Facebook Spamcıları Sınırlandırmak İçin Grup Sohbetlerini Özelleştiriyor

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
Facebook 22 Ağustos’tan itibaren bu işlevi kaldıracak. Facebook'un seçeneği kaldırmayı seçmesinin nedenleri tamamen net değil, ancak güncellemenin bu ek açıklamasını yaptı:
"- 16 Ağustos Cuma günü, bir Facebook Grubunda yeni bir sohbete başlama seçeneği artık kullanılamayacak.
- 22 Ağustos Perşembe günü, Facebook Grupları'ndaki mevcut sohbetler yine de okunabilir olacak, ancak artık
sohbet edemezsiniz.


Ekibimiz, Facebook Gruplarındaki Sohbetlerin etkinleştirildiği şekilde gerçek zamanlı olarak iletişim kurabilmenin Facebook'taki topluluklar için gerçekten değerli olduğunu biliyor. Mevcut ürün altyapısı, doğrudan Facebook uygulamasında bulunan Gruplarda Sohbetleri desteklememektedir, bu da bu özelliği desteklememektedir.
Bununla birlikte, Gruplar için gerçek zamanlı iletişimi desteklemek için yeni yollar araştırıyoruz, ancak henüz bu gelecek planları hakkında paylaşacak hiçbir ayrıntıya sahip değiliz ”dedi.


Bu nedenle, mantık, görünüşe göre, sohbet altyapısının 1,3 milyar insandan oluşan sohbetleri barındıran Messenger üzerine inşa edilmesine rağmen, sistem kapasitesi ile ilgilidir , bu da en azından dışarıdan bir bakış açısıyla tamamen açıklığa kavuşmaz.
Bunun sebebi spam ve insanların bu fonksiyonla grup üyelerini "sohbet etmek" için arttırma kapasitelerinin artması olabilir.
Bu özellik başlatıldığında TechCrunch tarafından belirtildiği gibi ,
grup sohbetleri, mutlaka arkadaş olarak bağlı olmayan, ancak bir grupla bağlı olan 250'ye kadar grup üyesine ev sahipliği yapabilir. Bu, herhangi bir grubun bu sohbetlerden birine ev sahipliği yapan üyelerin, bu konuları mesajlarıyla spam gönderme kapasitesine sahip olduğu anlamına gelir; bu, her sohbet üyesi için hem Facebook hem de Messenger'a bir istekte bulunacaktır.
Buradaki sorun, insanlar daha samimi mesajlaşmalarını giderek daha fazla korudukları için, bir grup aracılığıyla teğetsel olarak bağlandıkları bazı rastgele yabancıların, onlara bu seçenek aracılığıyla doğrudan bir mesaj gönderebildiklerinden fazlasıyla mutlu olmayabilirler.
Bu sadece bir spekülasyon - Facebook, üyelerin ve Sayfa yöneticilerinin değişikliği yönetmesine yardımcı olacak bazı ek göstergeler sağlamasına rağmen, yukarıdaki notun ötesindeki güncelleme hakkında daha fazla açıklamada bulunmadı .

  • Bu değişiklik, Messenger'daki grup sohbetlerini arkadaşlarınızla etkilemez - yalnızca Facebook Grubunuzdaki sohbetleri. Messenger'da arkadaşınız veya bağlı olduğunuz kişilerle grup sohbeti başlatabilirsiniz.
  • Facebook Grubunda önceki bir Sohbeti bulmak için Messenger'da sohbeti arayarak (a) grup sohbeti adını veya (b) grup sohbeti üyesinin adını yazarak arama yapabilirsiniz.
  • 22 Ağustos’ta, tüm üyeler sohbeti “bırakıyor” gibi Facebook Grubunda Sohbetler’de görünecek. Bu, ayrılmayı tercih ettikleri için değil, aksine, sohbeti “arşivlemenin” bir parçası olduğu için.
Alternatifiniz, bu aşamada, tüm grup üyelerinin aksine, yorumlarda tartışmayı veya güvenilir bağlantılarla grup sohbeti başlatmayı teşvik ediyor gibi görünmektedir. Bazıları için sorunlu olacak, ancak gizlilik endişelerinin suçlu olabileceği anlaşılıyor.
Grup Sohbeti işlevselliğini değiştirebilecek herhangi bir yeni seçenek hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.
 
Üst
Alt