Fatih Altaylı’ya Göre TOGG Müşterileri Fabrikaya Gidecek

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
[TBR=https://img.mevsim.org/images/2020/08/23/togg-fabrika-musteri-1598194008.jpg][/TBR]
HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, son dönemde TOGG ile ilgili kaleme aldığı yazılarına bir yenisini daha ekledi. Bu yazıda Altaylı, TOGG almak isteyenlerin Bursa’daki fabrikaya gideceğini açıkladı.

Son dönemde ülkemizde en çok konuşulan konulardan biri de hiç şüphe yok ki yerli otomobil projesi oldu. Projeyi en yakından takip edenler arasında HaberTürk gazetesinden Fatih Altaylı da yer alıyor.
Altaylı daha önce aracın yerlilik oranı ve çalışmaların ilerleyişi konularında da açıklamalar yapmıştı. Ünlü gazeteci şimdi de TOGG otomobilleri almak isteyenlerin izleyeceği yol hakkında açıklamalar yaptı.
TOGG deneyimi için fabrikaya gidilecek
[TBR=https://img.mevsim.org/images/2020/08/20/a8941a1b02683a4ff06acb47ad4d7078534c161b.md.jpg][/TBR]
TOGG fabrikasının nasıl gözükeceğine dair detaylar veren Altaylı, "Oldukça geniş bir araziye yayılmış üretim tesisi, üç bölümden oluşuyor.
Bir yanda batarya ve batarya gruplarının üretileceği bölüm, diğer tarafta ise araç montajının yapılacağı alan. Tam ortada ise boyahane var ve Karakaş boyahaneye çok önem veriyor.
Fabrikanın denize bakan tarafında iki yatay bina var. Pembe ve açık mavi. Bunlardan biri TOGG’un yönetim binası. Fabrika açılınca Bilişim Vadisi’ndeki ofisler buraya taşınacak. 'Mevcut ofise yarım saatlik mesafede olacağız' diyor. Doğru ama hayli pahalı bir köprü geçişi var arada. Pembe bina ise 'Müşteri deneyim merkezi'. Müşterileri fabrikaya bekliyorlar. Gelecekler ve orada otomobilin teknolojik özelliklerini deneyimleyecekler. Çocuklar ve gençler için de uygun alanlar olacak.
” dedi.
Yeni bir deneyim olacak
[TBR=https://img.mevsim.org/images/2020/08/23/533ea51c17ed38b295ad4c63b4bf16639dfaed60.md.jpg][/TBR]
TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’a dayandırdığı açıklamalarda Altaylı, tesisin Wolfsburg’daki Autostadt’tan farklı olacağını söylerken, Karakaş’ın “Farklı bir teknolojik deneyim demek daha doğru olur” dediğini aktardı.

Gürcan Karakaş’ın Altaylı’ya açıkladığına göre projede ilk başta liman olmayacak, yakında bulunan limanlar kullanılacak. Fabrikanın arkasında bulunan atıl durumdaki askeri havaalanı da bir otomobil pisti olarak yeniden dizayn edilecek. İleride talebin artması durumunda ise fabrikaya liman yapılabilecek. TOGG fabrikası Bursa Gemlik’de bulunuyor. TOGG hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce otomobil beklentileri karşılayabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
Yönetici
rengi güzelmiş :)

Prenses

Yönetici
@BaRoN ben sürmeyi bilmiyorum ki :D

Prenses

Yönetici
:)

Alt