En ilginç yeraltı yapıları

Ahmet

New member
Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2017
Mesajlar
10,838
Tepkime puanı
5,176
Puanları
0
Cinsiyet
Erkek
[FONT=&quot]Kiliselerden bahçelere, mahzenlerden müzik festivaline yeraltında bulunan en ilginç gezi noktaları

1Waitomo Yıldız Kurdu Mağaraları, Yeni Zelanda

Kurtçuklar hakkında ne düşünürseniz düşünün Waitomo Yıldız Kurdu Mağaraları'na yapacağınız bir ziyaret sizi büyülemeye yetecek.

Auckland'a 2 saat mesafede bulunan bu mağaralardaki kurtçuklar doğadaki en ilginç bilimkurgu gösterisini meydana getiriyor.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298887.Jpeg

[/FONT]

lazyload.gif
[FONT=&quot]2Jarvis Estate, Kaliforniya, ABD

Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde bulunan Jarvis Estate, ürettiği şarapları yeraltında fıçılarda muhafaza ediyor. Vaca Dağları'nın altında bulunan bu 4181 metrekarelik mağara, şarap tutkunu turistlerin ilgi odağı.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298889.Jpeg


lazyload.gif
3Llechwedd Slate Caverns, Snowdonia, Galler

Llechwedd Slate Caverns, içerisinde maden bulunduran büyük bir mağara. Bu mağarayı ziyaret etmek isteyenler ayrıca zipline keyfi de yaşayabilir.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298890.Jpeglazyload.gif
4Zipaquirá Salt Katedrali, Zipaquirá, Kolombiya

Zipaquirá Salt Katedrali, yerin 200 metre altında, eski bir tuz madeninde bulunuyor. Kilise her Pazar günü ibadet etmek için 3.000 kişiyi ağırlıyor.

Teknik olarak bir katedral olmasa da bu Katolik Kilise'si görülmesi gereken yerlerden biri.

Pembe, mor, yeşil ve mavi ışıklarla aydınlatılan bu yeraltı kilisesine Bogota'dan 2 saatlik bir tren yolculuğu ile ulaşmak mümkün.
en-ilginc-yeralti-yapilari-8298891.Jpeg


lazyload.gif
5Cumberland Mağaraları, Tennessee, ABD

Yerin 101 metre altında bulunan Cumberland Mağaraları underground müzik türü sevenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.

Bu mağaralarda her ay Blugrass Underground Müzik Festivali düzenleniyor.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298892.Jpeg


lazyload.gif
6Coober Pedy, Güney Avustralya

1700'lü yıllarda 48 dereceyi aşan hava sıcaklıkları Avustralya'da yeraltı yaşamını bir anlamda zorunlu kılan ana etmendi.

Güney Avustralya'nın kuzey bölgesi turizm, opal madenciliği, yeraltı otelleri, restoranları ve sanat galeri ile oldukça ünlüdür.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298893.Jpeg


lazyload.gif
7Forestiere Yeraltı BahçeLeri, Kaliforniya, ABD

Forestiere Yeraltı BahçeLeri yeraltı evi ve terasıdır. 929 metrekarelik bu alanda odalar, bir şapel ve balıkçılık için küçük bir göl bulunur.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298894.Jpeg


lazyload.gif
8Dambulla Mağara Tapınağı, Sri Lanka

Başkent Kolombo'nun 148 kilometre doğusunda bulunan bu tapınağın merkezinde 30 metre uzunluğundak, altın Buda heykeli bulunuyor. Bu tapınak ayrıca UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. 150'den fazla Buda heykeli bulunan ve 5 mağaradan oluşan Dambulla Mağara Tapınağı, Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş tesis olma özelliğin taşıyor.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298895.Jpeg


lazyload.gif
9Dom im Berg, Graz, Avusturya

Dom im Berg'in Türkçe karşılığı Dağda bulunan Katedral anlamına geliyor. 2. Dünya Savaşı sırasında hava taarruzundan korunma amacıyla yapılan bu sığınak günümüzde bir dans ve eğlence kulübü olarak hizmet veriyor.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298896.Jpeg


lazyload.gif
lazyload.gif
10Qin Shihuang Mozolesi, Xi’an, Çin

Bu mozolede bulunan atları ve silahları ile beraber balçıktan yapılmış asker heykellerinin her biri gerçek insanları temsil ediyor. Askerler imparatorlarının başında binlerce yıldır bekliyormuş izlenimini veriyor.


en-ilginc-yeralti-yapilari-8298897.Jpeg


lazyload.gif
11The Cavern Suite, Büyük Kanyon Mağaraları, Arizona, ABD

Arizona'nın 67 metre altında bulunan Cavern Suite misafirlerine kaya ve mağara manzaralı ilginç bir manzara sunuyor.en-ilginc-yeralti-yapilari-8298898.Jpeg
[/FONT]
 
Üst