BiP uygulamasının öne çıkan özellikleri


BiP, kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda geliştirilmeye devam ediliyor. Uygulamaya eklenen yeni özellikler sayesinde kullanıcılar, sohbetlerini arşivleyebiliyor, önemli kişi veya grupları sohbet ekranında sabitleyebiliyor, mesajlarının yazı tipini istedikleri gibi değiştirebiliyor.

Dünya çapında indirilme sayısı 77 milyonu aşan iletişim ve yaşam platformu BiP, gün geçtikçe eklenen yeni özelliklerle daha da zengin bir mesajlaşma bilgi birikimi sunuyor. Kullanıcılardan gelen isteklere göre yapılan son güncellemeyle uygulamaya mesaj arşivleme, gruplarda 1000 kişiye kadar kişi destekleme ve önemli kişi veya grupları sohbet ekranında sabitleme gibi yeni özellikler de eklendi. Ayrıca BiP, artık mesaj göndermeden önce üzerine tıklayarak yazı tipini; kalın, italik, altı çizili ve üstü çizili olarak değiştirme imkânı da sunuyor.

BiP’i geliştirirken kullanıcılardan gelen tüm talepleri dikkate aldıklarının önemini vurgulayan BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler Genel Müdürü Burak Akıncı şunları söyledi:

“Dünyanın 192 ülkesinde milyonlarca kullanıcıya sahip küresel bir uygulama olarak, rakiplerimizden senelerce önce hayata geçirdiğimiz yenilikçi fonksiyonlarımiz sayesinde dünya çapında en hızlı büyüyen iletişim platformlarından birisiyiz. Teknolojik gücümüzün beraberinde kişisel verilerin korunması konusunda uyguladığımız şeffaf politikamız ile de takdir topluyoruz.

AppStore ve Google Play mağazalarındaki yüksek memnuniyet puanlarımız ve almış olduğumuz pozitif yorumlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Kullanıcılarımızın isteği üzerine, pek çok yeni özelliği daha hayata geçirdik. Çok yakın bir zamanda ise diğer uygulamalardan sohbet ve grupları taşıyabilmeyi, 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşmedeki kişi sayısını artırmayı ve durum özelliğini de hayata geçirmeyi planlamaktayız.”

BiP rakiplerden önce hayata geçirdiği fonksiyonlarıyle dikkat çekiyor. HD kalitesinde fotoğraf paylaşımı ve HD kalitede 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme BiP’in en çok kullanılacak olan ve fark yaratan fonksiyonları olarak öne çıkıyor. Mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi mümkün kılan Anlık Çeviri özelliği de BiP’i rakipleri karşısında ayrıştırıyor.

Fark yaratan bu anlık çeviri özelliğiyle BiP, 2020 Global Mobile Awards ödüllerinde 'En Yenilikçi Mobil Uygulama' ödülünü de kazanmıştı. BiP ayrıca yaklaşık üç senedir IBAN, Hesap Numarası gibi bilgilere ihtiyaç duymadan yalnızca telefon numarası ile para transferi yapabilme imkânı da sunuyor. Rakiplerin henüz üstünde çalışmaya başladığı, BiP’in ise 6 sene önce kullanıcılarına sunmuş olduğu kaybolan mesaj özelliği sayesinde ise gönderilen mesajlar seçilen süre boyunca takipçinin sohbet ekranında görünüyor ve belirlenen süre dolunca otomatik şekilde siliniyor.
-Alinti-
 
Üst
Alt