Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Mia

New member
HanımZade
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın
Diş beyazlatmak için doğal yöntemler. Suna Dumankaya diş beyazlatma yöntemleri, bitkisel diş beyazlatma yolları hakkında bilgiler. Dişleri beyazlatmak için bitkisel çözümler. Diş rengi insandan insana kalıtsal veya sonradan gelişen nedenlerden dolayı farklılıklar gösterebilmektedir. Diş beyazlatma işlemi uygulanmadan önce tam bir ağız muayenesi yapılması gerekir. Bir uzmandan yardım almak istemeyenler ise evde bitkisel bir tedavi yöntemi uygulayabilirler.

Şifalı bitkiler ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın bu konudaki önerileri: 1 çay kaşığı kadar karbonat, yarım limonun suyu ve 2 damla zeytinyağı bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı karışım içine batırılıp dişler fırçalanır. Bunun dışında daha beyaz dişler için düzenli olarak, kişiye uygun diş macunu ve diş fırçası ile dişlerin fırçalanması ihmal edilmemelidir.

İnsanlarda diş renkleri de tıpkı ten renkleri gibi farklılıklar gösterir.Bazı kişiler doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazen de genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğarız. Annenin hamileyken kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.

Sulardaki flour yoğunluğu da diş renginin koyulaşmasına neden olur. Diş beyazlatmaya başlamadan önce ağız muayenesi yaptırmalısınız. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Dolayısıyla bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.

Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar

Beyazlatıcı bantlar ve dişlere sürülen solüsyonlarla da dişleri beyazlatmak mümkündür. Ayrıca diş fırçaları ve diş macunları dişlerinizdeki lekeleri temizleyerek onları doğal beyazlığına kavuşturur.

Beyazlatıcı macunlar

Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Beyazlatıcı bir diş macunu kullanmadan önce, ürünün size uygun olup olmadığı konusunda diş hekiminize danışın.
Suna Dumankaya /diş beyazlatma yöntemleri

 
Üst