Android 11, Google Pixel Cihazlar İçin Resmen Yayınlandı

BaRoN

Mevsim.Org Doğru Adrestesiniz
Yönetici
27baf1324615aafe3f396d1f786da4f4582a6e5c.jpg

Google, mobil işletim sisteminin yeni sürümü olan Android 11'i yayınladı. Ancak şirket, işletim sisteminin yeni sürümünü ilk olarak Google Pixel kullanıcılarına gönderdi. Android 11 güncellemesini neredeyse tüm Pixel modelleri aldı.

Google, mobil işletim sistemi dünyasının en popüler işletim sistemi olan Android'in yeni sürümü Android 11'i yayınladı. Ancak teknoloji devi, işletim sisteminin yeni sürümünü kendi telefonu olan Pixel kullanıcılarına bu konuda öncelik tanıdı.
Android 10'un üstüne birçok yeni özellik eklenerek geliştirilen Android 11, neredeyse tüm Pixel cihazlar için yayınlandı. Mobil işletim sisteminin yeni sürümünü alamayan tek Pixel modeli ise Ekim 2016'da piyasaya sürülen orijinal Pixel modeli oldu.
Android 11 ile gelen yenilikler
Android 11 ile birlikte Google'ın ana odak noktası kullanıcı ara yüzünde yapılan ince ayarlarla Android kullanan akıllı telefonların kullanılabilirliğini geliştirmek, mesajlaşma uygulamasından gelen bildirimleri gruplandırarak iletişimi kolay hale getirmek, uygulamaların faydalanabildiği ve kullanıcıya telefonun güç menüsünden direkt erişim verdiği sistem geneli mesajlaşma baloncuk sistemi oldu.

Ayrıca Android 11 ile birlikte kullanıcılara yeni gizlilik ve güvenlik mekanizmaları da sunuluyor. Yeni mekanizmalar, telefonunuza ya da tabletinize yüklediğiniz uygulamaların donanıma sınırsız erişiminin önüne geçmenizi sağlıyor. Google'ın bu konuda yaptığı bir diğer değişiklik de izin protokolünde oldu. Yeni izin protokolü sayesinde uygulamaların mikrofon, kamera ya da konum verilerinize sadece bir kere erişebilmesine izin verebileceksiniz. Uygulamayı daha sonra tekrar açtığınızda bunlara erişmek için sizden tekrar izin isteyecek.
Tabii Android 11'i ilk olarak Google Pixel cihazları almış olsa da diğer akıllı telefonlara da yolunu bulacak. Android 11'i alan ilk üçüncü parti şirketlerden bir tanesi OnePlus olacak. Şu an için diğer telefonlara bu güncellemenin ne zaman geleceğiyle ilgili kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak önümüzdeki birkaç gün içerisinde bunların da açıklanması bekleniyor.

lalala

Moderator
Moderator
Faydalı makale, emeğinize sağlık.

Alt