Anadolu

qeCCe

New member
Kullanıcı
Ben bir sevdaydım yüreğim maden Zifiri karanlığım,lakin bana yanabilmek bahşedilmiştir be muhterem Falancasının oğluyum,ZONGULDAKLIYIM,zaten önemi yok, Artık bana derler kömür tadında yanamayan kara matem

Saçlarimsa bir fındık ağacı,eskiden kraldım sarsıldıkça döküldüm ve düştü tacım, Bıçakla aşk kazındı göğsüme köklerim GiRESUN a kiracı, Bitlerimi temizleyen annem öldü.Kelim,yitti inancim.

Alnimsa kırışmış bir çay tarlası Sevdiğimin adı buluttu,kızımızın adıysa yağmur damlası RiZELiYiM,patlayıp kızımı kirletti çernobil kazası ben de ilk isteyene verdim,çok guzeldi,azdı başlık parası

Şakaklarimdaki sinirin mührü karadeniz,haksızlığa karşı çatık, o yüzden alttan almayi çok beceremeyiz, Lakin kurnazın oyununa geldik,nereye gitti benim emeğim? Patronun çarkı kırık,kimseye gösteremeyiz

Ben bir aşktım,ANGARA ise sağ gözümün bebesi Misket şarabımın mezesi, gücenme Ömer Hayyam dır dedesi Lakin bir kere bulaştı gözüme siyasetin lekesi, Artık tek gördüğüm halktan saklanan yolsuzluk fezlekesi,

Tatlı bir EGE şivesi duyar sağ kulağım, Baharım güneşimdir,üzüm bağinda uçar gelinimin duvağı Biraz iZMiRLiYiM biraz DENiZLi,kirvemdir Kazdağı Lakin gelinimin çığlığıyla yırtıldı kulak zarım.

Sağ yanağım dile geldi.'' ne olursan ol gel''dedi. Gelmediler,bir Yunus geldi,''kim olmuş ki gelsin''dedi Aşka semah dönerken kurudu neyi konuşturan dilim, KONYALIYIM ,bir güvercin kondu yanağima ''BENi ÖLDÜR '' dedi

AKDENiZ sağ yanıma değen cemre, Yaşamayı severdi içimde gülümseyerek uçuşan her zerre, Şimdi ziyaretime gelin,sahil kumuyla yapılan kabre Çünkü ufku olan o koca deniz artık bir katre...

Ben hep bir aşktım,sol gözüm Pir Sultan Abdal Dost dedim astılar,en-ell hak dedim ama yaktilar Madimakta SiVASLIYIM,ellerinde meşale ile gözümün akını akıtanlar, Sağ gözümün üstüne köşk kurmuş,her yemeğe çatal batırmakta...

Sol kulağim bağlamanın sesine hayran, Kırklarin kapısından ''CESARET'' diye fısıldar şah-ı merdan, Duzgin baba DERSiM diye bağırır,gülümser ERZiNCAN, Ama bağlamanin teli kopmuş,sürülmüş her bir can...

Sol yanağımı DiCLE öptü Kendimi Pariste hissettim,gel bir de içine dal dedi on gözlü köprü, DiYERBEKiRliyim zindanımda işkenceyle yakıldı türkü, Hevsel kadar yeşildi sakalım,kökünden devlet söktü...

Alt