En Zengin Amerikalılar Nerede Yaşar?

6206


En yeni "Forbes 400: Amerika'daki En Zengin İnsanların Tam Listesi" ni kontrol ettiniz mi?

Sürpriz, net bir şekilde 81 milyar dolarlık Bill Gates, 23'üncü yıl boyunca 1 numara oldu. Bu arada, arkadaşı Warren Buffett 15 yılda ilk kez 65.5 milyar dolarlık net bir değerle üçüncü oldu.

Sıcak teknoloji firmalarının yükselen hisse senedi fiyatları sayesinde, bu şirketlerin yönetimindeki CEO'ların diğerlerinden çok daha hızlı bir şekilde servet biriktirdikleri görülüyor. Amazon.com CEO'su Jeff Bezos net değerini 67 milyar dolara çıkarmak için 20 milyar dolar kazandı ve onu ABD'deki en zengin ikinci kişi yaptı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 55.5 milyar dolarlık net değerle dördüncü sıraya yükseldi. Ancak, Oracle'ın kurucusu Larry Ellison 2007'den bu yana ilk kez 5 numaraya indi. Net değeri 49,3 milyar dolar.

6 nolu noktada, eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, ismi 45 milyar dolar olan net adı verilen Bloomberg LP'nin CEO'su.

Bu en zengin altı milyarder, para çekme işleminde 363,3 milyar dolar harcadı ve bunların çoğu hala kurduğu şirketlerdeki hisseler olarak tutuluyor. Ancak, servetlerinin bir kısmı taşınmaz mallara verilir. Bay Gates, birincisi, 170 milyon dolar değerinde bir Washington malikanesine sahip, ABD'de birkaç at çiftliği ve özel yatırım şirketi Cascade aracılığıyla bazı lüks otel zincirlerinde paylaştı.

Burada, evlerin en zengin altı kasabası olarak adlandırdığı en zengin altı konut konutuna bir göz atın:

1. Bill Gates Worth: 81 milyar dolarlık Ev: Medine, Washington

60 yaşındaki Bay Gates, zamanının çoğunu, 66.000 metrekarelik Medine, Washington'daki konakta geçirerek, baş karakterinin Citizen Kane'deki mülkünün ardından Xanadu 2.0 olarak adlandırdı. Konak Washington Gölü'ne bakmaktadır. Bay Gates'in yedi yıl sürdü ve 63.2 milyon dolar aldı. 1988'de 2 milyon dolara parti satın aldı, ancak kamu kayıtlarına göre, şimdi yaklaşık 170 milyon dolar değerinde.

2. Jeff Bezos Değer: 67 milyar dolarlık Ev: Medine, Washington

52 yaşındaki Bezos, e-ticaret imparatorluğunu inşa etme sürecinde, yıllar boyunca Amerika'nın en büyük toprak sahipleri listesinde The Land Report'un 26'ncı noktasını kazanarak, yıllar boyunca çok büyük miktarda gayrimenkul edindi. İkamet açısından, Batı Teksas'ta 165.000 dönümlük bir çiftliğe, Washington eyaletinde bir sahil evine, Manhattan'ın Yüzyıl Kulesi'nde üç bağlantılı daireye ve komşu olarak Tom Cruise'a sahip 12.000 metrekarelik bir Beverly Hills mülküne sahip. Forbes'e.

Amazon'un karargahına yakın olan Medine, Washington'daki evi, 5.35 dönümlük ve yaklaşık 29.000 metrekarelik yaşam alanına sahip. Ana ev dışında, bir bakıcılık evi ve Washington Gölü üzerinde 4.500 metrekarelik bir kayıkhane var.


3. Warren Buffett Değer: 65,5 milyar dolarlık Ev: Omaha, Nebraska

Dünyanın en kurnaz yatırımcısı birden fazla gayrimenkul yatırımı olmasına rağmen, 86 yaşındaki Buffett, alçakgönüllü bir şekilde yaşadığı biliniyor.

Evi, 1958'de 31.500 dolara satın aldığı Omaha, Nebraska'da bir köşede oturuyor. Bay Buffett o zamandan beri orada yaşıyor. Aslen 1921 yılında inşa edilen ev, 65,5 milyar doların üzerinde net değeri olan adam için rahat ve konforlu 6,500 metrekarelik bir ev yapmak için birkaç genişlemeye tabi tutuldu.

4. Mark Zuckerberg Değer: 55,5 milyar dolarlık Ev: Palo Alto, Kaliforniya

En genç girişimci, servetinin çoğunu okullarda, sağlıkta ve diğer hayırseverliklerde yapar. Gayrimenkul portföyünde Palo Alto'daki evi ve San Francisco'daki Dolores Parkı yakınında 9,9 milyon dolarlık bir terbiyeli ev bulunmaktadır.

32 yaşındaki Bay Zuckerberg, 2011 yılında Palo Alto'daki 5.000 metrekarelik ilk Zanaatkar tarzı evini 7 milyon dolara satın aldı. Gizliliğini daha iyi korumak için önümüzdeki yıllarda evini çevreleyen evlerden dördünü yaklaşık 43,8 milyon dolara kaptı. Fakat bu dört evi yıkıp yeniden inşa etme planı durdu.

5. Larry Ellison Değer: 49,3 milyar dolar

Oracle CEO'su Larry Ellison, 72 yaşında, geniş bir emlak portföyüne sahip. Malibu ve Tahoe Gölü çevresindeki tüm mahallelerin büyük bir bölümünü satın aldı. Rhode Island, Newport'ta 70 milyon dolarlık bir Kayın Ağacı Köşkü var; Japonya'nın Kyoto kentinde bir bahçe villası; ve yayınlanan raporlara göre, Hawaii’nin 2012’de 500 milyon dolara satın aldığı altıncı en büyük adası olan Lanai’nın% 98’i.

Kaliforniya, Woodside'daki tahmini değeri 110 milyon dolar olan mülkü, insan yapımı 2.3 dönümlük bir gölle tamamlanmış, 16. yüzyıl Japon mimarisinden sonra modellenmiştir.

6. Michael Bloomberg Değer: 45 milyar dolarlık Ev: Manhattan, New York
Eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, 74 yaşında, dünya çapında bir düzineden fazla mülke sahip. Zamanının çoğunu Upper Estate Side konağında geçiriyor, ancak New York'taki Hamptons'da, Londra'da, Bermuda'da, Colorado'da ve Florida'da mülkleri var.
Bay Bloomberg'in 17 Doğu 79. St'inde bulunan şehir evi, kireçtaşı dış cepheli beş katlıdır. Belediye başkanlığı yaptığı üç dönem boyunca, Bay Bloomberg, Gracie Mansion yerine kasaba evinde yaşıyordu. Ancak, görünüşe göre onu bir mega konağa dönüştürmek için bir planı var. 1989'dan beri, şu anki ikametgahının hemen bitişiğindeki şehir evi kooperatifi olan 19 Doğu 79 St. The New York Observer'a göre, 1880 Yunan revival tarzı binadaki altı üniteden Bloomberg şimdi beş tanesine sahip.
 

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
Allah'ım Paranın beni değiştirip değiştirmeyeceğini öğrenmem için bir fırsat ver))
 

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
1,197
Tepkime puanı
2,691
Puanları
113
amin Amen ))
 

Srad

New member
Kullanıcı
Katılım
28 Ağu 2019
Mesajlar
71
Tepkime puanı
114
Puanları
0
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek
bu kadar büyük bir yerde yaşamak güzel olurdu ona eminim ama bana yinede yetmezdi...doğal afetler , kendi elektriğimi üretme, nükleer patlamalara ve felaketlere dahi korunaklı bir ev inşa ederdim o paraya...özellikle de bozulmadan uzun seneler kalabilen yiyecekler derin dondurucular alırdım ki felaket anında dışarı çıkamadan da uzun seneler kalabilirdim :) birde tabi ki ; Sınırsız internet :) hatta o kadar zengin olmayı dilerdim ki dünyada yaşanacak çok büyük bir felaket halinde uzayda büyük bir koloni kurdurup onun içinde yaşamaya devam ederdim...Çok çılgın fikirlerim var da param yok o kadar :)
 
Üst
Alt