Android'deki Custom Binary Blocked by FRP Lock Hatası Nasıl Çözülür?

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun önemli ve dahili bazı ayarlarını değiştirmek istediğiniz zaman karşınıza çıkan Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası son derece can sıkıcı olabilir. Sizin için Custom Binary Blocked by FRP Lock hatasının çözümü için uygulayabileceğiniz farklı yöntemleri anlattık.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda yaptığınız farklı işlemler sonrası cihazı yeniden açmak istediğiniz zaman karşınıza Custom Binary Blocked by FRP Lock hata uyarısı çıkabilir. Bu hata uyarısı son derece can sıkıcıdır ve ne yaparsanız yapın bir türlü kurtulamazsınız. Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var.
Peki, Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası nasıl çözülür? Basit çözüm yöntemleri bu hatanın çözümü için her zaman sonuç vermeyebilir ancak çözüm hiçbir zaman imkansız değildir. Biraz karmaşık olsa da bu hatayı başarılı bir şekilde çözebilirsiniz. Sizin için Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası nasıl çözülür sorusunu yanıtladık ve çözümü için uygulayabileceğiniz alternatif yöntemleri anlattık.
28d26d1e4a814a7a97dea53348898cb6ea50e90e.jpg

Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası nedir?
Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası; FRP yani Fabrika Sıfırlama Koruması ya da FRP kilidi olarak adlandırılan Android işletim sistemleri için geliştirilen bir özelliğin devreye girmesi sonucu ortaya çıkar. Bu özellik, Android 5.1 sürümü ile hayatımıza girmiştir. Hata, yaygın olarak Samsung Galaxy J3, J7, J7 Pro, J7 Prime modellerinde görülmektedir.

Genel olarak; telefonunuza yeni bir ROM yüklemek, root atmak ya da önemli ve dahili bazı özellikleri değiştirmek istediğiniz zaman ortaya çıkar. Bu işlemler sonrası cihaz sizden kayıtlı olan Google hesap bilgilerinizi ister. Ancak siz bu bilgileri vermeden cihazı kullanmaya devam etmek isterseniz, cihaz her açılışında Custom Binary Blocked by FRP Lock hata uyarısını gösterecek ve çalışmayacaktır.

Fabrika Sıfırlama Koruması yani FRP kilidinin amacı; kullanıcının izni olmadan kötü amaçlı yazılım tarafından cihazın sıfırlanmasının, fabrika ayarlarına döndürülmesinin, var olan tüm verilerin kaybedilmesinin önüne geçmektir. Bu nedenle cihazın önemli ve dahili bazı özelliklerini değiştirmek istediğiniz zaman kayıtlı Google hesap bilgilerinizi biliyor olduğunuzdan emin olun.
Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası nasıl çözülür?
  • Yöntem #1: Zorla yeniden başlatma
  • Yöntem #2: Kurtarma modunda fabrika ayarlarına döndürme
  • Yöntem #3: Odin ile stok yazılımı yeniden yükleme
Yöntem #1: Zorla yeniden başlatma
d869f7bd5d8483e1c0b0cfea067f272b4913f46d.jpg

• Adım #1: Cihazın ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basın.
  • Adım #2: Yaklaşık 7 - 8 saniye basılı tutun.
  • Adım #3: Ekran açıldığı zaman tuşlara basmayı bırakın.
  • Adım #4: Cihazın normal bir şekilde açılmasını bekleyin.
  • Adım #5: Custom Binary Blocked by FRP Lock hatasının çıkıp çıkmadığını kontrol edin.
  • Adım #6: Çıkmıyorsa işlem tamam.
Zorla yeniden başlatma işlemi her zaman tavsiye edilen bir yöntem değildir ancak Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası gibi durumlarda, telefon kendi kendine açılmadığı zaman uygulanmalıdır. İşlem sonucu cihaz, küçük hataları temizleyerek yeniden açılır. Eğer bu yöntem işe yaramadıysa diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.
Yöntem #2: Kurtarma modunda fabrika ayarlarına döndürme
33cf7fbe88a0649bedf23e3804f16ea91e0add04.jpg

• Adım #1: Cihazın ses açma, home ve güç tuşuna aynı anda basın.
  • Adım #2: Kurtarma modu ekranı açılana kadar tuşlara basılı tutun.
  • Adım #3: Kurtarma ekranında ses tuşlarını kullanarak Wipe Data/Factory Reset satırına gelin.
  • Adım #4: Güç tuşu ile seçimi onaylayın.
  • Adım #5: İşlemin tamamlanmasını ve cihazın yeniden açılmasını bekleyin.
  • Adım #6: Cihaz yeniden açıldığı zaman sıfırdan kurulum yapın.
  • Adım #7: Cihazı yeniden başlatın.
  • Adım #8: Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası çıkmıyorsa işlem tamam.
Eğer kurtarma modunda fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonucunda Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası çözülmediyse ya da kurtarma modu ekranı açılmadıysa geriye kalan tek çözüm yöntemi Odin ile stok yazılımı yeniden yüklemektir. Biraz karmaşık bir işlem olsa da çok daha başarılı bir sonuç alabilirsiniz.
Yöntem #3: Odin ile stok yazılımı yeniden yükleme
3b0ceb091db89edb009e293836e8366d0f869c14.jpg

• Adım #1: Buradan Odin son sürümünü bilgisayarınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.
  • Adım #2: Ardından buradan cihazın model numarası, ülke adı gibi ayrıntıları girerek stok yazılımı indirin.
  • Adım #3: Cihazın ses açma, home ve güç tuşuna aynı anda basın.
  • Adım #4: Cihazın Download modunu açın.
  • Adım #5: Cihazı bilgisayara bağlayın ve Odin programını yönetici olarak çalıştırın.
  • Adım #6: Odin cihazınızı tanıdığı zaman AP butonuna tıklayın.
  • Adım #7: Açılan ekrandan indirmiş olduğunuz stok yazılım dosyasını seçin.
  • Adım #8: Start butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  • Adım #9: Cihaz yeniden başlatılacak.
  • Adım #10: Cihaz yeniden açıldığı zaman sıfırdan kurulum yapın.
  • Adım #11: Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası çıkmıyorsa işlem tamam.
Odin programı ile stok yazılımı yeniden yükleme yöntemi biraz karmaşık gibi görünse de yukarıdaki adımları takip ederek kolayca uygulayabilirsiniz. Bu yöntemin amacı; kurtarma modu ile fabrika ayarlarına döndürülemeyen cihazı üçüncü taraf bir program yardımı ile sıfırlamaktır. Genel olarak en başarılı sonuç alınan yöntem budur.
Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası ile karşılaşmamak için alınacak önlemler
0883f2ef73b8f92a2e59f402a50fc4ea192a1dbd.jpg

Almanız gereken ilk önlem; gerçekten zorunda kalmadıkça akıllı telefonların önemli ve dahili ayarları üzerinde çok fazla değişiklik yapmamaktır. Özellikle eğer deneyimli değilseniz, çok daha farklı ve geri dönülmesi zor hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Custom Binary Blocked by FRP Lock hatasının, cihazın Google hesap bilgilerini istemesi ve alamaması sonucu ortaya çıktığını anlatmıştık. Bu nedenle; cihazınıza ROM yüklemek, root atmak gibi işlemler yapmak istiyorsanız öncesinde mutlaka cihaza kayıtlı Google hesap bilgilerini güncel olarak bildiğinizden emin olun, gerekirse bir kağıda not alın.

Bu hataya on dönem çıkan Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çok fazla karşılaşılmıyor. Yine de; karşınıza çıkabilecek bu ve buna benzer hatalarda Odin programı ile stok yazılımı yeniden yükleme yönteminin en başarılı sonuç veren yöntemlerden biri olduğunu unutmayın.

Sizin için Custom Binary Blocked by FRP Lock hatası nedir, nasıl çözülür sorularını yanıtladık ve çözümü için uygulayabileceğiniz alternatif yöntemleri anlattık. Yukarıda anlatılan yöntemleri sizin için en kolay

Charismax

Well-known member
Kullanıcı
android cihazlarda bu tür sorun yaşanır istanbul il sınırları içindeseniz forum.mevsim.org' dan bana ulaşın gönüllü olarak ücretsiz room stok root v.b işlemleri uygular cihazınızı Tuğla durumdan kurtarırım .. özel ilgi alanım =)

Alt