlar yayınlamasını zorlaştırdı ve son zamanlarda haber bültenlerinin dağıtılmasını tamamen yasaklayacağını söyledi .
6146

Arkadaşlarınızın taktığı uygulamaların dışında bir sohbet Arayüzü kullanan denemelere ne dersiniz? Purple, kullanıcılarla hiç bu kadar çekişmedi; Teknolojisi bu yılın başlarında , daha iyi yararlanabilecek olan Kim tarafından satın alındı . Bir Alman sohbet odaklı haber uygulaması olan ResiApp geçen sonbaharda kapandı . Ve şimdi Quartz da sohbet uygulamasını kapatıyor.
Bu uygulamanın ölümü muhtemelen sohbet arayüzlerinde belirleyici bir karar olarak görülmemelidir; oyunda başka faktörler de vardı. Quartz, geçen yaz Japon haber şirketi Uzabase tarafından satın alındı ve birkaç ay sonra mevcut bir Uzabase uygulaması olan NewsPicks'edayanan yeni bir Quartz uygulaması başlattı . (NewsPicks daha önce İngilizce olarak başlamıştı ve kullanıcıları kazanmakta güçlük çekti.) Eski Quartz uygulaması Quartz Brief olarak yeniden adlandırıldı ve hayatta kaldı, ancak yazı duvardaydı. Quartz, geçen ay web içeriğini , azalan bir web izleyicisinin ortasında üyelik programını zorlamak için ölçülü bir ödeme duvarının arkasına koydu .

Ancak Quartz Brief'in ayda ortalama 23.000 indirme yapançok büyük bir kitleyi çekemediği de doğru . Medya çevrelerinde, uygulamanın fikirlerine ve uygulamalarına çok hayran olan ama benim gibi pek kullanmayan pek çok insan vardı.
Haberlerde sohbet arayüzlerini kullanma konusunda ilginç deneyler devam edecek ; belirli nişlerde en iyi şekilde çalışacaklar, mevcut haber akışlarına entegre etmek için bir meydan okuma olacaklar ve yine de kişisel ama pahalı-pahalı-işletilen ve botla çalışanlar arasındaki doğru dengeyi bulmak zorunda kalacaklar. -not-all-o-iyi. Ama kim bilir? Beş yıl sonra benimle konuşun ve bu değişmiş olabilir. Ancak tüm bu hamlelerden gelen paketlerim, insanların en azından ölçekte haber kuruluşları ile sohbet etmek istediklerine dair çok az kanıt olduğu ve özel alanlara girmeye çalıştığının her zaman takdir edilmediği yönünde.
 
Üst
Alt