En Güzel Kış Tatili Rotaları

1540640426764.png


Yaz tatili denince akla deniz-kum-güneş üçlüsü gelir. Genel olarak bu tatiller, bu üç sihirli öğeyi kapsayacak şekilde planlanır, erken rezervasyonlar kovalanır. Kış tatili dendiği zaman ise daha çok kar manzarasının en güzel izlenebildiği yerler tercih edilir. Kayak yapılabilen, doğal güzelliğe sahip yerler, kültürel gezintiler yapabileceğiniz yerler kış tatili için idealdir.

En Güzel Kış Tatili Rotaları
Sizler için yurt içinden en güzel seçenekleri derlemeye çalıştık. Bu seçenekler genelde metropol koşturması içerisinde olup biraz kafa dinlemek isteyenlere ilaç gibi gelecek öneriler. Bakalım siz bu önerilerden hangisini seçeceksiniz?

7. Abant
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-5-e1510477552113.jpg


Abant, Türkiye’de kış mevsiminin en güzel izlenebildiği yerlerden biri. Doğal güzellikleri ile kar manzarasını eşsiz bir şekilde yansıtıyor. Kış aylarında gölün etrafında gezinti yapabilir, kar yağdığında kayak merkezine gidebilirsiniz.

6. Şirince
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-2-e1510477573462.jpg


Kıyametin kopmayacağı köy olarak lanse edilen Şirince’de kış mevsimi ayrı bir güzel. İzmir’e bağlı olan bu şirin köy her ne kadar İzmir’de bulunsa da daha dışarıda kaldığı için İzmir’e nazaran kış mevsiminin daha sert yaşandığı bir köy. Geçmişten gelmiş,nostaljik bir kar manzarasına karşı sıcacık bir çay ya da kahve keyfi yapmak isteyenlerin uğrak noktası.

5. Kapadokya
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-8-e1510477594104.jpg


Kapadokya, yani güzel atlar şehri aslında her mevsimde güzel ama kışın bambaşka bir güzelliği olduğunu söylemezsek olmaz. Göreme, Ürgüp ya da Avanos’ta konaklayarak hem bu doğal güzelliklere yakından tanıklık edebilir hem de bölge için düzenlenen turlara katılabilirsiniz.

4. Uludağ
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-4-e1510477729234.jpg


Kayak yapmayı seviyorsanız Türkiye’de Uludağ’dan güzel bir seçenek olamaz. Kayak merkezi adeta başı başına bir şehir olacak kadar zenginleştirilmiş olan bu güzel yer kış tatili için en ideal yerlerden biri.

3. Sapanca
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-1-e1510477748725.jpg


Doğa’nın kış aylarıda kabuğuna çekilişini en net şekilde gözlemleyebileceğiniz yerlerden biri de Sakarya’da bulunan Sapanca ilçesidir. Göl kenarında güzel bir yürüyüş yapıp doğal güzelliklere doyabileceğiniz gibi, yakındaki Maşukiye cennetine de gidebilirsiniz.

2. Yalova Kaplıcaları
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-6-e1510477771359.jpg


Kaplıca dendiği zaman aklımıza genelde bir otel gelir ya işte o otelleri Yalova’yla karıştırmayın derim. Yalova Kaplıcaları da evet kocaman bir otel içeriyor ancak bu otel kocaman bir bahçenin içinde yer alıyor. Hatta bahçe demek haksızlık olacaktır, biz en iyisi orman diyelim. Bu bahçe akşam yürüyüşleri için ideal. Kısa bir haftasonu tatilinde kesinlikle merkezden dışarı çıkmanıza gerek kalmayacak. Hem vücudunuza hem ruhunuza iyi gelecek bir kış tatili için Yalova’yı tercih edebilirsiniz.

1. Ayder Yaylası
kis-tatili-icin-7-mukemmel-rota-3-e1510477802586.jpg


Ayder yaylası her mevsim güzel olabilen eşsiz yerlerden biri. Civardaki yöresel köy evlerinin küçük lokantalara dönüştürülmüş olmasıyla manzara eşliğinde yöresel lezzetleri tatma imkanı da bulabileceğiniz Ayder yaylası kış tatili için en ideal yerlerden biri.
 
Üst
Alt