Aktris Audrey Hepburn Evcil Geyiği '' Pippin ''

Absnthe

www.Mevsim.Org
Kullanıcı
Web sitesi
www.mevsim.org
Audrey Hepburn, sinema dünyasının harikulade bir ismi. Hanımefendiliği ve Hollywood yıldızı olmasının gölge getirmediği iyi huyluluğu onun hem sevimli hem de şuh bir kadın olmasını sağlamıştır. Zor zamanlardan geçmesine geçmiş ama herkesin sevgi – saygısını da kazanmıştır. 1959’da oynadığı bir filmse onu bir geyikle tanıştırmış ve ikilinin arasında muazzam bir bağ ortaya çıkmıştır.

1959’da Audrey Hepburn, 1954 – 1968 yılları arasında evli olduğu Mel Ferrer’in ‘’Green Mansions’’ filminde yer alır
mansionesverdes05.jpg

Filmde Audrey Hepburn ile arkadaşlık edecek bir de geyik vardır ve pratik yapması için Hepburn’e geyiği eve götürmesi söylenir
8bca625884c1bc99ab46f4bb69728c63-1-horz.jpg

Geyikle arasındaki etkileşimin artması için bu öneriyi kabul eden aktris daha sonra Pippin adını vereceği bu yavruyla güçlü bir bağ kurar
162998.jpg

Lakabı ‘’Ip’’ olan Pippin ile Hepburn’ün arasındaki bu kuvvetli bağı setteki diğer insanlar da fark eder
606a3820506803d953ee122f89f04ce3-horz.jpg

Dönemin haberlerine dahi konu olan bu dostluktan Pippin de oldukça memnun görünür
large.jpg

Sevgili geyik, geceleri ona özel olarak yapılmış bir küvette uyur. Öyle ki aktrisin köpeği Mr. Famous da bu ilişkiyi oldukça kıskanır
tumblr_n6gdhfdGSe1qbilh4o2_1280.jpg

Audrey Hepburn’ün oğlu Luca da bu ilişkiye dair şunları söyler: ”Annemin geyik yavrusuna olan aşkı sonunda onun kalbini kırdı. Ayrı düştüklerinde ne kadar büyük bir acı çektiğini bize hep anlatırdı. Ama aynı zamanda bu bize bırakılmış en iyi miras oldu: Doğanın şakası yoktur”
baby_a.jpg

Hepburn ve Pippin sokakta, markette, çeşitli kamusal alanlarda birlikte gezerler
1a0dc6f3d26f48483a207a2ba99e4ec1.jpg

İtalyan yazar Elena Favilli, ‘’Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler 2’’ kitabında aktristen şöyle bahseder: Ancak Audrey yalnızca bir film yıldızı olmaktan ve elbiseleri yüzünden beğenilmekten fazlasını yapmak istedi. Başkalarına, özellikle de yoksul ve bir zamanlar kendisinin de olduğu kadar aç çocuklara yardım etmek istedi. Yaşamını, küçük bir kızken savaş sırasında ona yardım eden kuruluş Unicef’e adadı. Hiçbir çocuğun çiçek soğanlarını yiyecek kadar aç kalmaması gerektiğine inandı.

Pippin’in daha sonraki akıbetine dair bilinenlerse bir tür şayiadan ibarettir. Kimi miadını doldurduğunu kimi de setteki hayvan eğiticisine verildiğini söyler
BdyKbzVCEAALDVR-horz.jpg

Kesin olarak bilinense ikilinin arasındaki harikulade dostluktur. Meşhur sözle bitirelim o halde: ‘’Hayvanları sevemeyen insanları da sevemez’’
audrey-hepburn-deer-cover-1.jpg

Audrey Hepburn’ün bir sözü: Pembeye inanıyorum. Gülmenin en iyi kalori yakan şey olduğuna inanıyorum. Öpüşmeye, çok öpüşmeye inanıyorum. Her şey ters gider gibi görünürken güçlü olmaya inanıyorum. Mutlu kadınların en güzel kadınlar olduklarına inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum.

Alt