Güneş Hala Bir Yerlerde Doğuyor

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
M

Muzik

Guest
0001724973001-1.jpgGÜNEŞ KARANLIK GÜNLERİ AYDINLATIR MI?


MICHAEL “MISHA” GRUENBAUM oyunlar oynayan ve babasıyla Prag’da gezip dolaşan tasasız bir çocuktu. Ta ki Naziler Prag’ı işgal edip her şeyi sonsuza dek değiştirene kadar. Gruenbaum ailesi önce Prag’daki Yahudi gettosuna taşınmaya zorlanır. Ağır bir kaybın ardından da Michael, annesi ve ablası Terezín Toplama Kampı’na sürülür.


Misha burada kardeşleri haline gelen onlarca çocukla aynı odayı paylaşır. Terezín’de hayat iniş çıkışlarla geçer. Bazı günler arkadaşlık ve futbol maçlarıyla dolu dolu yaşanırken bazen de trenle “Doğu’ya” gönderileceklerin isimlerinin yer aldığı listelerin açıklanması dehşetle beklenir.


O trenler Auschwitz’e gitmektedir. Listede ailesinin de yer aldığı gün geldiğinde bir mucize yaşanır. Michael’ın kaderini belirleyen bu mucize, özenle dikilmiş bir pelüş ayıcık ve annesinin çocuklarını koruma kararlılığının eseri olacaktır.


Michael Gruenbaum, başarılı yazar Todd Hasak-Lowy’nin kalemiyle unutulması imkânsız anılarını ve ilham veren umut dolu hikâyesini okurlarla paylaşıyor. Michael’ın hikâyesinin yanı sıra çok sayıda orijinal belge ve fotoğraf da barındıran bu kitap, soykırım edebiyatına önemli bir katkı niteliğinde.


(Tanıtım Bülteninden)


Editör : Aycan Ak
Kapak Uygulama : Fatma Can
Sayfa Tasarımı : Ezgi Gültekin
Medya Cinsi : Ciltsiz


Hamur Tipi : 2. Hamur


Sayfa Sayısı : 352


Ebat : 13,5 x 21


İlk Baskı Yılı : 2017


Baskı Sayısı : 1. Basım


Orijinal Adı : Somewhere There Is Still a Sun
 
Üst