Farklı Cilt Tiplerine Göre En İyi 5 BB Krem

  • Konbuyu başlatan Delikan
  • Başlangıç tarihi
D

Delikan

Guest
cilt-tiplerine-gore-bb-krem.jpg


Havaların ısındığı şu günlerde, makyaj malzemelerimizi ve cilt makyajımızı olabildiğince hafifletiyoruz. Cildimiz, özellikle sıcak havalarda, terlemenin de etkisiyle yoğun makyajın altında nefes alamaz. Tıkanan gözenekler zamanla cilt problemlerine neden olur. Bizler de çok yoğun bir ten makyajıyla ısınan havada rahat edemeyiz.

Bunların önüne geçmek için de yoğun fondötenlerimizi bir kenara bırakır, likit fondötenlere ve tabi ki son yılların favorisi BB kremlere yöneliriz.

BB kremlerin popülerleşmesiyle hemen hemen her marka kendi BB kremlerini üretmeye başladı. Bu kremlerin bazıları kullanıcıları oldukça memnun ederken bazıları pek de işimize yaramadı. Bu kadar seçenek arasından BB krem seçmek başlı başına bir karmaşa.

Biz de bu seçimi kolaylaştırmak ve sizi gittikçe daha da hissedilir hale gelen sıcak havalara karşı hazırlamak için, kullanıcılar tarafından en çok sevilen BB kremleri inceledik. İşte farklı cilt tiplerine göre en iyi 5 BB krem!

bbkrem%20%281%29.jpg


Clinique Anti Blemish BB Krem
Akne problemi yaşayan ciltlerin en büyük sorunu, kendilerine uygun ürün bulmaktır. Yağlı bir cildiniz var ve akne probleminden şikayetçiyseniz Clinique Anti Blemish BB krem, sizin kreminiz. Clinique Anti Blemish BB krem, yağlı ve akne eğilimli ciltlerin ihtiyacı olan her şeyi karşılıyor gibi görünüyor. Krem bir fondöten kadar kapatıcılık sağlarken aynı zamanda akneleri iyileştirmeyi de vaat ediyor. Üründe bulunan SPF 40 yüksek bir güneş koruması sağlıyor. Kullanıcılardan karma/yağlı cilt tipine sahip olanlar ürünü oldukça başarılı bulmuş. Ürünün dezavantajı ise muadillerine oranla daha yüksek fiyatı.

bbkrem%20%282%29.jpg
Pure Beauty Bulgarian Rose BB Krem
BB krem denildiğinde aklımıza ilk gelen isimlerden Pure Beauty. Kore markalarının BB kremler konusunda oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Pure Beauty de bu markalardan biri. Bulgarian Rose kuru ciltlerin çok seveceği türden bir BB krem. Nemlendiriciliği yüksek olan bu krem SPF 42 içeriyor. Bulgarian Rose BB kremin parlak ve canlı bir bitişi var. Cilt lekeleri ve kızarıklıkları iyi bir şekilde kapatan kremin en beğenilen özelliği tamamen doğal bir görünüm sağlaması. Yağlı cilde sahip kullanıcıların hepsi ürünü sevmese de, kuru cilde sahip kullanıcıların neredeyse tamamının üründen oldukça memnun kaldığını söyleyebiliriz.

bbkrem%20%283%29.jpg
The Body Shop Tea Tree Flawless BB Krem
Çay ağacı antibakteriyel özelliğiyle cilt sorunlarına karşı oldukça iyi bir savaşçıdır. The Body Shop’a ait Tea Tree Flawless BB Kem, içeriğindeki çay ağacıyla akne ve diğer cilt problemlerini tedavi etmeyi hedefliyor. Bu krem cilt lekelerini iyi bir şekilde kapatıp gün içinde ortaya çıkan parlama sorununu önleyebiliyor. Doğal bir görünüm sağlayan kremin hafif bir yapısı var. Ürünü kullananların çoğu üründen oldukça memnun. Tek dezavantajı koku hassasiyeti olanların ilaç gibi bir kokusu olmasından rahatsız olması.

bbkrem%20%284%29.jpg
Mac Prep+Prime BB Krem
Kompakt ve tüpte olmak üzere iki çeşidi bulunan krem, batı ülkelerinden çıkan en başarılı BB kremlerden biri olarak görülüyor. Ürünü hem tek başına, hem de sadece makyaj bazı olarak kullanabiliyorsunuz. Renk skalasının büyüklüğü, SPF 35 içermesi ve her cilt tipine uyum sağlamasıyla oldukça sevilen bir krem. Kapatıcılığı orta düzeyde.

bbkrem%20%285%29.jpg
Missha Perfect Cover BB Krem
BB krem denilince akla gelen isimlerden biri Missha. Kore çıkışlı bu markanın birçok BB kremi bulunuyor. En popülerinin Perfect Cover olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılarının uzun yıllar elinden bırakamadığı bu ürün diğer BB kremlere oranla yüksek bir kapatıcılık sağlıyor. Aynı zamanda içeriği doğal bir bakım kremi olacak şekilde tasarlanmış, yani kapatıcılığın yanı sıra cilt problemleriyle de savaşmayı vaat ediyor.

Günümüzde Şuan Genellikle AMWAY ürünleri kullanılmakta....
 
Üst