Drizzt Efsanesi, Charon’un Pençesi ve Son Eşik ile Devam Ediyor

Fineas

Epik
Kullanıcı
İthaki Yayınları, bir süredir ara verdiği Drizzt Efsanesi kitaplarını basmaya devam ediyor. Son olarak Kışgörmez kitabını Temmuz 2018’de yayınlayan İthaki Yayınları, serinin devam kitapları Charon’un Pençesi ve Son Eşik’i aynı anda yayınlıyor.
Drizzt Efsanesi 22 – Charon’un Pençesi
Daha önce Laika Yayıncılık tarafından basılan son Drizzt kitabı olan Charon’un Pençesi, Kışgörmez’de Drizzt’in yaşadığı macerayı devam ettiriyor.
charonun-pencesi.jpg

Dahlia Sin’felle intikam için Herzgo Alegni’yle bir kez daha yüzleşecektir. Drizzt akıl sır erdiremediği bu hesaplaşmaya tahammül edebilecek midir? İşler, Dahlia’ya yardım etmeyi teklif eden Entreri’nin de dahil olmasıyla giderek karışacaktır.
“İkinci yüzyılımın güneşi de battı ama yine de kendimi bataklık kumu üzerinde duruyormuş gibi hissediyorum. Menzoberazzan’dan ayrılırken kendimden ne kadar emindiysem, bugün de o kadar eminim. Pek çok açıdan böyle hissediyorum kendimi.”
424 sayfalık kitap, 20 Haziran’da raflarda yerini alacak.
Drizz Efsanesi 23 – Son Eşik
Kışgörmez serisinin daha önce yayınlanmamış kitabı olan Son Eşik, ilk kez Türkçe olarak raflarda yerini alacak. Çevirisini yazarımız Ece Yılmazın yaptığı kitabın arka kapak yazısı şöyle;
son-esik.jpg

Drizzt’le arası giderek açılan Dahlia, Artemis Entreri’yle yakınlaşmaya devam etmektedir. Unutulmuş Diyarlar için en iyisini yapmaya kararlı olan Drizzt ise her zaman evi olarak bildiği Buzyeli Vadisi’ne doğru yola çıkacaktır. Yeni dostları onunla beraber gitmeyi seçecekler midir? Drizzt karanlıkla tek başına savaşabilecek midir?
“Menzoberranzan’dan ilk çıktığımda, karanlık ile aydınlık arasındaki çizgi ne kadar da belirgindi. Kaderimin önümde belli belirsiz uzanmasına rağmen, içim erdemli bir katiyetle doluydu. Yumruğumu bir kayaya indirip, ‘İşte dünya en iyi böyle döner. Bu doğrudur ve bu yanlıştır!’ diye büyük bir özgüven ve gönül rahatlığı ile yere göğe ilan edebilirdim.”
448 sayfalık dolu bir maceranın ardından Drizzt’i yeni bir yol ve macera bekliyor. Son Eşik de 20 Haziran’da raflarda yerini alacak.
İyi okumalar!

Alt