Bozok üniversitesi.

• Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
E

Eqe

Guest
Türkiye’nin en genç Üniversitelerinden birisi olmanın heyecanıyla misyonunu ülkemizin ve milletimizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine uygun eğitim sunmak evrensel geçerliliği olan bilgi ve beceriler ile donatılmış üst düzey yeterliliklere sahip idealist bireyler yetiştirmek; bilime katkı sağlayacak ülkede ve dünyada kullanılabilir ve özgün bilgi ve teknoloji üretmek; şehrinde ve bölgesinde kurum ve kuruluşlarla işbirliğine gitmek; mensuplarının ve toplumun ekonomik sosyal kültürel sanatsal ve sportif gelişimine katkı sağlayacak faaliyetler düzenlemek olarak belirlemiştir.
VİZYONUMUZ: Bozok Üniversitesinin vizyonu; bilgi ve teknoloji üretiminde bilimsel kültürel sosyalsanatsal ve sportif alanlarda Türkiye’de önde gelen ve dünyada saygın; mezunları tercih edilen ve aranan; katılım şeffaflık ve ölçülebilirlik odaklı kurumsallaşmanın geliştirildiği; toplumun hızlı gelişim değişim sürecinde iletişim araçlarından faydalanan halka hizmet ve hayat boyu eğitim anlayışıyla etkili rol alabilen; uluslararası nitelikte öğrenci ve öğretim elemanı yapısına sahip; paydaşları ile karşılıklı etkileşim içerisinde ve onların gereksinimlerini hızlı kaliteli ve etkili çözümlerle karşılayan öncü bir üniversite olmaktır.
Tarihçe:

Üniversitemiz; Erciyes Üniversitesine bağlı olarak 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçen Mühendislik Mimarlık Fakültesi 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçen Fen Edebiyat Fakültesi 1995-1996 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi henüz eğitim-öğretime başlamamış olan Ziraat Fakültesi 1997-1998 yılında faaliyete geçen Sağlık Yüksekokulu 1976-1977 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan ve 1982 yılında Erciyes Üniversitesine bağlanan Yozgat Meslek Yüksekokulu Cumhuriyet Üniversitesine bağlı olarak 1997 yılında kurulan ve 1998 yılında eğitim-öğretime başlayan Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ile Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinden oluşmaktadır.

Üniversitemiz de toplam olarak 5356 öğrenci öğrenim görmekte 117 si akademik olmak üzere toplam 162 personel görev yapmaktadır. Ayrıca başta Erciyes üniversitesi olmak üzere bir çok üniversiteden Öğretim üyeleri de ders vermek üzere üniversitemize gelmektedirler. Üniversitemiz Yozgat ta çeşitli kampuslerden oluşmaktadır; Fakültelerimiz Erdoğan Akdağ (Merkez) Kampus de yer alırken Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu Yozgat şehir kampuslerinde yer almakta Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ise Akdağmadeni ilçemizde yer almaktadır.

Ülkemizin en genç üniversitelerinden birisi olan Bozok Üniversitesi gelişimini hızla tamamlamaktadır. Yeni öğretim üyeleri ile desteklenen üniversitemizde öğrenci ve öğretim elemanları için daha iyi şartların sağlanması çalışmaları devam etmektedir.

Yeni kurulan üniversitelerimizden olan Bozok üniversitesi Eğitim-Öğretim açısından gayet başarılı olupgün geçtikçe daha da başarılı olacaktır.Öğretim elemanlarıöğrenci ilişkisi diğer üniversitelerden ayrılacak şekilde kuvvetli.

Alt