CILDI GUZELLESTIREN YIYECEKLER

mirAcLe

New member
HanımZade
Her kadın parlak, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Ancak gerek beslenme şekli gerekse çevresel faktörler cildi yıpratır, nemini azaltır ve ciltte istenmeyen kusurların oluşmasına sebep olur.

Düzenli hayat, sağlıklı beslenme, doğal besin desteği ile cilt yıpranmalarının ve kırışıklıklarının önüne geçebilirsiniz.

Cildinizin sağlıklı, nemli ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayacak 8 yiyecek:

Bal: Bal cildin nem dengesini sağlayarak pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor. Vitamin, protein, mineral ve içerisindeki doğal meyve asitleriyle cildi temizliyor

Süt: Kalsiyum ve proteinlerle cildi besleyip, güçlendiriyor ve cilde yumuşak bir görünüm sağlıyor.

Buğday: Göz çevresinde meydana gelen çizgileri azaltıyor, cildi besliyor, yaşlanmaktan koruyor. Buğday aynı zamanda kolesterol ve tansiyon düşürücü özelliğe de sahip.

Kahve: Kahve çok fazla tüketilmediği zaman içerdiği kafein sayesinde cildi toksinlerden arındırarak, şişkinliği önlüyor.

Portakal suyu: Taze sıkılmış portakal suyu cildin nem dengesini sağlayıp, beslerken aynı zamanda cilt kırışıklarıyla savaşmak için de birebir.

Çikolata: Mutluluk hormonu içermesinin yanı sıra nntioksidan özelliğiyle çikolata, yaşlanmayı geciktiriyor. İçeriğinde bulunan sterol maddesi ile cilde tonik etkisi sağlıyor.

Ispanak: Ispanak içerdiği yüksek oranda lipoik asitle yaşlanmayı geciktiriyor.

Yulaf: İçerdiği vitamin, lif ve proteinlerle vücuda enerji veriyor, cildi tazeleyerek ipeksi bi görünüme kavuşmasını sağlıyor.

M

Muzik

Guest
Çikolata sevmiyorum bal sevmiyorum zaten bende çirkinim sorun yok benim yerimede ye :notworthy:

Alt