Grup Sohbetleri İnterneti Yeniden Eğlenceli Hale Getiriyor

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
6245

Nasıl saydığınıza bağlı olarak, telefonumda zamanımın çoğunu kaplayan yarım düzine farklı uygulamada dört ila 18 aktif grup sohbeti içerisindeyim. Şu anda, “ The Hunt for Red October” filminden alıntılar paylaşmaya adanmış “Ramius's Boys” adlı bir kişiyim. ve denizaltı ile ilgili bağlantılar; Mario Kart maçlarını ve en önemlisi de saçma sapan şeyleri düzenlemek için “News and Politics Discussion Group” adında bir başkası; ve üçüncüsü, “Daha Fazla Tüylü Nudes Yok Söz Veriyorum” - dürüst olmak gerekirse, hiç kimse muhtemelen “aktif” olarak sayılmamalıdır, çünkü hiç kimse yaratıcısına unvanında verilmiş olan söze güvenmedi. Bir arkadaşım bana bir “baskın kural” ile yaptığı bir grup sohbetini anlattı: İzin verilen tek şey Hulk’un GIF’leri. Bir diğer arkadaş, doğal olarak “COBB COBB” adlı Cobb salata fotoğraflarını paylaşmaya adanmış bir grup sohbetinde olduğunu söyledi.

Bazı açılardan grup sohbeti, arkadaşlarınızla internette uğraşmanın en yaygın yöntemi olan AOL Anlık Mesajlaşma'nın halcyon dönemine dönüş gibi geliyor. Ancak hayatımda, grup sohbetleri - Apple'ın iMessage, WhatsApp, Slack , Instagram, Twitter, Facebook Messenger veya herhangi bir sayıda başka uygulama veya platformda - sohbet, sohbet ya da sohbet odasını kullanarak ek sosyalleşme biçimleri değil . Son on yılın sosyal organizasyonunu tanımlayan modun tamamen yerine geçiyorlar: platform merkezli, yem tabanlı sosyal ağ. Benim için en azından grup sohbetleri yeni AIM değil. Onlar yeni Facebook .
6246

En iyi şekilde Facebook gibi, kişilerarası beslenmenin cep kaynaklarıdır. Grup sohbetlerimin bazıları bekarlığa veda partisi planlamak gibi faydacı nedenlerle oluşturuldu, ancak o zamandan beri “var olmak için belirli bir nedene sahip olmanın” sınırlayıcı sınırını aştı. can sıkıntısı ve başkasının yazım hatası yapma şansı. Grup sohbetinin paradigmatik mesajı, arkadaşım Sam'in yakın zamanda gönderdiği mesajdır: “Hafif derecede komik bir şey görmek ister misin?” Grup sohbetlerinde, cevap her zaman “evet” dir.
15 yıl, 2 milyar kullanıcı ve bir etnik temizlik tartışması yaşandıktan sonra, iki yıl sonra, Facebook'un üvey kuzeninizi tekrar tekrar engelleme ve raporlama için bir yer olmadan önce bu tür amaçsız bir sosyalliğe yer olduğunu söyledi. Dahası, temel bir sosyal altyapının parçasıydı - en sonunda Facebook fotoğraflarında olduğu gibi resmileştirilmiş, arkadaşlıkları, klibaları, partileri ve hatta hatıraları tanımlayan ve mümkün kılan yeni bir yaşam katmanı. Albüm öğleden sonraları Pazar öğleden sonraları.
Intelligencer'a ve New York'taki diğer her şeye sınırsız erişim sağlayın .

DAHA FAZLA BİLGİ EDİN "
Olduğu gibi, Facebook'un görevi hiçbir zaman sosyal hayatı kolaylaştırmak değildi. Yabancılaşan ve potansiyel antisosyal yollarla bile, yeni kullanıcılar çekmek ve onları orada tutmaktı. Yıllar içinde, başladığı özgün, sınırlı sosyal bağlamların ötesine geçti ve kullanıcıların katılımlarını pahasına kullanıcı katılımını takip etti. Ebeveynlerin ve patronların kolej arkadaşlarıyla aynı sosyal alana girmeleri ve opak multi-metrik sıralama sistemiyle örtük rekabet haberi olan News Feed'in tanıtılması, bir zamanlar bu alanın bize karşı döndüğü hissini yarattı. Ancak yatırımcılar için önemli olan ölçümler başarılı oldu ve sürekli güncellenen, her zaman erişilebilir olan yayın tüm sosyal ağlar için model olarak benimsendi. Sonuç, kiminle konuştuğuna bağlı olarak onların çoğu .
Yayınlar düşmanca büyüdükçe, akıllı telefonun yükselişi, tam ekran klavyesi ve ücretsiz mesajlaşma seçenekleri sayesinde bize yeni, içeriğe özgü, merkezi olmayan bir sosyal ağ verdi: grup sohbeti. Son birkaç yılda, ben ve tanıdığım insanların çoğu, sosyal yaşamlarımızı Facebook'tan çıkarmaya yavaş yavaş çalıştım. Şimdi sosyal hayatıma yapılandıran ve mümkün kılan grup sohbeti. Grup sohbetlerinden arkadaşlarımla ilgili kişisel haberi Facebook'ta yaptığımdan daha sık öğreniyorum; Instagram'da yaptığımdan daha fazla fotoğrafımı grup sohbetleriyle görüyorum; Grup sohbetlerinde, Twitter'da yaptığımdan daha iyi ve daha az bilinçli sohbetlerim var. Yalnız değilim: Yenilmezler grup sohbetinde ; Big Little Lies oyuncuları grup sohbetinde ; Beyoncéannesi ve Solange ile grup sohbetinde . (Jay-Z görünüşe göre davet edilmedi.)
Grup sohbetleri, bazı durumlarda, insanların yardım almak için ilk başvurdukları yerler olan günlük yaşam için çok temel hale geldi: Mayıs ayında Colorado, Highlands Ranch'taki STEM Okulu'nda çekim sırasında 7, BuzzFeed News öğrencilerin anlık güncellemeleri paylaşmak için grup sohbetlerine gittiğini bildirdi .

Ve Facebook bunu biliyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 30 Nisan'daki şirketin yıllık F8 konferansında geliştiricilere verdiği demeçte, “Zamanla, özel bir sosyal platformun hayatlarımız için dijital kasaba meydanlarımızdan daha önemli olacağına inanıyorum” dedi. varsayılan ana Haber Kaynağı yerine özel, kullanıcı tarafından oluşturulan Facebook Gruplarını vurgulayan ve ana sayfaya: “Bu, yaşamak istediğimiz türün inşası ile ilgili” diyen Facebook ana sayfası için yeni bir tasarım ortaya koydu. Şüphesiz herkes benim gibi grup sohbetlerine yatırılır. Ancak, Facebook'un bir yolu varsa, yakında olacaklar - Facebook'ta.
Bana göre, Facebook'un özel gruplar etrafında yeniden kurulması, “istediğimiz geleceğin inşasını” yapan şirkete daha az benziyor ve daha çok kendisini beslemesinden kurtardığım bir sosyal hayata zorlama girişimi gibi.
6247

Sonsuz bir yayını kontrol etme şeklindeki sohbetleri “kontrol etmiyorsunuz”: Yeterli sayıda insan sahip olmak istediğinde konuşma akar, ancak meşgul olabileceğiniz görünmeyen bir
sohbet mesajını bulmak ve yüzeylemek için bir algoritma yoktur. Bunun yerine, eski moda bir şekilde dikkat dağıtmaktır: niyetle. Yem, en kötü ihtimalle, pasif ve cılız bir deneyimdir. Grup sohbeti bir miktar aktif katılım gerektirir. İklimlendirme ne olursa olsun ceplerimizdeki cam ve metal dikdörtgenlerden onay almaya bizi yönlendirdi, açıkçası diğer sosyal platformlarda olduğu gibi grup sohbetinde de oyunda. Ancak, insan ölçeğinde, az sayıda komik şaka için az sayıda komik bir şaka için bir avuç arkadaştan farklı tepkilerle, cumhurbaşkanına sesini attığınız bir Facebook gönderisine sınırsızca takılmayı sevdikleri için, pek çok arkadaşça farklı tepkilerle ortaya çıkıyor.
Herhangi bir sosyal ağda olduğu gibi, grup sohbetinde kendi sosyal grupları ve ayrıcalıkları bulunur. Her grup sohbeti tanınabilir arketipler içerir - her sohbette “bekle, ne?” Diye soran kişi; grubun sesini kesen sohbeti sürdüren (psikolojik olarak kendini gerçekleştiren ve profesyonelce başarılı olan) üye, yani birisi bir Cobb salatası gördüğünde uyarılmadıkları anlamına gelir - programlara ve zamana bağlı olarak düzenli ve yüksek ve düşük aktivite döngüleri geçirir. katılımcı bölgeleri. Her grup sohbeti, orjinal grubun üyelerinin yeni takımyıldızlarını içeren, sürpriz partiler planlamak için oluşturulan veya daha da kötüsü, “ne, ne?” Diye sormaya devam eden adam hakkında şikayette bulunan yörüngeli alt sohbetlere sahiptir.

Bu, grup sohbetlerinin her zaman güzel ve sağlıklı arkadaşlık ifadeleri olmadığını söylemenin başka bir yoludur. Grup sohbeti dağınıklığı, Instagram'ın dikkatini dağıtmaktan daha tatmin edici gelebilir, ancak yine de dikkat dağıtıcı bir durum - bazen kişi içinde sosyalleşmeyi sağlamaktan bile. Sosyal altyapınızı keskin bir şekilde sınırlandırılmış arkadaş grupları etrafında yönlendirmek, Facebook'ta ortaya çıkan sosyal bağlamların korkunç bir şekilde çökmesini önlemeye yardımcı olabilir, fakat aynı zamanda acımasız grup içi / grup dışı dinamikleri güçlendirebilir. (Her ne kadar savunmasında, grup sohbetleri öfkeli yabancılar veya kötü niyetli troller tarafından engellenemediğinden, arkadaş gruplarının orta okuldan beri olduğu tanıdık ve güven verici yöntemlerde sadece toksiktirler.)

Özel grup sohbetleri yankı yaratabilir. Kamusal bir sosyal beslemenin biçimsizleştirilmiş gürültüsü kadar çarpık olan odalar.
Ne de ürünleri arkadaşlarımla konuşmak için kullandığım pek çok şirketten biri değil. Apple'ın en sık kullanılan grup
chat uygulamam olan iMessage, telefon sistemimi kendi özel sistemiyle genişletilmesi zor yöntemlerle birbirine bağlıyor ve arkadaşları iki katmana ayırıyor - mavi ve yeşil. (Arkadaşım Dan, iMessage grup sohbetlerinin dışında kalmaya başladığı için bir ev sunucusuna ev sahipliği yapmıştı, böylece Android'de iMessages sohbetlerini alabilecekti.) WhatsApp rutin olarak bağlantılı olduğu bir Hindistan'da yanlış bilgilendirme vektörü olmakla suçlanıyor. Çetin şiddeti ve Brezilya’da çok haklı bir “sahte haber kaynağı”. (Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, WhatsApp aynı zamanda herhangi bir sohbet platformunun en “sürtünmesiz” i ve yanlış bilgilendirme akışını azaltmada ilk adımın olduğunu söylüyor. App "yönlendirme" düğmesini devre dışı bırakmaktır.) Ayrıca Facebook'a aittir,

Ancak bu şirketlerin çoğu güvenilmez olsa da, en azından birçoğu var. Grup sohbetinin en önemli avantajı, arkadaş ağınızın “sosyal grafiği” nin kafanızda olması ve yalnızca İzlanda'daki bir sunucuda olmamasıdır, bu da bir platformun diğeri için sorunsuzca kolayca vazgeçebileceğiniz anlamına gelir; Yaparız, aynı anda birçok platformda yer alır. Sonuç, Facebook'un çok iyi bildiği gibi, isteyebileceğimize çok yakın bir internet. “Hala çevrimiçi olarak / teknolojiyle yapmaktan zevk aldığım tek şey manifatura,” dedi Sam, biraz eğlenceli bir şey paylaşmak isteyen arkadaş. “Geri kalan her şey işkence / acı / cehennem. Ama ben lanet mesajı seviyorum.

Grup sohbeti için TIKLA

Alt