Burç Yorumlarından Sıkılanlar İçin Her Burcun Sezen Aksu Şarkısı

1. Koç - Seni Yerler


Girişken tavırlarıyla bilinen koç burçları oldukça açık sözlüdür. İnatçı ve aceleci yapıları nedeniyle genellikle ilk akıllarına geleni hemen yaparlar. Sürekli yeni fikirler düşünürler ve her şeyden çabucak sıkılabilirler. Kolay sinirlenirler ve alaycı bir yapıları vardır. E tüm bunlar "Seni Yerler" şarkısıyla Koç burcu arasındaki benzerlikleri anlatmaya yeter... "Hey seni yerler yerler, seni ham yapar bu zilliler, yaylanmadan yürü, yoksa günah bizden gider!"

2. Boğa - İhanetten Geri Kalan


Boğa burçları genellikle sakin ve otoriter tavırlarıyla dikkat çekerler. Oldukça gerçekçi olurlar ve kararlarından asla vazgeçmezler. "İstemem artık geriye dönme, dönersen bile bu evde sönme" sözleriyle bu şarkı ne kadar sevse de asla kararından vazgeçmeyen Boğa buçları için yazılmış adeta!

3. İkizler - Git


İkizler burcunun en belirgin özelliği hepimizin bildiği gibi oldukça kararsız olmaları. E kararsızlık dendiğinde akla ilk gelen "Git... Git... Git..., gitme dur ne olursun, gitme kal yalan söyledim" sözleriyle İkizleri en iyi anlatan Sezen Aksu şarkısı oluyor...

4. Yengeç - Sen Ağlama


Oldukça evcimen, sıcak kanlı ve iyi niyetli olan yengeç burçları anaç tavırlarıyla bilinirler. Çok merhametli ve sıcak kanlı olurlar. Bu yüzden onlara en uygun şarkı "Sen ağlama, dayanamam, ağlama gözbebeğim, sana kıyamam" sözleriyle "Sen Ağlama" şarkısı.

5. Aslan - Şanıma İnanma
Aslan burçları genelde özgüvenleriyle bilinirler. Aynı zamanda oldukça cesur ve iyi niyetli olurlar. Dürüstlüğe çok önem verirler. Dış görünüşleriyle dikkat çekerler ve bunu severler. Aşkta ise daima kalplerini dinlerler. Tüm bu özellikle ise bizi tek bir şarkıya götürüyor. "Benden çekiniyormuşsun, bana göre değil hiç diyormuşsun, çok baskın çok iddialı, fazla popüler buluyormuşsun"
 
M

Muzik

Guest
6. Başak - Sarı Odalar


Başak burçları titizlikleriyle ve idealist olmalarıyla bilinirler. Karmaşayı ve belirsizliği sevmezler. Ayakları her zaman yere sağlam basar ve en zor durumlarda bile kararlı olurlar. Alınması gereken kararları hızlıca alırlar ve tereddüt etmeden uygularlar. "Sarı Odalar" şarkısındaki "Ben senin hayatından gittim oğlum, hadi yerime koy birini koyabilirsen" sözleriyle tam olarak başak burçlarının en zor durumlarda bile nasıl kararlı olabileceklerini anlatıyor.

7. Terazi - İkili Delilik


Terazi burçları incelikleriyle ve zarafetleriyle bilinirler. Her durumda kibar olmayı başarırlar. Estetik kaygıları çok yüksektir, hep güzel olanı ararlar ve isterler. Terazi burcunun bu naif tavrını anlatan en iyi şarkı ise "Lütfen, görmeyeyim seni, bir yerlerde karşıma çıkma, konuşmayalım, bakışmayalım, ne olursun..." sözleriyle İkili Delilik şarkısı.

8. Akrep - Kaçın Kurası


Akrep burçları aşk hayatlarında istediklerini elde etmek için elinden geleni yaparlar. Çoğunlukla egoist görünseler de bu tavırlarını sevgilerini ve bağlılıklarını gizlemek için kullanırlar. Sevildiklerinde oldukça tutkulu ve bağlı aşıklardır. Sevdiği kişiyi elde etmeyi çok iyi bilirler. "Gönül gözüm kapalı, bilerek sana yazılıyorum, a penceresi aralı, her yerine bayılıyorum" sözleri de tam olarak akrep burçlarının ağzından yazılmış gibi değil mi?

9. Yay - Ruhuma Asla


Yay burcu ideallerine en bağlı burçtur. Özgürlükleri çok önemlidir ve özgürlüğünün kısıtlandığını hissettiği an bambaşka bir insana dönüşebilir. Tüm bunlara rağmen doğru kişiyi bulduklarında romantik birer aşığa dönüşürler. Ama özgürlükçü tarafları asla tükenmez. "Eğmez başını bu yürek, ölse çula çaputa eğmez, ruhum aşkın esiri, başka esaret sevmez" sözleriyle "Ruhuma Asla" şarkısı tam anlamıyla yay burçlarını anlatıyor.

10. Oğlak - Biliyorsun

Oğlak burçları oldukça gerçekçi ve mantıklılardır. Çok çalışkan olurlar. Tüm bunlara rağmen karamsarlıkları önüne geçemedikleri özelliklerinden biridir. Her ne kadar sevseler de bu duygularına yenik düşmeyip kendileri için en mantıklı olanı yaparlar. "Sende benim kadar gerçekleri görüyorsun, beraber olamayız benim gibi biliyorsun..."
 
M

Muzik

Guest
11. Kova - Adem Olan Anlar


Deneyselliğin ve özgünlüğün burcu olan kovalar havai ve eğlenceli tavırlarıyla bilinirler. Yay burcu gibi özgürlüğüne oldukça düşkündür. Aşk hayatlarında ise istedikleri kişi mutlaka elde ederler. Onların yaratıcı ruhu ve hayata karşı sorgulayıcı tavırlarını yansıtan şarkı ise Ben bu dünyaya bir türlü alışamadım, bu yüzden insan içine karışamadım, bana mı sordunuz adımı koyarken, bir küstüm bir daha barışamadım" sözleriyle "Adem Olan Anlar" şarkısı.

12. Balık - Haydi Gel Benim Ol


Dışarıdan sakin görünen balık burçlarının içlerinde fırtınalar kopar. Oldukça duygusal olurlar ama aynı zamanda hırslı ve tuttuğunu koparan insanlardır. Kendine ait bir dünyaları vardır ve hep orada yaşarlar. Birlikte oldukları insana kendilerini adarlar. Aşk onalr için çok önemlidir ve daime ideallerindeki aşka ulaşmayı beklerler. Hem kendi dünyalarını hem de aşklarını ve tutkularını yansıtan şarkı ise "Haydi gel benimle ol , oturup yıldızlardan bakalım dünyadaki neslimize, oradaki sevgililer özenip birer birer, gün olur erişirler ikimize..."​
 
Üst