En iyi BackLink Siteleri

EUPHRAT

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Özel Siteler
Kaliteli backlink alabileceğiniz özel siteler siz değerli okurlarımız için bu yazımızda detaylandırılarak anlatılacaktır. Öncelikle kaynaklara geçmeden bu terimin ne olduğuyla alakalı bilgi vermek istiyorum. Gerçi bir önceki makalemde sohbet odaları nedir konusuna değinsem de tekrardan kısa bir bilgi aktarmakta fayda var.
Backlink, bir sitenin farklı kaynaklar yani sitelerden almış olduğu her türlü bağlantıya verilen isimdir. Bunun başka bir açıklaması yok alınan bağlantılar size dış kaynak olarak geri döner. Arama motorları bu tür olayları çok sever. Hemen örneklendirmek istiyorum. Bir iş başvurusunda bulunacak kişinin referanslarının kuvvetli olması gibi bir olaydır bu. Refleriniz kuvvetli ise işe alınma şansınız oldukça yüksektir. Ya referanslar kötü ve itibarsız kişilerse. İşte o noktada kaybedersiniz. Bu arama motorları içinde böyle. Arama motorları gelen bağlantının otoritesine ve kalitesine bakar. Yüksek kalitede bağlantısı olan siteleri çok iyi konumlarla ödüllendirebilir. Bir de bahsetmek istediğim konulardan en önemlisi de kalıcılık. Kalıcı olmayan bağlantılardan hiçbir şey beklemeyin. Bugün var olup yarın olmayan bağlantılar sitenizi riske atacaktır.
Şimdi siz değerli okurlarımıza özel olarak hazırladığımız kaynaklar hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. Kaynakları tek tek ele aldık ve kısa açıklamalar ile detaylandırdık. İşte size fayda sağlayacak özel siteler;
scoop.it
scoop-it.png

Web sayfanızdan verileri rss aracılığıyla çekip size özel oluşturduğu profil sayfasında otomatik olarak yayınlayan bir web sitesi. Pagerank değeri 7 olan bu sitenin alexa oranlarıda gayet iyi. Her ne kadar yabancı kaynaklı bir servis olsa da arama motorlarının gözünde otoriter bir konuma sahiptir. Ben kendim için bir profil oluşturdum. İncelemek isterseniz Scoop.it - Content Curation Tool | Scoop.it bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
slideshare.net
slideshare.jpg

PDF dökümanlar ekleyebileceğimiz, paylaşabileceğimiz bir hizmet sitesi. Burada ister profilimizden ister pdf olarak eklediğimiz dökümanların içerisinden web sayfamıza bağlantı verebiliriz. Eklemiş olduğumu dosyaların sitemizle alakalı konulardan oluşması nitelikli ve doğal bağlantı açısından çok önemli. Aksi taktirde faydasını göremeyeceğimizi düşünmekteyim. Ben örnek bir profil oluşturdum. İncelemek için SlideShare.net bağlantısını kullanabilirsiniz.
linkedin.com
linkedin.jpg

Bu siteyi duymayanımız yoktur sanırım. Profesyonel iş ağı olarak adlandırabiliriz. Bu site aracılığıyla oluşturacağınız profesyonel profilinizden kişisel web sitenize, blog sayfanıza ve şirket sitenize bağlantı çıkışı yapabilirsiniz. Bunun haricinde sürekli paylaşım yapabileceğiniz özel alanda da istemiş olduğunuz sayfalarınızı ya da bağlantılarınızı paylaşarak doğal bağlantı hanenize bir kaynak daha eklemiş olursunuz.
wordpress.com
wordpress.jpg

Çoğu webmaster, site sahibi ya da blog sahibi bu servis aracılığıyla kendine yeni bir sayfa oluşturabilmekte. WordPress firmasının oluşturduğu bu hizmet ile bu yazılıma sahip web sayfaları oluşturabilirsiniz. Google’nin bu yazılımı çok sevdiğini net olarak paylaşabilirim. Bu servis aracılığıyla site oluşturacak kişilere önemli bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu tarz blog sağlayıcılarından sayfa oluştururken kesinlikle web sayfanıza hemen bağlantı vermeyiniz. Bu fayda değil zarar getirir. Daha hiç paylaşım yapılmamış, arama motorlarının gözünde bir değeri olmayan siteden backlink almak sitenizin sonunu getirebilir. Yapmanız gereken bu tarz platformlarda oluşturmuş olduğunuz siteleri özgün içeriklerle beslemektir. Belli bir süre sonra kendi sayfalarınıza bağlantı verebilirsiniz.
plus.google.com
google-plus.png

Gelelim google’nin sosyal paylaşım platformuna. Bu ağ aracılığıyla oluşturduğunuz profil sayfası ve hakkımda sayfasından bağlantılar alabilirsiniz. Özellikle hakkımda sayfasına ekleyeceğiniz uzun içeriğe sahip yazılardan almış olduğunuz bağlantının önemi çok yüksektir. Ciddi oranda faydasının olduğunu gözlemlemiş bulunmaktayım. Bu tür dış kaynakların yanı sıra eklemiş olduğunuz paylaşımlar da web sayfanızın otoritesini artıracaktır. Bana özel google plussayfasını https://plus.google.com/ bağlantısı aracılığıyla inceleyebilirsiniz.
pinterest.com
pinterest.jpg

Fotoğraf paylaşarak bağlantı elde edebileceğimiz platformlar arasında en popüler olanı diyebiliriz. Bunu aslında biz değil google söylüyor. Alexa oranı oldukça iyi, pagerank değeri ise mükemmel. Hem profilinizden hem de eklemiş olduğunuz resimlerden backlink elde edebiliyorsunuz. Önemli olan nokta eklenilen yani pinlemiş olduğunuz resimlerin açıklamasında sektörünüz ile alakalı hastag kullanmanızdır. Bu sayede etkileşim artacak faydası daha da çok olacaktır. Mesela benim pinterest aracılığıyla yapmış olduğum paylaşımlara http://www.pinterest.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
flickr.com
flickr.png

Fotoğraf paylaşım platformları arasında popüler olan bir servis daha. Yahoo arama motorunun öncülüğünde kurulmuş olan bir servis. Bir çok profesyonel buraya fotoğraf yükleme işlemi yapmaktadır. Bizi ilgilendiren kısım ise eklemiş olduğumuz resimlerin açıklama kısmına web sayfamızın bağlantısını ekleyebiliyor olmamızdır. Bu sitenin profil sayfasından da link alabilirsiniz.
youtube.com
youtube.jpg

Video paylaşımı yaparak ve kanal oluşturarak dış kaynak elde edebilirsiniz. Eklediğiniz videoların açıklama kısmına, oluşturduğunuz profilin bağlantı ekleme kısmına bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz videoların sizin sektörünüzle alakalı konulardan oluşması oldukça önemli. Bir müslüm gürses videosunun altına bebek arabası linkini eklemek ne kadar doğru olur sizce? Ben örnek bir profil olarak kendi bağlantımı paylaşmak istiyorum. YouTube kanalıma YouTube linkinden ulaşabilirsiniz.
vimeo.com
vimeo.png

Gelelim vimeo video paylaşım platformuna. Bu sitede YouTube gibi video paylaşımı yaparak bağlantı edinebileceğiniz sitelerden herhangi biri. Pagerank ve alexa değerlerine bakılırsa kesinlikle link almamız gereken bir platform olduğunu söyleyebiliriz. Bu siteden nasıl bağlantı almanız gerektiğini oluşturmuş olduğum profili inceleyerek öğrenebilirsiniz. Vimeo: Watch, upload, and share HD and 4K videos with no ads linkinde yer alan sayfamı örnek alabilirsiniz.
delicious.com
delicious.png

Sosyal imleme sitesi olarak adlandırabiliriz. Web sayfamızda yer alan içerikleri, diğer kaynaklarda paylaştığımız müzik ve video bağlantılarını paylaşabileceğimiz bir sosyal ağdır. Google veri merkezi iş ortağı olduğundan dolayı ciddi oranda etkisi olmaktadır. Yani google buradan gelen bağlantıları çok önemsemektedir. Bu sayfadan profil oluşturarak paylaşımlarınıza hemen başlamanızı şiddetle önermekteyim.
twitter.com
twitter.png

Kuşkusuz kullanmayan site sahibi yoktur. Hem kişisel hem de sitemizin adına özel birer hesabımızın olduğunu düşünüyorum. Aslında bu tür platformlarda yapılan paylaşımların trafik alması çok önemli. Bizdeki mantık ise trafik almasak da bağlantımız olsun bize yeter. Tabi ki faydası olur ama ziyaretçinin geldiği etkiyi yaratmayacaktır. Google arama motorunun gözünde çok değerli konumlarda yer alan bu siteden kesinlikle link almalısınız. Bu yazıyı okuyup da beni takip etmemekte olmaz sanırım. Karşılık olarak sizi takip edeceğimi de bilmenizi isterim. Twitter. İşte olup bitenler.
facebook.com
facebook.png

Sitelerimiz için, kişisel sayfalarımız için facebook sayfalarımız var mı? Yoksa hemen kurunuz ve arkadaşlarınızı davet ediniz. Takipçi sayınızı artırdıktan sonra paylaşım yaparak kitlelere içeriklerinizi bu sosyal ağ aracılığıyla paylaşarak duyurabilirsiniz. Twitter gibi buda google gözünde çok değerli bir konumdadır. Buradan sitenize gelecek trafikler çok değerlidir. Kelime bazlı yükselme konusunda ciddi oranda etkisi olduğu gözlemlenmiştir.
blogger.com
blogger-1024x345.jpg

Google’nin ücretsiz blog sağlayıcı olan blogspot ile web sayfalarımızı destekleyecek yan (paravan) bloglar oluşturabiliriz. Bu blog sitelerini geliştirerek web sayfalarımıza doğal, nitelikli ve kalıcı backlink sağlayarak bir çok kriterde etkisini gözlemleyebiliriz. Bu platform oldukça faydalı olmakla birlikte google veri merkezi iş ortakları arasındadır.
tumblr.com
tumblr.png

WordPress ve Blogger tarzı bir platform daha. Burada genellikle insanlar ilginç paylaşımlar yaparak dikkat çekmek isterler. Biz onlardan değiliz. Bizler web sayfamız için burada içerik hazırlar, paylaşır ve link ekleriz. Bize fayda göstermesi için mücadele ederiz.
stumbleupon.com
StumbleUpon.png

Ben bu siteye hayran olanlar arasındayım. Ne zaman paylaşım yapsam en az 5 kişi o konumu okumaya başlıyor. Okurken hemen çıkmıyor ortalama ziyaretçi süremi artırıyorlar. Bu konuda benim profilimi örnek alabilirsiniz. Mix . Bu tür dayanışmalar bizlerin web sitelerine katkıda bulunur. Birlikte birbirimizi geliştirecek, popüler kılacak adımlar atmış oluruz.
disqus.com
disqus.png

Web sayfalarımıza entegre olabilen yorum sistemidir. Eğer web sitemizde bu sistemi kullanıyorsak sadece bu platforma üye olan kişiler tarafından yorum alabiliyoruz. Aslında çok mantıklı bir sistem. Spam riskini ortadan kaldırıyor. PR ve alexa değeri iyi olduğundan dolayı paylaşmak istedim. Bağlantı almak için profil oluşturmanız yeterli.
quora.com
quora.png

Yine paravan blog oluşturabileceğiniz bir platform. Yalnız diğer sağlayıcılar gibi değil. Çok kolay ban yiyebiliyorsunuz. Hemen hesap açıp linkinizi eklemeye kalkmayın. Öncelikle hesabınızı ve blogunuzu oluşturun. Aradan bir iki gün geçtikten sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Bu sayede ilk izlenimden kurtulmuş olur sonrasında rahat rahat paylaşım yapabilirsiniz.
friendfeed.com
Sosyal imleme sitelerinden birisi daha. Bu siteye üye olduktan sonra hemen paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Hatta arkadaş yani takipçi sayınızı artırarak etkisini daha da çok hissedebilirsiniz. Bu tür konulara önem verin ve mücadele edin. Buda benim profilim Ayhan Karaman
instagram.com
instagram.jpg

Son dönemlerde en popüler olan fotoğraf paylaşım platformu. Instagram denildiğinde orada duracaksın. Bu siteden profil oluşturup bağlantı alabilirsiniz. Sitelerimiz için artısı bu. Ama ben sosyal medyaya çok önem veriyorum, firmamın, etkinliklerimin ve diğer her türlü aksiyonumun fotoğraflarını paylaşırım diyenlerdenseniz orası size kalmış. Paylaşın popüler olun.
Değerli okurlarımız bu yazımızda sizlere kaliteli backlink alabileceğiniz sosyal medya odaklı siteleri paylaştık. Umarız bu yazımız beğendiğiniz türde bir paylaşım olmuştur. Bu tür kaynaklar sitelerimiz için vazgeçilmez olmalıdır. Faydası kuşkusuz çok fazla olmakla beraber marka değerinizi artırmak için birebir ilaç olacak kaynaklardır. Durmayın, korkmayın ve sakın erinmeyin. Bu platformlara öyle ya da böyle üye olmalısınız. Sizin buna ihtiyacınız var.
Yukarıda yer alan ve benim profil bağlantılarımı paylaştığım her hesabımı takip eden arkadaşımı takip edeceğimi bilmenizi isterim. Bunun yanı sıra sağ tarafta yer alan e-posta aboneliği hizmetimize üye olan kişilere de özel backlink arşivini göndereceğimizi bilmenizi isterim.

Alt