Bu 6 Özelliğe Sahipseniz Mükemmel Bir Geleceğe Doğru Adım Adım İlerliyorsunuz!

E

Eqe

Guest
Bu 6 Özelliğe Sahipseniz Mükemmel Bir Geleceğe Doğru Adım Adım İlerliyorsunuz!
harvey-specter-ozellikleri.jpg

1. Hayatta bir amacınız varsa

Hayatta bir amaca sahip olmak her sabah kalktığınızda milyon dolarlar kazanmak için büyük planlar yapmanızı gerektirmez. Hayatta bir amaca sahip olmak ne istediğini bilmek ve içinde bulunulan şartları buna bağlı olarak şekillendirmektir. Örneğin bir işyeri açma hayaliniz varsa ancak gerekli sermayeniz yoksa para biriktirmek amacıyla garsonluk yapmak bile hiçbir şey yapmadan oturmaktan daha iyidir. Çünkü bu sizin kendinize ve kurduğunuz hayale bağlılığınızı gösterir. Bugün milyoner olan hemen herkes hayatlarının bir döneminde düşük profilli işlerde çalışmışlardır.

working-in-thailand.jpg

2. Sabırlıysanız
İnternette birçok sitede reklamlarına rastladığınız “bu yöntem sayesinde ayda 15 bin lira kazanıyor” başlıklarına hepiniz denk gelmişsinizdir. Bu yazıyı bilinçli olarak okuyorsanız bu tarz çabuk zengin olma rehberlerinin kesinlikle yalan olduğunun farkına varın. Çünkü sadece zeki ve kendine güvenli hareket edenlerin yükseldiği günümüz dünyasında kimse kimseyi zengin etmek için çalışmıyor ve hiç kimse o kadar kısa sürede zengin olamıyor. Hatta öyle ki, serveti 1 milyon doları geçen bireyler arasında yapılan bir çalışmada katılımcıarın %52 ‘sinin, 56 yaşından sonra zengin olduğunu ortaya koydu. Yani yarısından fazlası!

patron-resimleri.jpg

3. Zorluklar karşısında kolayca yılmıyorsanız
İleri hedefleri olan her bireyin bilmesi gereken şey şudur ki, sizler kalabalıklardan sıyrılmaya çalışan öncüler olarak diğer bireyleri hayatları boyunca karşılaşmayacakları zorluklar ile yüz yüze geleceksiniz. Unutmayın sizler güvenli alanlarını terk ederek ait olduğu gelir seviyesinden yukarı çıkmayı hedefleyen bireylersiniz ve bu noktada sizi diğerlerinden farklı kılacak şey zorluklar karşısında verdiğiniz tepkiler olacak. Bir fırsatı herkes görür ancak ona erişmeye cesareti olanlar o fırsatı elde eder. İşte bu cesaret sizin geleceğinizi belirleyecek yegane şeydir. Onu asla kaybetmeyin!

cesur-adam.jpg

4. Yeni fikirlere açıksanız ve sabit fikirli değilseniz
Hiç kimse dünyadaki tüm bilgiye sahip değildir. Kendimizi hem maddi hem manevi olarak geliştirmek için diğer insanların söyleyeceklerine açık olmalıyız. Kendi fikrine inanmak, inatçı olmak ile aynı şey değildir ve başka insanlardan fikir almak sizden hiç birşey eksiltmez. Başka insanların fikirlerine olan açıklığımız sonunda kaçınılmaz olarak bizim dünyamızı ve fikirlerimizi geliştirecektir. Tabi bu noktada açık fikirli olmayı ilkelerinden sapmakla karıştırmamalıyız. Diğer insanların düşünceleri bizim yolumuzu kolaylaştıracak araçları olmalı, yolun kendisi değil.

work-1.jpg

5. Başladığınız işi bitirmeye gayret ediyorsanız ve bahanelere sığınmıyorsanız
Hiç kimse başladığı işi yarım bırakarak bugün sahip olduğu varlığa sahip olmamıştır. Sıfırdan zengin olan bireylerin hayatları incelendiğinde hepsinin bir diğer ortak noktası asla bahanelere sığınmamalarıdır. Bunun iyi yanı başarısız olduklarında dahi bunu kabul etmeleridir. Çünkü başarısızlıkta bir sonuçtur ve ortada bırakılmış bir girişimden çok daha iyidir. Başarısızlıklardan ders çıkarılabilir ancak yarıda bırakılmış, muallak bırakılmış bir girişimden ders çıkarılamaz.

man-working-with-the-laptop_385-19323865.jpg

6. Zamanınıza kıymet veriyorsanız
Başarılı olma konusunda en önemli noktalardan biri budur; Zaman yönetimi. Aslında birçoğumuz bizi zengin kılacak fikirlere sahibiz ancak belli bir noktada gerçekten başarılı olanlarla olamayanlar ayrılmakta. İşte bu nokta zamanı iyi kullanma özelliğidir. Sıfırdan zengin olan insanlar hayat hikayelerinden bahsettiklerinde göze çarpan en önemli nokta asla onları ileriye taşımayacak şeylere gereğinden fazla vakit ayırmamış olmalarıdır.

facebook-resimleri.jpg

Daha önceki yazılarımızda değindiğimiz gibi, en basit şekilde Facebook kullanımızı bile size faydalı olacak şekilde biçimlendirebilirsiniz. Evet Facebook’ta diğer insanların resimlerini beğenip, komik videolar izlemek eğlenceli olabilir ancak kişisel gelişime önem vermeye niyetli bir bireyseniz, Facebook’ta gelişim ve kültür odaklı sayfalarıda takip etmelisiniz. Örneğin bu yazının yayınladığı filoji.com ve Filoji facebook sayfasını beğenip takibe almak inanın size birçok şey katacaktır.

adam.jpg

Ancak şunu unutmayın ki, bu yazıda yazılanların hepsi hayatlarında belli değişikler yapmak isteyen ve bazı hedefleri belli olan insanlar için geçerlidir. Bu yazıdaki özelliklere sahip olduğunuzu ve üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorsanız ancak ilerlemek için belli bir yolunuz yoksa size tavsiyemiz başarılı olabileceğinizi düşündüğünüz bir alan belirlemeniz ve o alanda ilerlemeye gayret göstermeniz. Unutmayın; Keskin bir ok olabilirsiniz, ancak herkes sizi hedefe isabet edip etmediğinize göre değerlendirecektir.

D

DiaveL

Guest
Bence Kendine HaksizLik ediyOrsun.. Ben biLe sendeki Sahip oLdugun guzeL özeLLigin Farkindayim..
Her hangi bir amacim yok gunu kurtariyim yeter
2. Sabırlıysanız
Sabirsizim
Hic kimsenin veya hic biseyin pesinden kosmadim.Kolaysa yaptim degilse biraktim.

Haksiz oldugumu bile bile kendi fikrimi savunurum.
Bana ya getir gotur isi olcak yada olmucak kacarim cunku isten
Gunun yarisinda uyuyorum zaten

E

Eqe

Guest
Her hangi bir amacim yok gunu kurtariyim yeter
2. Sabırlıysanız
Sabirsizim
Hic kimsenin veya hic biseyin pesinden kosmadim.Kolaysa yaptim degilse biraktim.

Haksiz oldugumu bile bile kendi fikrimi savunurum.
Bana ya getir gotur isi olcak yada olmucak kacarim cunku isten
Gunun yarisinda uyuyorum zaten

o zaman ne ögrenmis oLduk... Hayatta bir amac icin yasiyoruz.. ne icin oLdugunuda cok iy biliyorsun

sabirLi degiLsen otur sabirLi oLmayi ögren....

zorLukLarin onunde pes etme .... Mucadele et..

haksizsan o zaman evet hakLisin demeyide biLeceksin... savunmasan biyerimizden azaLmiyor guzeL kardesim...

Senin sadece bir dayaga ihtiyacin var yakiskLim... bi kendine geL sirkeLen.. Hayatinda en guzeL yasindasin ...

D

DiaveL

Guest
o zaman ne ögrenmis oLduk... Hayatta bir amac icin yasiyoruz.. ne icin oLdugunuda cok iy biliyorsun

sabirLi degiLsen otur sabirLi oLmayi ögren....

zorLukLarin onunde pes etme .... Mucadele et..

haksizsan o zaman evet hakLisin demeyide biLeceksin... savunmasan biyerimizden azaLmiyor guzeL kardesim...

Senin sadece bir dayaga ihtiyacin var yakiskLim... bi kendine geL sirkeLen.. Hayatinda en guzeL yasindasin ...
Yapma abi daha 2 ay once dayak yedim :D:D

A

AyLa

Guest
5. Başladığınız işi bitirmeye gayret ediyorsanız ve bahaneleresığınmıyorsanız

Maalesef bu yönümü hiç sevmiyorum...
Genelde başladığım işleri bitirmeleri için başkalarını buluyorum.
Çünki, bir çok işe birden başlıyor, son aşamasında tıkanıklık yaşıyorum:)

ccozmo

New member
Kullanıcı
EqeGuest

Bu 6 Özelliğe Sahipseniz Mükemmel Bir Geleceğe Doğru Adım Adım İlerliyorsunuz
........................................................................................

Okumayı, idealleri için iyi bir araç olarak kullanırlar
.
İçten içe hayal kurarlar
.

Sıradan sohbetlerden sıkılırlar
.

Çok fazla düşünürler
.
Odaklanma kabiliyetleri yüksektir
.
Enteresan fikirleri vardır

Alt