Dostları olmalı insanın

Minikçe

Well-known member
HanımZade
Dostluk Ateşi

Para sıkıntısı çeken bir adam, patronundan yardım ister. Patron ise onunla iddialaşır: eğer bir dağ başında bütün bir gece tek başına kalabilirse büyük bir ikramiye alacaktır. Yok başaramazsa o zaman patrona bedava çalışacaktır. Dükkandan çıkarken dışarıda buz gibi bir rüzgar estiğini görür. İçine bir korku düşer ve iddiaya girmekle bir delilik yapmadığından emin olmak için en iyi arkadaşı Aydi’ye akıl danışmaya karar verir.

Aydi biraz düşündükten sonra cevap verir; “Sana yardım edeceğim. Yarın sabah dağın tepesine çıkınca hep ileriye bak. Ben komşu dağda senin için harlı bir ateş yakıp bütün gece bekleyeceğim. Ateşi seyret, arkadaşlığımızı düşün, için ısınsın. Sen istediğini elde edeceksin, sonra benim de senden bir isteğim olacak.”

İşçi iddiayı kazanır, parasını alır ve sonra arkadaşının evine gider: “Benden bir şey isteyecektin.”

Aydi karşılık verir: “Evet, ama derdim para değil. Söz vereceksin, eğer günün birinde hayatımda buz gibi bir rüzgar eserse sen de benim için dostluk ateşini yakacaksın.

dostluk-arkadaslik-mesajlari-15.jpg

Ahmet

New member
Kullanıcı
böyle dostlarım oldu ve ve böyle bir dost oldum dostlarıma kimi layık oldu kimi olamadı pişmanmısın diye soruyor bazen bana hayır değilim diyorum onlara zira ben doğru olanı yaptımda yanlışa kim düştüyse onundur...

Çok güzel bir paylaım olmuş yüreğine sağlık canım benim canımsın

Alt